Skocz do zawartości
Gość hha

Przygotowanie Passata do zimy. Co warto zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

a ja zawsze do bagażnika wkładam zimowy arsenał:

skrobaczkę

zmiotkę

kable rozruchowe 600

linkę holowniczą

małą farelkę - w pracy 20 przed końcem podłączam i mam od razu ciepełko i szyby "wyskrobane" -

taśmę bezbarwną - zaklejam zamki gdy myję na myjni samochodowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotereq21 a powiedz mi czym smarujesz uszczelki? czy jeszcze tego nie robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotereq21 a powiedz mi czym smarujesz uszczelki? czy jeszcze tego nie robiłeś?

 

Przed tą zimą jeszcze tego nie robiłem, a używam czegoś takiego:

 

http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/silikony/335-sil-silikon-spray-300ml.html

 

Być może są i lepsze preparaty, ale ten jakoś spełnia moje oczekiwania (ani razu drzwi mi nie przymarzły odkąd go stosuję, a o to tu przecież chodzi ;) )

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że uda się zebrać coś więcej i sklepać w całość, żeby przed zimą móc tu zerknąć.

 

:wmorde->http://forum.vw-passat.pl/threads/4443-Filtr-paliwa-swiece-i-inne-informacje-przed-nadchodzaca-zima?highlight=warto+zrobic+przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL - czytałem tamten temat ,a założyłem nowy, ponieważ do kotletów mało kto zagląda a ja chce świeże informacje co stosować a nie przed 6 laty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja stosowałem WD do zamków w poprzednim samochodzie (golf 3 też na centralce) i padały mi zamki. Obecnie tego nie robię, podczas mycia też podobnie jak inni koledzy po prostu zaklejam zamki taśmą, na kilkanaście minut, choć 100% nie ma że woda nie wejdzie, to wolę coś zrobić niż potem inwestować. Na zimę także zgrabnie pakuję do bagażnika linkę, kable, małą łopatkę, pokrowiec na auto i odmrażacz. Nigdy nie wiadomo co gdzie kogo może zastać w zimę, a lepiej nosić, jak się prosić. A poza tym to nic nowego nie robię, podobnie jak prawie każdy kto dba o swoje auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do WD to było dobre 15 lat temu,gdy podbijało rynek,bo inne produkty nie były tak łatwo dostępne.Reklama robi swoje,bo WD jest tak jak Pepsi czy Cola-musi być w każdym sklepie i na każdej stacji.Co do jego właściwości to hmm w każdym razie wody nie wypiera( kiedyś tak reklamowali) tylko się z nią łączy i tworzy emulsję z brudem.To dlatego nie nadaje się do zamków.

W tej samej cenie polecam http://kymcosklep.pl/opis/3019620/wurth-multi-spray-preparat-wielofunkcyjny.html

Co do tematu to przed zimą dobrze jest porządnie wyczyścić auto,umyć i nawoskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata anty-szronowa na przednią szybę jest bardzo praktyczna więc Polecam :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GURAL - czytałem tamten temat ,a założyłem nowy, ponieważ do kotletów mało kto zagląda a ja chce świeże informacje co stosować a nie przed 6 laty.

 

Pozdrawiam.

 

a za powielanie tematów jest ostrzeżenie.

dopisz post do starego to będzie na szczycie listy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przygotowania na akcje zima obejmuja:

 

-opony zimowe

-wymiana filtrow (paliwa, powietrza, kabinowy)

-wymiana oleju (zbliza sie termin wymiany)

-dywaniki gumowe

-plyn do spryskiwaczy powyzej -20 c

-dokladne umycie szyb od srodka

-nasmarowanie uszczelek

-nasmarowanie zawiasow drzwi

-zmiotka do sniegu

-skrobaczka z metalowa koncowka (plastikowa rysuje szybe)

-mala lopata

-kable rozruchowe

-gabeczka z irchy

-mata na przednia szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mata anty-szronowa na przednią szybę jest bardzo praktyczna więc Polecam :cool

Zamiast maty,z którą niestety trzeba się sporo pobawić podczas zamieci stosować można przekładkę,którą stosuje się do paletowania zgrzewek z napojami,jeśli ktoś ma dostęp,polecam.Uzupełniając słuszne wypowiedzi Kolegów powyżej,depresator również może się przydać oraz odmrażacz do zamków w kieszeni,nie zaś w bagażniku;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja trochę z innej beczki...nie wiecie co może być przyczyną zamarzania szyb wewnątrz samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

ja trochę z innej beczki...nie wiecie co może być przyczyną zamarzania szyb wewnątrz samochodu?

 

jak na moje to chyba nadmierna wilgoć w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam VW PASSATA B5FL 1.9TDI 130 KM AWX mam poważy problem z kierunkowskazami a mianowicie pali się przełącznik od awaryjnych podczas włączenia kierunkowskazu wymieniam na nowy i nadal jest to samo, wymieniłem już kilkanaście przełączników sprawdzałem całą instalację i nikt nie rozumie dlaczego nie pali bezpiecznika a z włącznika idzie dym nieraz robie 1000 km i jest ok nieraz pali po tygodniu nieraz niby dobrze i problem znowu wraca. Czy ktoś kiedykolwiek miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

ja trochę z innej beczki...nie wiecie co może być przyczyną zamarzania szyb wewnątrz samochodu?

 

Problem jest mi znany. Powoduje go oczywiście nadmierna wilgoć w aucie, jak słusznie zauważył Waw22. A konkretnie chodzi o następującą sytuację: masz trochę wilgoci w aucie (zimą nieuniknione), na dworzu jest temperatura minusowa, a samochód stoi sobie na słońcu (piękny słoneczny zimowy dzień). Przez to w samochodzie robi się dość ciepło, a ponieważ na zewnątrz jest minusowo, a samochód szczelnie zamknięty to w środku auta ta wilgoć paruje (choć niekoniecznie w sposób widoczny) i osadza się na szybach. Gdy słońce zachodzi, w samochodzie znów robi się tak samo zimno jak na zewnątrz i ta wilgoć zamarza. Stąd szyby zamarźnięte od środka.

 

Doraźny sposób na przeciwdziałanie temu to zostawienie lekko otwartej szby. Ale jest to rozwiązanie raczej dla kogoś kto parkuje na strzeżonym/zamkniętym terenie. Inaczej ktoś obcy może... wiadomo. :P

 

A nie doraźny sposób, to wymiana dywaników na gumowe (wilgoć w nie nie wsiąka), regularne i dokładne odkurzanie samochodu (brud, a zwłaszcza piasek wchłania wodę, która później paruje - także z tego powodu polecam dywaniki gumowe), regularne czyszcenie szyb od środka (dobrze od czasu do czasu zrobić to preparatem typu "Anty-mgła"). Dobre efekty daje też rozsypanie... suchego ryżu pod dywanikami. :D Oczywiście jak przestanie być suchy, to trzeba go zebrać. ;) Suchy ryż super wchłania wilgoć. :)

 

A gdy wilgoci jest dużo pod dywanikami, to na początek do jej wyciągnięcia dobre będą zwykłe gazety (ale nie czasopisma :P ). Świetnie wchłaniają wilgoć i po kilku dniach wykładzinę pod dywanikami mamy suchą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odgżanie kotleta.

Najlepszym sposobem na zamarzające szyby, jeśli już jest wszystko wyczyszczone pod dywanikami jest domowy pochłaniacz wilgoci, dobrym miejscem na jego postawienie jest schowek pod podłokietnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam czego nie robić. Nie zostawiać płynu letniego w zbiorniku na pierwszym mrozie - załatwiłem sobie zbiornik w ten idiotyczny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla nas zima w tym roku była krótka. Raczej nie ma opcji na jej powrót. Ale długo będę pamiętał jak podczas jej najgorszego ataku (dla mnie-Poznań 2014) przy -14,5 i opadach śniegu nie mogłem wrócić do auta (B6). Musiałem umyć samochód (mycie z suszeniem -nie moje widzimisie ale taka praca, gdyby to ode mnie zależało nigdy bym nie wpadł na to żeby przy tak niskich temp. myć auto). Zamki się automatycznie ryglowały zostawiłem kluczyk w stacyjce wychodząc poklepałem się po kieszeni sprawdzająć czy mam wszystko (i tu błąd - myślałem, że kluczyk mam w kieszeni a to była paczka zapałek) trzasnąłem drzwiami i ... nie mogłem już wrócić. Zamarzła klamka, drzwi od kierowcy były otwarte(zamek był otwarty). Masakra = 280zł facet zgarnął za 3 minuty pracy (awaryjne otwieranie drzwi). Nie wiem dlaczego zapasowy kluczyk nie otworzył pozostałych zamków - może dlatego, że w stacyjce był już kluczyk?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałam, że przed zimą zalecane jest wymienienie filtrów. Nawet ostatnio ktoś mi mówił, żeby wymienić je wiosną. Dlaczego zalecane jest zrobienie tego właśnie przed zimą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego zalecane jest zrobienie tego właśnie przed zimą?

 

Bo zima jest po lecie i po jesieni :D A latem najwięcej filtr silnikowy i przeciwpyłkowy w kabinie - dostają po D...... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności