Skocz do zawartości
kobuzzz

Składanie lampy przedniej z oryginału i zamiennika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się zapytać was koledzy czy da radę zrobić taki mały przeszczep a mianowicie: chcę z oryginalnej lamy hella wyciągnąć szkło i odbłyśnik i wstawić do obudowy słabego zamiennika marki TYC?? W oryginalnej lampie są ułamane dwa mocowania i nie chcę żeby mi lampa z przodu latała a w tym zamienniku obudowa jest ok tylko po prostu zaczął sam z siebie latać odbłyśnik na każdą stronę i świeci jak sobie chce a dodatkowo ta przysłona żarówki która ogranicza strumień światła tragedia... Jeżeli ktoś stosował taki patent to proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił na szrocie lampę drugą i miał z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupiłem i nie zauważyłem że jedno mocowanie jest przyklejone na superglu (dosłownie) a drugiego w ogóle nie ma... jakby lampa była na 3 śrubkach to ok nie ma problemu ale na 2 już to lipa i stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przeszczep dzisiaj się udał w 100%. Odbłyśnik, szkło i mocowania wraz z regulacją z oryginału, obudowa z zamiennika:) Lampka bardzo ładnie świeci dodatkowo odbłyśnik delikatnie przetarłem z kurzu szmatką z mikrowłókna i sporo mocniej świeci od drugiej lampy. Nie polecam do uszczelniania szkła i obudowy silikonu wysoko temperaturowego delikatnie na rogach szkła widać tą czerwień ale to na prawdę trzeba się bardzo przyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam do uszczelniania szkła i obudowy silikonu wysoko temperaturowego delikatnie na rogach szkła widać tą czerwień

występuje on również w innych kolorach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie facet miał tylko czerwony...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z racji tego że nie mogę zakładać nowych tematów podpinam się pod ten. Ja w swoim passacie b4 chciałem ostatnio wyregulować kąt świecenia ponieważ jedna lampa świeciłą za nisko i niestety pan na stacji diagnostycznej stwierdził że nic z tą manualną regulacją nie zrobi ( bark elektrycznej regulacji) ponieważ jest wszystko pourywane i jedynie ratuje wymiana lamp. Jaki zamiennik polecacie ? Jednak z tego co czytałem zamienniki świecą tragicznie. Rzeczywiście jest to prawda czy tylko mit ? Czy może kupić najtańszy zamiennik z Polcaru, albo Depo i odbłyśnik i szkło sobie przerzucić z ori do tego zamiennika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pourywane regulacje to szukaj oryginału.

Ja w B3 akurat kupiłem kiedyś zamienniki i w bardzo krótkim czasie musiałem wymieniać regulacje i wiązki elektryczne wewnatrz lampy na oryginalne. Reszta trzyma się już kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kloszami i odblysnikami cos robiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z kloszami i odblysnikami cos robiles?

 

Klosze i odbłyśniki zostały z zamiennika i świecą bardzo ładnie.

Tylko kable i elementy regulacji musiałem przełożyć, a i to nie od razy tylko po jakimś czasie kable się przepaliły a regulacje pękały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności