Skocz do zawartości
pita_1971

Podgrzewane fotele-przód problem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowalem w lato nie sprawdzilem foteli no i pech nie dzialaja. Co gorsza maty sprawdzone i jest przejscie regulator co jest pod fotelem dziala bezpiecznik mam niestety jeden po prawj stronie jest ok a nawet posprawdzalem kostki pod siedzeniem i wszystkie sa ok a siedzenia nie dzialaja.Mam kolege w vw i mowil ze pod siedzeniem czasami moze byc bezpiecznik .Slyszal ktos kiedys o takim miejscu?Ma ktos jeszcze jakis pomysl co moglo sie jeszcze zepsuc ???

Edytowane przez kombinator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie grzeją oba fotele. Ten temat mnie zainspirował i chyba bede musiał sie za to wziąć. Miałem grzanie w innym aucie i to naprawde fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadłanie grzejąca mata siedziska(boczne grzeją)

wyciągałem pare razy fotele ale bardziej obstawiam samą mate niż kostki

Wg Etki mata jest z poszyciem fotela jak kolegapisał 1910zł

ciekawe czy to podejdzie pod gwarancje dodatkową alianz (ubezpieczenia kosztów naprawy)

niby tapicerka nie podlega(wyłączona z GW) ale mata grzejna to element elektryczny

czy ktoś próbował to a vagasa reklamować????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie,3 dzień ryję po forum i nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji krok po kroku ( najlepiej z fotkami )jak od początku zdiagnozować,rozebrać i naprawić podgrzewanie fotela.U mnie,nie działa grzanie tylko na fotelu kierowcy,czyli na najważniejszym miejscu w aucie :)

Czy któryś z kolegów posiada takową instrukcje i może się nią podzielić ?

Z góry dziękuje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki vw1.jpg

Ogrzewanie foteli ma bezpieczniki po obu stronach tj. po lewej, przy kierownicy i po prawej u pasażera: po lewej bezpiecznik nr 37 (25A), po prawej bezpieczniki nr 27 (25A) i 39 (10A).

 

Witam. Z racji tego że nie działami ogrzewanie fotela kierowcy sprawdziłem bezpieczniki. Jak się okazało w skrzynce po stronie kierowcy posiadam bezpiecznik nr 37, zaś po stronie pasażera nie posiadam obu bezpieczników tj nr 27 i 39. Czy mając na względzie rocznik mojego auta tj. 2007r to czy wszystko jest ok czy może faktycznie brakuje tych bezpieczników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. W modelu B6 bezpiecznik od grzanych foteli znajduje się tylko z lewej strony (od kierowcy) pozycja 37. Po prawej stronie nie ma przygotowanych miejsc na bezpieczniki. Sprawdzone osobiście :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku jest w gniazdku 34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to mam za luźną wtyczkę u mnie pod siedzeniem 20151019_115517.jpg zaznaczam że nie działa podgrzewanie siedzeń.

 

Zapytam jeszcze raz panowie. Wiemy od czego jest ta wtyczka pod fotelem nie działa ogrzewanie i wentylacja.

20151019_115623.jpg

Edytowane przez karlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy montował może ktoś same maty do siedzeń lub wymieniał całe fotele na podgrzewane? Zastanawiam się nad takim modem teraz. I czy ktoś podzieliłyby się wiedzą na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zapytam czy montował może ktoś same maty do siedzeń lub wymieniał całe fotele na podgrzewane? Zastanawiam się nad takim modem teraz. I czy ktoś podzieliłyby się wiedzą na ten temat.

 

Ja montowałem, kupiłem poszycia z angola i wyprułem maty ze środka. Potem musiałem wyciągnąć swoje poszycia, trochę podciąć szmatę z matami i włożyć w środek siedzenia itd.... Przejeb.ana robota nikomu nie polecam, lepiej kupić całe fotele. Przy montażu gdzieś musiałem naderwać matę i jedna nie działa. Czyli cała operacja jak krew w piach :rozpacz, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobny zabieg robiłem w b5 tylko tam kupiłem gotową wiązke podłączyłem i działało a tutaj to sam nie wiem od czego zacząć. A kable sam robiłeś czy już miałeś gotowe przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podobny zabieg robiłem w b5 tylko tam kupiłem gotową wiązke podłączyłem i działało a tutaj to sam nie wiem od czego zacząć. A kable sam robiłeś czy już miałeś gotowe przewody?

 

wiązki kupiłem, jeszcze te rozprowadzenia po aucie można zrobić samemu, ale dochodzą wiązki w fotelach + sterownik pod siedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze jak uda mi się kupić części tanio to podejmę wyzwanie tym bardziej że chłodno jest rano i jak już zdąży się nagrzać w aucie to już muszę wysiadać. Zielas jak byś miał jakiś manual albo zapodał byś jakiś link skąd czerpałeś informacje byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]138669[/ATTACH]

 

Witam. Z racji tego że nie działami ogrzewanie fotela kierowcy sprawdziłem bezpieczniki. Jak się okazało w skrzynce po stronie kierowcy posiadam bezpiecznik nr 37, zaś po stronie pasażera nie posiadam obu bezpieczników tj nr 27 i 39. Czy mając na względzie rocznik mojego auta tj. 2007r to czy wszystko jest ok czy może faktycznie brakuje tych bezpieczników?

 

Te bezpieczniki są gdzieś w kabinie czy w skrzynce pod maską? :krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te bezpieczniki są gdzieś w kabinie czy w skrzynce pod maską?

 

Bezpieczniki ze zdjęcia znajdziesz w kabinie po obu stronach deski rozdzielczej jednak wcześniej musisz otworzyć drzwi. Na zdjęciu masz bezpieczniki od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem z siedzeniem kierowcy tego typu że grzeje mi same oparcie, siedzisko zaś wcale... Fotel pasażera grzeje cały, gdzie szukać rozwiązania problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy da sie nieoryginalne maty podlaczyc pod sterowanie oryginalne z pokretel climatronica?

Bedzie dzialac stopniowanie czy bedzie wywalac blad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktos moze czy da sie nieoryginalne maty podlaczyc pod sterowanie oryginalne z pokretel climatronica?

Bedzie dzialac stopniowanie czy bedzie wywalac blad ?

 

będzie, jak dorobisz całą instalację łączne z modułem grzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mam problem z siedzeniem kierowcy tego typu że grzeje mi same oparcie, siedzisko zaś wcale... Fotel pasażera grzeje cały, gdzie szukać rozwiązania problemu?

Trzeba by było zajrzeć do wtyczek w fotelu, czy wszystkie są połączone, ale to wiążę się z wyjęciem fotela i zdjęciem tapicerki, przynajmniej częściowo.

Chyba, że jest rozpięta wtyczka pod fotelem. Sprawdź, czy nie ma żadnych luźnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mam problem z siedzeniem kierowcy tego typu że grzeje mi same oparcie, siedzisko zaś wcale... Fotel pasażera grzeje cały, gdzie szukać rozwiązania problemu?

U mnie był przetarty kabelek łączący oparcie z siedziskiem, można dobrać się do tego od tyłu fotela po odchyleniu tylnego poszycia fotela. Fotel musiałem zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności