Skocz do zawartości
Gość hha

Przygotowanie Passata do zimy. Co warto zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko mam panowie, wyslalem dzisiaj zone do InterCars zeby kupila pare rzeczy i miedzy innymi filtr powietrza. No wiec powiedziala 1.8T, rok 98 (mam 97 ale model 98) i przywiozla mi filtrr 2 razy szerszy niz ten co mam (a mam gdzies na 20cm szerokosci). Zatem co jest grane? Czy pan z IC cos pomylil, czy moj Passio jest jakby podejrzany z tym filtrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Michal1980, jaki masz numer filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co dali mi w IC to Knecht LX622 (V.A.G. 058133843) i mierzy 25cm na 21,6cm a ten w aucie jest na oko o polowe wezszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, a Twój 1.8T to jaki ma symbol? Tak przejrzałem prawie wszystkie Twoje posty i ani śladu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale w tym swiatecznym pospiechu pomylilem filtr kabinowy z filtrem powietrza :wstyd: Prosze wstrzymac sie od komentarzy, juz sam siebie zabilem smiechem :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja!!! - sorki ale nie moglem sie powstrzymac! :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj chciałem wymienić filtr paliwa, zakupiłem filtr KNECHT KL75 (wg katalogu) następnie zabrałem się za wymianę i .... i nie pasuje, a raczej chyba nie umiem go wymienić sam ;) ten co mam obecnie założony jest poprostu inny a jest to DELPHI 496A, niech mi ktoś napisze czy mam kupić gdzieś (tylko nie wiem gdzie) filt DELPHI czy pomęczyć się i założyć tego KNECHT'a. Silnik to 1.9 TDI AFN

Różnica w podłączeniu przewodów paliwowych:

-w delphi przewody przychodzą i wychodzą z jednej strony oto fotka TU

-w knecht przewód przychodzi z lewej strony filtra a wychodzi z prawej oto fotka

TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś kupić zły filtr Knechta... Na tym pierwszym zdjęciu widać oryginalny "dekiel" filtra z przewodami paliwowymi. Odkręcasz go od wkładu (takiej puszki z zaworem odpowietrzającym z dołu), który znajduje się zaraz pod spodem i wymieniasz sam wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chyba wiem do AFN szły 2 rodzaje:

1 TYP ,

2 TYP

 

U mnie chyba idzie ten 2 TYP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie sprawdzić jakie dokładnie filtry powinny iść do mojego paska, np po nr V.A.G

 

Czy te będą na 100% pasowały?

FPowietrza: KNECHT LX622 (V.A.G 058133843)

FPaliwa: KNECHT KC69 (V.A.G 028127435A)

Foleju: KNECHT OC257 (V.A.G 028115561E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie gdzie sprawdzić jakie dokładnie filtry powinny iść do mojego paska, np po nr V.A.G

 

Czy te będą na 100% pasowały?

FPowietrza: KNECHT LX622 (V.A.G 058133843)

FPaliwa: KNECHT KC69 (V.A.G 028127435A)

Foleju: KNECHT OC257 (V.A.G 028115561E)

 

Ten: KNECHT KC69 (V.A.G 028127435A) (zakładam, że dla silnika AFN - tak, jak masz w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się jutro albo pojutrze do wymiany filtra paliwa mam taki typ http://img162.imageshack.us/img162/3047/delphimz6.jpg

i na jutro ma mi gość sprowadzić z mann'a .

 

Czy trzeba wyciagać cały filtr i odpinać wszystkie przewody czy jest jakaś możliwość odkręcenia tylko wkładu i zamontowania??

 

Jak ktos wymieniał filtr takiego typu to prosze o odpowiedzi i jak odbywa się wymiana da sie to zrobic na spokojnie czy trzeba iśc do garażu z nerwosolem i browarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest tak samo, jak napisałem koledze powyżej - odkręcasz górną pokrywe z wężami od wkładu i wymieniasz wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

Jakie polecacie świece do paska 1.9 TDI 110 km??? i jaka ena mniej wiecej za sztuke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Jakie polecacie świece do paska 1.9 TDI 110 km??? i jaka ena mniej wiecej za sztuke?

 

A co nie przeczytałeś dokłądnie pierwszego postu ?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AD

Chlopaki az wstyd mi :wstyd: ale gdzie jest filtr paliwa w moim passku (patrz na opis) i co najwazniejsze ktorego uzyc bo w sklepie sa dwa rodzaje a jak juz rozbiore to chce miec pewnosc ze to ten wlasciwy kupilem. Drugi raz juz do sklepu to nie bedzie mi sie chcialo biec :] Moze jakies foty macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AD

Spoko, filtr znalazlem i wymienilem! a w tym modelu znajdowal sie po stronie pasazera siedzacego za kierowca, pod podwoziem jest oslona wystarczy ja zdjac i widac go jak na dloni. Zalozylem filtr MANNA po obu stronach jest zakonczony ok. 3 cm waskimi rureczkami w ktore wsuwa sie gumowe weze i zaciska opaskami. Warto bylo wymienic, od tego momentu wskazowka obrotomierza trzyma sie idealnie w jednym miejscu czyli nie "faluje" :hurra: nieswiadomie wyeliminowalem problem :] . Z ciekawosci rozprulem stary filtr i... szok. Leje zupke na roznych stacjach BP, SHELL itp. i okazuje sie ze tak naprawde w paliwie (nawet na dobrych stacjach) znajduja sie spore obce czastki niewiadomego pochodzenia. Podsumowujac: filtr kosztuje nie wiele a wymiana jest banalnie prosta wiec mysle ze warto co jakis czas go wymieniac, przynajmniej bedziemy mieli pewnosc ze do komor spalania dostaje sie tylko czyste paliwo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hee ;-)

 

po 1 gdzie filtr paliwa w passacie B4 ;-)

po 2 co z progami czy warto je przeleciec bitexem i nalozyc na nie plastikowe progi ;-) ??

po 3 jak z karoseria czy warto ladnie autko umyc i pasta nawoskowac??

 

po 4 co jeszcze dla autka przed zima mozna zrobic?? (aku jest nowy, swiece nowe, olej nowy, plyn chlodniczy nowy)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert-k

sam się o tym przekanałem to podstawa aby wymienić filtr przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności