Skocz do zawartości
Kamilek1307

Błąd pedału sprzęgła Clutch Pedal Switch (F36)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pękł mi taki patyczek łączący pedał sprzęgła z pomką sprzęgła. Wymieniłem dwa tygodnie temu sam pedał sprzęgła wraz z pompką. Po wymianie wszystko działa, sprzęgło śmiga jak nowe ale na wyświtlaczu przekreślone P. Na początku mysałem, że coś z ręcznym ale w vcds błąd jakiegoś przełącznika..

 

Address 53: Parking Brake Labels: 3C0-907-801-53.lbl

Control Module Part Number: 3C0 907 801 B HW: 3C0 907 801 B

Component and/or Version: EPB VC8HC001 013 0001

Software Coding: 0000012

Work Shop Code: WSC 12345 123 12345

VCID: 214394208159

Fault Codes have been Erased

 

1 Fault Found:

00650 - Clutch Pedal Switch (F36)

010 - Open or Short to Plus - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11101010

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 73

Reset counter: 221

 

 

Najgorsze jest to, że nie działa mi przez to AUTOHOLD>.

 

Ktoś wie gdzie ten czujnik/przełącznik się znajduje? Czy może jest on wbudowany w pompkę sprzęgła?? Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego przy pompce jest takim mały modulik, który przy wciśnięciu pedału zmniejsza obroty (oszczędza sprzęgło). Zapewne kupiełeś zamiennik Sachs-a, więc wymień ten modulik ze starego i będzie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używany pedał sprzęgła i nawet nie wiem gdzie ten modulik jest o któym piszesz. mogłbyś jakis schemat przedstawić gdzie mogę tego szukac? i od strony komory silnika czy w srodku samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem używany pedał sprzęgła i nawet nie wiem gdzie ten modulik jest o któym piszesz. mogłbyś jakis schemat przedstawić gdzie mogę tego szukac? i od strony komory silnika czy w srodku samochodu?

 

to się chyba nazywa czujnik halla, to tam gdzie jest gniazdo, może tego nie podłączyłeś?

 

Passat3C_2935_0670.jpg

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem. to jest cała pompka. jeden przewód do do zbiorniczka wyrównawczego, drugi do sprzęgła i kostka elektryczna.

 

Kupiłem z demontażu.. więc może walnięta? tam jest tak strasznie ciężki dostęp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem. to jest cała pompka. jeden przewód do do zbiorniczka wyrównawczego, drugi do sprzęgła i kostka elektryczna.

 

Kupiłem z demontażu.. więc może walnięta? tam jest tak strasznie ciężki dostęp....

 

Trudno powiedzieć, ja kupiłem nowy siłownik i czujnik wywalał błąd. Zamieniłem na stary i jest ok. W 2006r. miały taki numer 3C0927810A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w starym ten patyk z tej pomki co wychodzi sie polamal i ciezko to rozebrac.. (wlasnie dlatego zmienialem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w starym ten patyk z tej pomki co wychodzi sie polamal i ciezko to rozebrac.. (wlasnie dlatego zmienialem )

 

kolego masz wymienić tylko ten czujnik, też się połamał?

 

Nie pytałem, próbowałeś oczywiście skasować błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazales na zdjeciu to jest cała pompka sprzęgła która była u mnie do wymiany. z niej wychodzi taki "patyk" ktory łączy ją z pedałem sprzęgłą. i on właśnie pękł więc kupiłem cały pedał z pompką. stara pompka nie nadaje się bo ma pękniety ten "patyk"

Passat3C_2935_0670.jpg zaznaczyłem gdzie pękło.

 

2685538786.jpg pod jedynką w tym kółku zaznaczyłem miejsce łączenia się pedału z tą pompką.

 

a pod dwójką miejsce w którym znajduje się ten "patyk" łączeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, od początku, masz wymienić czujnik halla, zaznaczyłem kółkiem:

 

Passat3C_2935_0670.jpg

 

A tu masz wszystko narysowane, wyjęty czujnik:

rline-thumb-911.jpg

 

Z tego co pamiętam trzeba wyciagać akumulator i podstawę akumulatora do wymiany

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje;) mysalem ze ta czesc jest nierozbieralna.;)

 

WIem ze trzeba wywalić połowe gratów żeby się tam dostać a i tak pewnie będę musiał rozpinać przewody od zbiorniczka wyrównawczego i sprzęgła. Kostke wpiąć to graniczy z cudem;)

 

Bede w domku to zapewne się za to wezmę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje;) mysalem ze ta czesc jest nierozbieralna.;)

 

WIem ze trzeba wywalić połowe gratów żeby się tam dostać a i tak pewnie będę musiał rozpinać przewody od zbiorniczka wyrównawczego i sprzęgła. Kostke wpiąć to graniczy z cudem;)

 

Bede w domku to zapewne się za to wezmę;)

 

Hehe jest przy tym roboty, dlatego pojechałem do warsztatu, gość nieświadomy ilością pracy wymienił mi tą pompkę za 50zł (razem z wymianą płytu hamulcowego), ale przy płaceniu pluł się strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie dziwie się... ja się strasznie siłowałem z tym dopiero po jakimś czasie wpadłem na to aby w komorze silnika spróbować dojść do tego.. teraz jak wiem jak tam się to rozbiera to powinienem się w godzinkę wyrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MATEUSZ123

tez mam taki problem i nie wiem co z tym zrobic .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz problem?:) sam nastapił czy coś wymieniałeś? ja kupiłem pedał od CADDY i po podmianie czujnika ze starego sprzegła błąd przestał się wyświetlac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki masz problem?:) sam nastapił czy coś wymieniałeś? ja kupiłem pedał od CADDY i po podmianie czujnika ze starego sprzegła błąd przestał się wyświetlac.

 

Ja bym radził kupić od takiego samego auta, sam błąd nie jest problemem, natomiast czujnik nie zredukuje obrotów przy wciśnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałem pomkę, i kupiłem pedał od caddy (nie wiedizałęm o tym bo sprzedawca opisal zle)

po zamontowaniu calosci miałem ten błąd. i dopiero po podmianie tej kostki ze starego sprzegła (mojego) błąd znikł. Ta kostka miała więcej pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mieliście problem z odpalaniem przez ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy mieliście problem z odpalaniem przez ten czujnik?

Jak najbardziej może on blokować uruchomienie rozrusznika.

Edytowane przez marcin_7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana pompki sprzęgła odbywa się tylko z komory silnika czy i w kabinie trzeba coś odkręcać (demontować osłonę nad nogami, pedał sprzęgła?). Z góry dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności