Skocz do zawartości
pita_1971

Podgrzewane fotele-przód problem

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie muszę również sprawdzić wtyczki. Czy jest do nich łatwy dostęp czy trzeba coś odkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego , jak podniesiesz fotel windą max do góry , jesteś w stanie bez problemu sprawdzić wtyczki.Są zamocowane mnie więcej ne środku siedziska.Mają czarny kolor i dwa przewody.

Ja odkręciłem cały fotel , mocowany jest na cztery śruby , więc dostęp miałem idealny.

 

Aha , jakby ktoś potrzebował maty grzewcze , to mam kompletny zestaw na przód , na dwa fotele.

Edytowane przez silverb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, wszystko wskazuje na to, że padła mata grzewcza.

Napięcie do wtyczki dochodzi, natomiast omomierz pokazuje rezystancję 1, czyli jest gdzieś przerwa w obwodzie grzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik w macie sie oderwał na 99% wystrczy fotel rozebrac i zlutowac i gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z podgrzewanymi fotelami. Mianowicie nie grzeją oba - bezpieczniki sprawdzone czego i gdzie jeszcze szukać aby to naprawić.

Przyszła mi na myśl tylko jedna rzecz; czy aby w B6 podgrzewanie foteli nie włącza się od jakiejś temperatury otoczenia? (ostatnio jeżdżę w ciągu dnia i dlatego też tak pomyślałem)?

VW passat B6 2007 rok klimatyzacja półautomatyczna z pokrętłami (bez wyświetlacza)....

zawsze przesuwałem na 2lub3 i chodziło a teraz nic...

 

Proszę o pomoc.

 

W czasie szukania przyczyny braku podgrzewania foteli zauważyłem że brak jest również napięcia w gniazdach 12V.

Edytowane przez dawid_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie w gniazdach sprawdź po włożeniu kluczyka do stacyjki .Nowsze paski dopiero po wożeniu kluczyka mają zasilanie w gniazdach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale właśnie tak sprawdzałem prąd w gniazdkach.... wszystkie bezpieczniki pod maską oraz z lewej strony kierownicy OK... gdzie jeszcze można szukać?

Aktualnie w mojej miejscowości jest 12stopni... czy u was o każdej porze roku działa podgrzewanie foteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie foteli ma bezpieczniki po obu stronach tj. po lewej, przy kierownicy i po prawej u pasażera: po lewej bezpiecznik nr 37 (25A), po prawej bezpieczniki nr 27 (25A) i 39 (10A).

 

Gniazdo zapalniczki - po prawej, bezpiecznik nr 35 (20A).

Gniazdo 12V z tyłu - po prawej, bezpiecznik nr 33 (20A).

Gniazdo 230V - po prawej, bezpiecznik nr 22 (30A).

 

W lewej skrzynce bezpieczniki liczysz od lewej do prawej, natomiast po stronie pasażera liczysz "po arabsku" tj. od prawej do lewej.

 

A z tego co mi się wydaje, to fotele działają zawsze, niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie w mojej miejscowości jest 12stopni... czy u was o każdej porze roku działa podgrzewanie foteli?

 

U mnie podgrzewanie działa niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem podgrzewania foteli jak kupiłem autko - 1,9 tdi 0,4 rok , jak zajrzałem pod fotele okazało się ze kostki sa rozłączone :-) po podłączeniu kostek , nie działa dalej :-o , mam 2 przełączniki - wersja highline patrze na bezpieczniki w kabinie i chyba jest ok , pomocy !! :-) jest zima a my marzniemy, z góry dzięki za pomoc

Znalazłem puste miejsce w bezpiecznikach i włożyłem jeden , wymieniłem jeden spalony i ... nie wiem juz czy to nagrzało sie od siedzenia czy samo, :-o , jak szybko powinno się nagrzewać ? , sorki może głupie pytanie ale nie miałem jeszcze podgrz foteli w aucie

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rutko

Jestem właścicielem B6 od pół roku i również miałem i mam problemy z podgrzewaniem siedzeń... Gdy kupiłem auto podgrzewanie działało ale niestety po jakimś czasie gdy zrobiło się chłodnej włączyłem ogrzewanie i ku mojemu zdziwieniu NIE grzeje!!! nie znam się na tych wszystkich elektrycznych sprawach. Nie miałem czasu sprawdzić o co chodzi. I przy okazji wizyty w ASO (z innej poważniejszej okazji) wspomniałem o siedzeniach. Panowie sprawdzili o okazało się, że były spalone bezpieczniki (bezpiecznik?). Już się cieszyłem z podgrzewanych foteli bo działały przez chwilę 2-3dni i znów przestały. Kolejna wizyta w ASO i nasi eksperci stwierdzili, że "może" to być problem mat grzejnych w fotelach (nie było 100% diagnozy) a to już jest znaczny koszt więc odpuściłem. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem przy takich niskich temperaturach na zewnątrz :-) może ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj włączyłem podgrzewanie foteli i .... lipa od strony kierowcy, to znaczy oparcie grzeje a siedzisko nie :( pasażer wszystko OK

ma ktoś jakieś pomysły, jak sprawdzić co jest przyczyną ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisali, żeby nie naciskac na fotel punktowo tj kolanem, łokciem czy co tam Ci wpadnie, bo można mate przerwać i wtedy dupsko nie grzeje ;) Może to to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomóc może jedynie osoba co ma schemat instalacji podgzrzewanych siedzeń. Ja podejrzewam, że padła mata sieciska (przerwany przewód grzejny), ale być może maty (siedzisko, oparcie) mają oddzielne przekaźniki - jeśli w ogóle je mają i może one padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty są podłączone razem do jednego zasilania, więc jak jedna zdechła to musi być gdzieś zerwany obwód. Tak jak kolega Ciapciak napisał wystarczy nacisnąć mocniej kolanem itp, teoretycznie da się polutować .... ale trzeba znaleźć miejsce przerwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o mojej B3ce przedstawiłem fotorelację i zasadę poszukiwania przerwanego obwodu w macie siedziska. Jak już się ją wyciągnie, to jest trochę zabawy ze znalezieniem przerwy, ale idzie to polutować, zaizolować. U mnie już 2 czy 3 rok działa bez zarzutu.

 

Opcji jest parę, tj. kupić używany fotel/ew. samą matę, kupić oryginalną matę jeżeli występuje jako element zamienny (w B3 chyba tylko z tapicerką sprzedawali za średnią krajową ;) ), naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wątku o mojej B3ce przedstawiłem fotorelację i zasadę poszukiwania przerwanego obwodu w macie siedziska. Jak już się ją wyciągnie, to jest trochę zabawy ze znalezieniem przerwy, ale idzie to polutować, zaizolować. U mnie już 2 czy 3 rok działa bez zarzutu.

 

Opcji jest parę, tj. kupić używany fotel/ew. samą matę, kupić oryginalną matę jeżeli występuje jako element zamienny (w B3 chyba tylko z tapicerką sprzedawali za średnią krajową ;) ), naprawić.

 

Mata jest przyszyta do materiału fotela, trzeba rozpruć całe obicie żeby się do niej dostać, przetestowałem wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniłem do ASO cena :swirus :dupablada :sciana 1900 zł

nie występuje jako sam element tylko z całym siedziskiem czas realizacji 3 miesiące :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak zamówisz to po zimie będziesz miał, w sam raz na przyszły sezon;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności