Skocz do zawartości
januszbi

[Instrukcja] Podświetlany nawiew tyłu z Passata B7

Rekomendowane odpowiedzi

panelu/ nawiewu na tył w tylnej części tunelu środkowego.

Tego o którym rozmawiamy w tym wątku.

 

3aa8192039b9 - to kratka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3aa8192039b9 - to kratka

 

dzięki

ja wiem jaki ma numer ta kratka od B7 :)

chciałem wiedzieć jaki konkretnie ma numer kratka w B7 Fedwo, która ma pokrętło z białą podziałką ale nie podświetlane.

a w B7 sa takie i takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin jak bede zaczynał modowac to zobacze numer kratki bo ja tył mam z b7 oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny modzik. Wczoraj zabrałem się i zrobiłem w godzinkę + oczywiście 6 godzin na schnięcie kleju.

Teraz sprawa najważniejsza. Zabieramy się za prowadnik. .........................................

 

Ja zrobiłem tak. Rozrobiłem biały klej dwuskładnikowy ( baza plus utwardzacz ), najlepiej kupić klej , który ma trochę dłuższy czas wiązania. ......... Rozrobiłem odrobinę tego kleju i nałożyłem do środka prowadnika, tak około 1 – 1,5 mm.

Odstawiłem do wyschnięcia.

Po wyschnięciu, nawierciłem dokładnie w środku prowadnika wiertłem otwór, a potem delikatnie, nie spiesząc się zeszlifowałem spód prowadnika, do momentu aż w dwóch czy trzech miejscach podstawy nie ukazał mi się biały zaschnięty klej.

 

Ja zrobiłem ciut inaczej. Najpierw nawierciłem otwór potem powoli zeszlifowałem podstawę prowadnika kontrolując grubość ścianki, a następnie szlifierką ręczną wyszlifowałem wgłębienie w ściance nawiewu - jest gruba więc spokojnie można milimetr - dwa zeszlifować. Wszystko się ładnie poskładało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik @januszbi gratuluję ?

Rada @mkpol również przydatna.

Ja wyszlifowalem wgłębienie w obu połowach, prowadnik połączyłem mala śrubką, w wywiercone wcześniej otwory

Dźwignię również skręciłem śrubką.

Dzięki srubkom trzyma się bardzo i była regulacja

Przy szlifowaniu kółka zostawiłem trzpień, który później wpasowalem w wywiercony otwór w drugiej połowie. Całość ładnie się złożyła ?

IMG_20190107_113139.jpg

IMG_20190107_121418.jpg

IMG_20190107_114904.jpg?

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zmodziłem podświetlenie. Wyszło całkiem przyjemnie, tak jak @mkpol radził wyszlifowałem spód prowadnika i ściankę boczną, i ładnie się zmieściło.

Na pierwszej stronie koledzy pisali, że ucinali zatrzask w ramce od nawiewu który łapie się przy pokrętle, ale go zostawiłem i nawet trzyma kratkę.

Teraz tylko tak patrzę na post wyżej, że cięgno można było to łamane tak zastosować jak na fotce wyżej, ale dałem proste, otwiera, zamyka szczelnie, także jest gitara.

Dzięki za instrukcję :)

20220402_185137.jpg

20220410_120952.jpg

20220410_121012.jpg

20220410_210646.jpg

20220410_210654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak zrobiłem. IMG_20211128_164538.thumb.jpg.ebb75f4efac92959bc294a7ac5dd1743.jpgIMG_20211128_164521.thumb.jpg.1e0ff55f2d8866ac9d157e78a7326de3.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratke od czego wziąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AliExpress 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zima18 kratka z Ali a wycięcie otworu na kratkę sam robiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności