Skocz do zawartości
misiek 528

Doświadczenia po chipowaniu 2.5 TDI V6 big turbo

Rekomendowane odpowiedzi

9 seknud robi 180 koni w Audi A6 Quttro. Passsat powinien miec to samo ze wzgledu na identyczny silnik i podobną wagę (około 1800 KG) Także to co piszesz powinno być całkiem realne :)

 

ps. kod Twojego silnika to BAU czy BCZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.:papa Mam pytanie do posiadaczy Passata b5 kombi z silnikiem 2.5 TDI 180KM [skrzynia manualna],którzy chipowali swoje auta .Czy realne jest osiągnięcie przyspieszenia 8 s do 100 [zdrowy silnik ,chip na 200-205 KM] ? Dziękuje za pomoc .

jest to realne ale trzeba dobrze wystartować :D przejżyj sobie temat -

http://forum.vw-passat.pl/threads/90840-0-100-przyspieszenia-wklejamy-logi-z-VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że trzeba dobrze wystratować ;) Sam mam ponad 200 koni a ciezko mi zejść ponżej 8 seknud :P A to zero techniki i tyle w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt naprawdę nic nie robi ? :)

 

Podrzuciłem temat z mocnym 2.5 V6 TDI na forum Audi A6 i czekam... może ktoś się w końcu odważy :D Ja cały czas brata namawiam że mu "popsuję" Audi ale nie chce się zdecydować badteeth.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko 2.5 V6 silnik BDG 163 Bhp przebieg 110 tyś serwisowany i ori przebieg, skrzynia 5 tiptronic, chciał bym zapytać o ile można bezpiecznie, bez ryzyka podnieść moc ? nie chcę zmieniać turbiny czy intercooler, chce żeby była seria tylko żeby zrobić chipa w bezpieczny sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanko 2.5 V6 silnik BDG 163 Bhp przebieg 110 tyś serwisowany i ori przebieg, skrzynia 5 tiptronic, chciał bym zapytać o ile można bezpiecznie, bez ryzyka podnieść moc ? nie chcę zmieniać turbiny czy intercooler, chce żeby była seria tylko żeby zrobić chipa w bezpieczny sposób

 

Powinno wyjść 185-190HP. Więcej nawet jakby chciał to na seryjnych wtryskach nie zrobi bo pompa jest zablokowana na 55mg (początkowo w sofcie nawet do 50mg, potem to da się przesunąć na 55mg ale to faktyczny seryjny limit nastawnika pompy).

 

Krótko mówiąc bezpiecznie i optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, bo ogólnie słyszałem że te silniki to pomyłka a skrzynia automatyczna to już w ogóle masakra, ale odpukać od 2 lat nic się z autem nie dzieje, jedynie co to zmieniłem turbo na taką samą bo w tamtej się łopatki zacinały i auto wchodziło w tryb awaryjny a używaną kupiłem za około 250 zł na Polskie heh i od tamtej pory nic się już nie dzieje, jedyne co jeszcze myślę zrobić to wyciągnąć EGR i zrobić tego softa na te około 180-190 Bhp. mam nadzieje że po takim zabiegu nic mu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zle slyszles , skrzynia w tipie leci na 420-440nm , a BDG ma wtryski jak AKE czyli 6-otworkowe i pompa tez taka jak AKE czyli 3 tloczkowa . Dodatkowo akurat tylko A4 b6 i nieliczne modele Super-b mialy zabkowane pompy , wiec jest fajnie bo masz na 95% odblokowana, daj mu tylko lpesze turbo, albo przerob swoja i ciesz sie moca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie chce przesadzać bo jedni mówią że te silniki to porażka i jeszcze automat inni zaś nie, zrobiłem chipa na 180 i jest różnica auto jest żywsze ale mi bardziej chodziło o spalanie żeby jednak spadło trochę ;) a do szalenia mam audi a4 b5 seria 116 ajm silnik na chipie jest 165 + wymieniona turbina od awx, przelot bez kata, bez egr także w audi już czuć kolosalną różnice a w pasku jednak nie bo jak by na to nie patrzeć 300 kg jednak jest różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności