Skocz do zawartości
limak8

Sygnalizacja otwarcia/zamek tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu podczas jazdy sporadycznie włączała się sygnalizacja otwarcia tylnej klapy bagażnika. Potrafiła wyłączyć się po paru sekundach lub po paru minutach. Zatrzymanie się, otwarcie i zamknięcie klapy pomagała na chwilę ponieważ po jakimś czasie znowu sytuacja powtarzała się. Często działo się to po najechaniu na jakąś dziurę. Trochę poczytałem i stwierdziłem że problem najprawdopodobniej leży w zamku tylnej klapy. Oczyszczenie samego zamka i styków nie pomogło więc kupiłem nowy zamek (nr katalogowy części 4F5827505D). Miałem nadzieję że po wymianie wszystko będzie ok ale niestety myliłem się.

 

Teraz po odpaleniu samochodu i ruszeniu praktycznie natychmiast zapala się sygnał otwarcia klapy bagażnika. Pali się ciągle. Gdy się zatrzymam i otworzę i zamknę klapę - gdy samochód stoi prawidłowo pokazuje status klapy jako zamknięty. Gdy ruszę sytuacja znowu się powtarza.

 

Wiecie może co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być związane z jakimś błędem VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Przez rdzę pod szybą woda dostaje się do zamka i ciągle mam sygnał otwartej klapy. Jest to strasznie irytujące. W najbliższym czasie nie mogę wymienić klapy. Jak odepnę wtyczkę od zamka, to alarmu nie ma, ale klapa się nie domyka. Wie ktoś może który kabel w tej wtyczce jest odpowiedzialny za sygnał otwartej klapy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności