Skocz do zawartości
Blop

[Instrukcja] Okrągłe DRL - Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię że masz liczyć po cenach ASO tylko żebyś liczył tak samo. DRL-e tak samo jak żarniki można kupić taniej tylko trzeba cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol, zaoszczędziłeś mi kilkaset złotych, dzięki! :) Dałem sobie spokój z LEDami. Poprzedni właściciel mojego auta zamontował takie podłużne paski, które zaczęły szwankować i chciałem je zamienić na coś normalnego i z homologacją. Ale dałeś mi do myślenia i będę po prostu używał zwykłych świateł mijania, a zaoszczędzone pieniądze wydam na inne modyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zaoszczędzone pieniądze wydam na inne modyfikacje
Przepij. to jedyny słuszny cel :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli używasz cen ASO przy wycenianiu DRL-i to czemu żarniki liczysz po cenach allegro? Żarnik w ASO ok 700/szt + wymiana Bóg raczy wiedzieć ile

http://allegro.pl/nowe-halogeny-skoda-fabia-2-ii-rv-vrs-led-hella-i6103247537.html tu jest nowy kpl za 500 (a przy odrobinie cierpliwości można trafić kpl za 400).

 

A jak trafisz okazję, jeszcze taniej wyrwiesz :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, chciałem u siebie w B6 także zainstalować DRL w kratkę zderzaka w miejsce halogena, niestety ja oryginalnie nie posiadam halogenów, zamówiłem już kratki pod halogen i DRL, posiadam czujniki zmierzchu i deszczu i teraz pytanie do Was, skąd wziąć sygnał aby w pozycji "0" przełącznika świateł DRL nie świeciło, a w Auto w dzień świeciły DRL, a po zmierzchu przełączało na mijania? Nie chcę robić dodatkowo wyłączania DRL po ręcznym (wg mnie zbędne).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy vcds da rade. W bcm jest to chyba 26 Bajt ale nie wiem jak w bordzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo sie da. przynajmniej ja nie wiem jak, znaczy da sie ale trzeba osobny przełącznik pociągnać na masie . mam to samo u siebe i na 0 i na auto drl zawsze swieci bo przeciez drl zasilane jest plusem po zapłonie i jakąs tam masą, po włączeniu swiateł lub włączeniu ich z czujnika zmierzchu odcina drl i zapala zwykłe lampy, w drl'ach po to jest ten trzeci kabel. nie bardzo sie da aby gdy włcznik jest w pozycji auto włączał drl z plusa po zapłonie a gdy włacznik jest w pozycji 0 tego plusa po zapłonie juz nie było :). jedyne rozwiązanie wg mnie to osobny wylacznik odcinający mase z tych swiatełek dziennych. sam czasem sie wkurzam że stojąc gdzies na uboczu albo jakimś parkingu nie mam mozliwości wylaczenia dziennych gdy silnik pracuje a pasowałoby by było intymnie :)

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad samym włącznikiem, musiałbym poświęcić trochę czasu i pomierzyć wszystko, na pewno da się...Poczekam aż mróz odpuści i dam znać jeśli coś mądrego wywnioskuje :) Tak teraz myślę, że podświetla się napis "AUTO" na żółto kiedy włącznik jest w pozycji AUTO więc może z niego wziąć sygnał przez przekaźnik i drugi przez styk NC z żarówki postojowej i powinno banglać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napis auto swiec na zółto gdy lampy nie swieca a na czerwono gdy swiecą, w tak ograniczonym miejscu napewno jest tam dioda dwukolorowa zastosowana taka jak w tylnych lampach ale nie rozbierałem wiec nie wiem, to samo masz z inna pozycją, gdy lampy nie swieca, swieci sie tylko na zółto napis auto reszta chyba nie swieci, natomiast włącznik w pozycji auto ale swiatła włączone poprzez czujnik zmierzchu napis auto zmienia sie na czerwonio jak i na czerwono zapala sie napis 0 i i chyba na zielono ikona postojowych i na czerwono ikona świateł

chcac robić tak jak piszesz musiałbyś zlapać sygnał jak swieci sie n a czerwono i sygnał jak swieci sie na zielono, masa z budy

masa -zawsze to samo

napis zielony- to samo co by było jako plus po zapłonie

napis czerwony- podłączony jako postojówka aby rozlączała dzienne

jak ci sie uda daj znać, jedyny minus to że trzeba ciagnąc kable z komory silnika do wnetrza auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączam sie pod temat wyłączenia automatycznego załączania świateł dziennych po zapłonie w pozycji przełacznika 0. Mam Paska B7 i chciałbym też ten temat zgłębić, bo denerwuje mnie świecenie się tych świateł na stałe gdy kluczyk siedzi w stacyjce. Czy nie da sie tego zrobić przez VCDS? czy trzeba aż tyle zabiegów w ingerencja w instalację auta poczynić? Z góry dziekuję za pomoc, może ktoś wpadl na to jak to zrobić w VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w BCM ale w bordzie w pierwszym bajcie masz między innymi światła amerykańskie. One odpowiadają za świecenie świateł mijania po zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie podłączam sie pod temat wyłączenia automatycznego załączania świateł dziennych po zapłonie w pozycji przełacznika 0. Mam Paska B7 i chciałbym też ten temat zgłębić, bo denerwuje mnie świecenie się tych świateł na stałe gdy kluczyk siedzi w stacyjce. Czy nie da sie tego zrobić przez VCDS? czy trzeba aż tyle zabiegów w ingerencja w instalację auta poczynić? Z góry dziekuję za pomoc, może ktoś wpadl na to jak to zrobić w VCDS?

 

Ja u siebie mam bcm i światła dzienne mogę włączyć za pomocą FIS-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie podłączam sie pod temat wyłączenia automatycznego załączania świateł dziennych po zapłonie w pozycji przełacznika 0. Mam Paska B7 i chciałbym też ten temat zgłębić, bo denerwuje mnie świecenie się tych świateł na stałe gdy kluczyk siedzi w stacyjce. Czy nie da sie tego zrobić przez VCDS? czy trzeba aż tyle zabiegów w ingerencja w instalację auta poczynić? Z góry dziekuję za pomoc, może ktoś wpadl na to jak to zrobić w VCDS?

 

Włącznik mam na 0 i jak mam włączony hamulec postojowy to dzienne nie świecą, jak zwolnię hamulec to dzienne świecą

Edytowane przez turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wie ktoś jaką średnicę ma odbłyśnik w tym drl? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo spotkał mnie problem legalności stosowania halogenów jako DRL :) Na szczęście skończyło się na pouczeniu.

Póki co aura i tak nie sprzyja jeździe na światłach dziennych więc zabawę chcę zacząć dopiero na wiosnę ale wolę wiedzieć na co się przygotować, bo mimo przeczytania tego i kilku innych wątków ma nadal pewne wątpliwości.

Pierwsza sprawa - chcę uniknąć jakichkolwiek problemów z ewentualną kontrolą drogową więc czy ktoś może spotkał się, używając tych świateł, z nadgorliwym który skutecznie ukarał za używanie takich świateł (mimo znaków RL na lampie)?

Druga sprawa - jak to jest z tym kodowaniem:
- Byte 2 Bit 5
- oryginalnie w VCDS nie ma, znalazłem jedynie na Motor-Talk jako:  DRL jako światło obrysowe/postojowe (?), ściemnienie DRL - Byte 20, ściemnienie światła obrysowego/postojowego - Byte 11
- Byte 8 Bit 7 - ściemnianie podczas używania kierunkowskazu - to jest jasne.
- Byte 11 Bit 0-6 - przyciemnianie przednich świateł pozycyjnych. Co ma na celu wartość 1%, kiedy są one ściemnione i do jakiej sytuacji się to odnosi?
- Byte 17 Bit 4 - przeciwmgielne przednie jako św. dzienne - to jest jasne.
- Byte 20 Bit 0-6 - ściemnienie św. dziennych. Czy jest konieczne dla LED?
- Byte 25 Bit 3 - brak w VCDS, M-T opisuje jako: "Trotz kombinierter TFL/Standlicht vorne Leuchte: Ausgänge Standlicht vorne bleibt Standlicht" przetłumaczyłem to jako: "pomimo połączenia światła przedniego z lampką DRL/pozycyjne, światłą pozycyjne przednie pozostają światłem pozycyjnym (?)". Czyli, że mimo iż światła DRL działają jako pozycje, to pozycyjne w normalnych reflektorach nie uruchamiają się z DRL - dobrze rozumiem?

Czy ktoś to, razem z przekładką przewodów, zastosował w bordnetz 3C8, w aucie z ksenonami (dokładniej 3C8 937 049 E, H54 2602)?

Pytanie jeszcze, nieco poza konkursem - skąd oni mają taką wiedzę, o pozycjach nie opisanych w VCDS? Gdzie można taką dokumentację wyciągnąć, bo znajdują się tam opisy dla Bajtów 25-26, które opisane w VCDS nie są:

LC,25,2,Aktivierung Parklicht erst nach Kl.15 aus möglich (nicht von allen Geräten unterstützt)
LC,25,3,Trotz kombinierter TFL/Standlicht vorne Leuchte: Ausgänge Standlicht vorne bleibt Standlicht
LC,25,4,Blinker hinten über Ausgang NSL (Audi)
LC,25,5,TFL aus wenn Lichtschalter = 0
LC,25,6,Fussraumleuchtenkennlinie 0=Standard/1=LED (wahrscheinlich R8-Innenleuchten)
LC,25,7,Auslösealgorithmus Notbremsblinken 0=Gateway / 1= ESP (Notbremsblinken bleibt an)
LC,26,0,Auto-Heckklappe/3te Bremsleuchte via CAN
LC,26,1~2,00,keine Relais Vertauschung NL Relais im Horn-Sockel
LC,26,1~2,02,mag.Relais
LC,26,1~2,04,HL-Relais
LC,26,1~2,06,reserviert
LC,26,3~4,00,Keine PWM Bremslicht
LC,26,3~4,08,PWM äussere Bremsleuchten
LC,26,3~4,18,PWM aussen + 3te Leuchte
LC,26,5~6,00,altes Fernlicht (Schalter-Hebel, FL durch wegdrücken)
LC,26,5~6,20,neues FernLicht (Taster-Hebel, FL durch Herziehen)
LC,26,5~6,60,neues Fernlicht / Fernlicht Assistent
LC,26,7,Kessy Klemme S

Jeśli odpowiedź na to pytanie już była, to wybaczcie ale po przeczytaniu całego wątku nie znalazłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radekrp90 napisał:

Pierwsza sprawa - chcę uniknąć jakichkolwiek problemów z ewentualną kontrolą drogową więc czy ktoś może spotkał się, używając tych świateł, z nadgorliwym który skutecznie ukarał za używanie takich świateł (mimo znaków RL na lampie)?

Pewnie są znane takie przypadki, ale jeśli masz oznaczenie RL, światła zamontowane wg wytycznych i używasz w sposób opisany w kodeksie drogowym to nie ma rzecz jasna możliwości karania.

No chyba jeszcze wtedy, gdy homologacja i znaki RL nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i światła np. świecą mocą ozdób choinkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choinki nie chcę - to oczywiste, dlatego wolałbym te LED w miejsce świateł p.mgielnych.

Zastanawiają mnie tylko opcje dotyczące przeróbek oraz kodowania - czy na każdym 3C8 High ta opcja z przełożeniem pinów i brakiem konieczności stosowania rezystorów działa. Ponadto - aby ktoś rozwiał moje wątpliwości co do samego kodowania, to co wytłuściłem we wcześniejszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałem cycka, który miał aktywowane światła dzienne w lampach doświetlenia a nie pozycyjnych. I zdaje się, że to co opisujesz dotyczy właśnie takiego przypadku. 

Co do homologacji. Na ori lampie z fabii rs II jest homologacja RL na lustrze, ale na szkłach z halogenów, które trzeba przełożyć jest już homologacja B. Jak się trafi jakiś upierdliwy diagnosta, albo policjant to może się przyczepić. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zwykle przypomnienie kontrolującemu, że halogeny nie są obowiązkowym wyposażeniem auta i może się gonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Zastanawiają mnie tylko opcje dotyczące przeróbek oraz kodowania - czy na każdym 3C8 High ta opcja z przełożeniem pinów i brakiem konieczności stosowania rezystorów działa. Ponadto - aby ktoś rozwiał moje wątpliwości co do samego kodowania, to co wytłuściłem we wcześniejszym poście.

Nie rozumiem dlaczego chcesz mieszać dzienne z elektryką pojazdu. Ja podłączyłbym je niezależnie.

Wywalasz przeciwmgłowe, wymieniasz włącznik świateł na taki bez obsługi przeciwmgłowych, wykodowujesz je również ze sterownika. Następnie światła dzienne montujesz w miejscu przeciwmgłowych i podłączasz tak jak to się robi w przypadku każdego innego samochodu uwzględniając ich wyłączenie po załączeniu świateł pozycyjnych, czyli również jak w każdym Dużym Fiacie, Starze albo Dacii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że nie po to mam Bordnetz aby nie wykorzystać jego możliwości :D

W tej chwili, to co było zakodowane mi odpowiadało i w zasadzie gdyby nie ich brak homologacji dla świateł dziennych bym tego nie zmieniał. Dlatego pytam jak się mają te opcje kodowania i zmiany okablowania do rzeczywistej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności