Skocz do zawartości
pita_1971

Podgrzewane fotele-przód problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich....

 

Mam problem: wg instrukcji bezpieczniki od pdgrzewanych siedzeń znajdować się powinny po obu stronach deski. Po lewej jeden 25A, po prawej dwa 10A i 25A. U mnie jest tylko po lewej stronie.

Czy to prawidłowo?

Dodam jeszcze, że do tej pory podgrzewanie u mnie nie działało. Dopiero przed chwilą znalazłem czas i w niemieckiej instrukcji rozpiskę bezpieczników.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tez jak sie nie myle mam po lewej stronie tylko, jak ci nie działa podg. to pot fotel trzeba zajzec są przekaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wszystko już działa. Dziwi mnie jednak różnica co do książki serwisowej.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także nijak nie zgadza się opis bezpieczników z instrukcja obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo to czy ma ktoś schemat inst. elektr. ogrzewania foteli ,ale do b6.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest to samo co w b5?? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej;

Dziś odkryłem, że nie działa podgrzewanie fotela kierowcy. Bezpiecznik jest ok. Nie dysponuję schematem wiec nie mogę niczego pomierzyć. Podpowiedzcie co sprawdzić/zmierzyć aby znaleźć usterkę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej;

Dziś odkryłem, że nie działa podgrzewanie fotela kierowcy. Bezpiecznik jest ok. Nie dysponuję schematem wiec nie mogę niczego pomierzyć. Podpowiedzcie co sprawdzić/zmierzyć aby znaleźć usterkę.

Pozdrawiam.

sprawdź jeszcze przekaźnik może jest spalony

a pózniej jeszcze czy dochodzi napięcie do tego fotela ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj wiązkę pod fotelem ale jeśli fotel pasażera działa poprawnie to raczej masz coś albo z samym przekaźnikiem (modułem od foteli) albo z matą grzejną. przełącznik temperatury bym wykluczył bo musiałbyś mieć wyjątkowy niefart żeby go popsuć.

 

moduł (przekaźnik) podgrzewania jest pod fotelem kierowcy i zasila on oba fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z fotelem. U mnie przestało grzać same siedzisko, natomiast oparcie i boczki siedziska grzeją. Rozmawiałem z mechanikiem który stwierdził że przyczyną może być mata grzejna. Niestety jeśli to prawda to nic nie da się z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej;

Dziś odkryłem, że nie działa podgrzewanie fotela kierowcy. Bezpiecznik jest ok. Nie dysponuję schematem wiec nie mogę niczego pomierzyć. Podpowiedzcie co sprawdzić/zmierzyć aby znaleźć usterkę.

Pozdrawiam.

 

to jest do B5 ale moze ci cos pomoze

Zacznij od znalezienia pod fotelem,ktory nie grzeje dwoch wtyczek.Wtyk ZOLTY(poduszka) trzy przewody brazowy,bialy,zielony; wtyk ZIELONY (grzanie siedz.) cztery przewody brazowy cienki,brazowy grubszy,czarny z bialym paskiem cienki, czarny z zoltym paskiem grubszy( tak jest u mnie).Sa to kable widziane od strony instalacji,po drugiej stronie kostki powinny byc te same kolory i grubosci. Jesli sie da nie wyjmujac fotela,rozlacz wtyk ZIELONY.Przewody :brazowy grubszy i czarny z zoltym paskiem to te,ktore ida do maty grzewczej.Podlacz OMOMIERZ do nich od strony fotela(wtyk od strony instal.samochod.wisi luzno).Ustaw najwiekszy zakres miernika.Zmniejszajac zakres odczytaj dokladnie pomiar.Moim zdaniem powinno byc kilkanascie (kilkadziesiat) OHM.Jezeli miernik bedzie wskazywal "1" -nieskonczonosc to znaczy,ze mata jest przepalona.

Jezeli bedziesz musial wyjac fotel a co za tym idzie wypiac wtyke zolta,najpierw zdejmij klemy akumulatora. Nie zdjecie klem i odpiecie tej wtyki-blad poduszek. Klemy akumulatora podlacz po pomiarach , po podlaczeniu wtykow fotela. Na razie tyle.Daj znac co na mierniku.

P.S.

Nie znam kolorów wtyczek w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z siedzeniem kierowcy - nie grzeje siedzisko i od czasu do czasu zaczyna grzać oparcie i to na max niezależnie od ustawienia potencjometrem siły grzania.To samo miałem rok temu na starych fotelach ,latem przełożyłem cały środek od R36 , mam nowe maty grzewcze z przodu i z tyłu.I problem nie zniknął , więc ja zacznę szukać od przekaźnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba się dobrać do przewodów dochodzących do mat grzejnych. rozbierałem swoje fotele żeby przełożyć poduszkę z oryginalnych do nowych (skóra i elektryka, niestety sprzedawane są bez poduszek i najczęściej z obciętymi mocowaniami pasa). przewody idą w miejscach gdzie fotel pracuje (łatwo mogą się przetrzeć) i to prawdopodobnie jest punkt usterki.

poza tym są 2 oddzielne maty na każdy fotel, w jednej oprócz grzałki jest jeszcze czujnik temperatury (w r36 bodajże dochodzą jeszcze 2 na wypusty boczne). jeśli poleciał czujnik to ani jedna ani druga nie będzie dobrze grzać...

 

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

 

jeszcze jedno. na allegro widziałem same obszycia do foteli, zarówno skóra jak i materiał ale z wszytymi matami grzejnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverb6 mamy dokładnie ten sam problem. U mnie również oparcie grzeje bardzo mocno bez względu w jakiej pozycji mam pokrętło. Jeśli uda Ci się znaleźć przyczynę to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro , dam znać czy coś znalazłem.A w dupę zimno....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tyłek bardzo zimno a w plecy aż parzy. Mam nadzieję że uda Ci się rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem , bo czasu brakło ale jutro sie przymierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , zrobione , przyczyna była prozaiczna : tapicer nie wpiął do końca wtyczek od mat grzewczych w fotelu kierowcy .....Wtyczki poprawiłem i wszystko chula jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie pisałeś że miałeś coś robione z fotelami... zawsze się zaczyna od sprawdzenia czy ktoś dotykający się do twojego auta nie spartolił roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz uważnie , pisałem o zmianie całego środka od R36.

A właśnie dzisiaj poszukiwania usterki zacząłem od sprawdzenia wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności