Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% chodzi o BCM. Można sobie pliki label z VCDS przejrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w oficjalnych "labelach" ten bit nie jest opisany... 

VCDS 20.4.1

LC,26,0,External Start/Stop Information active
LC,26,1,Generator connected via LIN Data Bus
LC,26,2,Recuperation active/installed
LC,26,3,Daytime Running Light (DRL) only active with Assistance Driving Light (ADL) active
LC,26,6,Enabling Cornering Light with Reverse Gear active
LC,26,7,Enabling Start/Stop Function

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac w bordzie 30byte high 3c0 lub 3c8 nie ma mozliwosci aby to aktywowac tylko zmiana na bcm 3aa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, comingsoon napisał:

tylko zmiana na bcm 3aa?

Nie koniecznie. Z tego co pisał @Matiz4 nie ma konieczności kodowania czegokolwiek w Bordnetz. Pewnie w wersji 30 bajtowej ta funkcja jest domyślnie aktywna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie rozmawialem z nim juz i wiem ze ma aktywowany tryb ameryka i drl na mijania ze zmniejszona moca ale to i tak w tym wypadku mnie nie ratuje. Ja jak aktywuje us albo skandynawia to drl mi dziala na liczniku zgodnie z opcjami us/skandynawia. Tyle tylko ze ja dolozylem modul drl na dlugie 30% mocy wiec jedyna opcja to zrezygnowac z modulu na dlugich i ustawic us albo pogodzic sie z brakiem kontrolki drl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podepnij moduł pod światła mijania wtedy będziesz miał kontrolkę i zmniejszona moc świecenia, jeszcze ewentualnie przekaźniki i druciarstwo żeby sygnał ze światel mijania przekierować na moduł i na długie, wtedy masz i kontrolkę i długie ze zmniejszona mocą, ale to już będzie piękna rzeźba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bordnetz 3C8 (może w 3C0 też, ale to kodowanie z Passata CC) można skonfigurować wyjście dla świateł drogowych/przesłony świateł ksenonowych/świateł "bocznych" (albo coś podobnego, nie używanego w Passacie):

LC,01,0,Rear Seat Recognition installed
LC,01,1,Headlight Washer installed
LC,01,2,Electronic Fuelpump Relay installed (Gasoline only)
LC,01,3,Rear Wiper installed
LC,01,4,Electr. Semiconductor-relais for Terminal.30G on start/stop with recuperated energy?
LC,01,5~6,00,separate DRL inaktive,Audi
LC,01,5~6,20,separate DRL over connector Side indicator lights
LC,01,5~6,40,separate DRL over connector Xenonshutter
LC,01,5~6,60,separate DRL over connector High beam
LC,01,7,Rear Wiper with Front Wiper continiously active

Ja mam podłączone pod "długie" (mam bi-xenon) i działa wszystko normalnie.

Szukasz pliku VCDS/Labels/3C0-937-049-30-H.lbl, szukasz w nim linijki "LC,01,0,Rear Seat Recognition installed" i wklejasz zamiast wszystkich linijek z początkiem "LC, 01," to co wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się odpalić w bordzie 3C8...E Coming/leaving home w światłach przeciwmgielnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie, tylko przesiadka na bcm załatwi spawę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wpadłem na taki temat: https://www.a3-freunde.de/forum/t112631-s3/8P-Umruestung-Xenon-auf-BiXenon-mit-LED-TFL.html

Jest tam dość ciekawy wpis:

Cytat

Byte 21, Wert 06[hex] für Scheinwerfertyp (BiXenon mit LED-TFL)

Kiedyś już trafiłem na wpis w plikach VASa ale nie było szczegółowego opisu.

Wpisałem, i spadła jasność LED, błędu nie ma bez rezystora ale pala się klasyczne postojowe.

W ten sposób mamy chyba najbardziej kompletny obecnie plik label dla Bordnetz.

3C0-937-049-30-H.lbl

Obsługa tego kodowania występuje od Bordnetz 3C8_E (30Byte High oczywiście).

Testowałem inne ustawienia ale nie widzę co dokładnie zmieniają. Na pewno ustawienie wariantu 7 zmienia totalnie wyjścia - stale paliły się długie, a po pociągnięciu manetki zaczynały mrugać.

Wariant 2 lub 3 powodował bardzo powolne rozpalanie lamp - zapewne napięcie było obniżone na wyjściu św. mijania.

Ot taka ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wydłużyć czas świecenia oświetlenia wnętrza bez zapłonu? Ja coś robię to co chwilę mi wyłącza oświetlenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania/prośby.

1. Ma ktoś z Was dostęp do bordnetz 3C8 z HW54 w wersji MID (3C8.937.049.D) oraz do HW53 w wersji HIGH (głownie 3C8.937.049.S)?

Potrzebuję zdjęć PCB.

2. Czy ktoś próbował wgrywać aktualizację 3C8.937.049.S_3101 do innych bordnetz.

3. Czy sprzętowo czym się różnią Bordnetz 3C8-Mid i 3C8-High? Mają wszystkie piny obsadzone i mają wszystkie elementy na płytkach takie same czy są wykastrowane o elementy odpowiedzialne za halogeny?

Szukam tymczasowego rozwiązania przed montażem BCM aby działał w pełni alternator LIN, a nie chcę kupować specjalnie Borda w cenie 2x BCM ;)

Mój bordnetz nie przyjmuje kodowania z Start&Stop.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko brat się zaczął bawić w pseudo mechanika i na mieszał mi w kodowaniu czy jest możliwość przywrócić ustawien poprzednich albo coś żeby uratować sytuację, małe problemy z tylna lampą jak się przekroczy 5km na godzinę to się zapala żarówka w lampie z klapy i świeci tak jak by przecimgielne a one jest w innym punkcie lampy wiązka wymieniona w klapie problem nadal ten sam a mam wrażenie że pojawiło się własnie jak on tam na mieszał 

IMG_20201111_093521.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to jeszcze raz napisać, tym razem po polsku i używając przy okazji kropek, przecinków i dużych liter. I przede wszystkim zrób skan bo nawet nie wiem czy masz jeszcze bordnetz czy już BCM. "Namieszał" pisze się razem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to było na szybko pisane... 

A więc mam takie pytanko. Czy jest możliwość przywrócenia bądź ustawienia standardowej konfiguracji parametrów modułu bordnetz-sg 3c8-937-049-e w vw passat cc 2008rok. Od pewnego czasu zauważyłem że zaświeca się jedna połowa tylnej  lampy obok światła przeciwmgielnego, po przekroczeniu 5 km na godz. Na postoju wszystko jest ok. sytuacja nastąpiła po tym jak brat chciał sobie popatrzeć w funkcje samochodu jakie są dostępne w module i coś nie jest tak jak to powinno być  . Temat jest mi obcy nie wiem to nie ruszam. Nie mam możliwości na chcilę obecną żeby zabrać laptopa na którym on to robil.

IMG_20201114_155507.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wrzuć AutoScan, bo nawet zdjęcia kodowania nie masz tutaj. Tu masz wybrane kodowanie czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Pisałem kiedyś, jak wielu zresztą, że nie da się zakodować w B6 świateł pozycyjnych jako DRL.

Nie robiłem dziś zdjęć, bo nocnym świetle mój chiński przyrząd do dzwonienia nie chce współpracować ale przyznaję iż działa... choć samo kodowanie jest co najmniej dziwne. Zdjęcia z forum źródłowego. Tłumaczenie i opis po swojemu.

Cytat

1. Światła pozycyjne przednie świecą z pełną mocą (100%) jako światła dzienne (DRL/TFL).
2. Przy uruchomieniu kierunkowskazu jasność spada po stronie włączonego kierunkowskazu, do wartości ustawionej jako światło pozycyjne (np.: 5%).0
3. Po włączeniu świateł mijania jasność spada do poziomu ustawionego dla świateł pozycyjnych.
 

Ogólnie rzecz ujmując algorytm działania jest tożsamy z pierwszymi pojazdami Audi wyposażonymi w światła do jazdy w dzień wykonanych w technologii LED.

Kodowanie:

  • Sterownik 09 [Centralna elektryka/Bordnetz] -> Kodowanie długie (Long Coding) ->:
    • Bajt 2: Bit 5 -> Światła dzienne jako pozycyjne
    • Bajt 8: Bit 7 ->
    • Bajt 11: -> Wartość dziesiętna reprezentująca jasność świateł w trybie świateł pozycyjnych (np.: 5%).
    • Bajt 17: Bit 4 -> Światła drogowe realizowane przez światła przeciwmgielne (!)
    • Bajt 22: Bit 5 -> Wyłączenie menu Light & Vision (/Światła dzienne w/g algorytmu Audi)

 

Źródło: https://passatturkiye.com/vag-kodlari/6396-passat-b6-drl-gunduz-far-audi-konsepti-passat-b6.html

Dezaktywacja menu świateł mnie akurat nie dotyka, bo i tak go nie mam (Gateway 7N0). Wartość świateł dziennych ustawiłem na 100%, pozycyjnych na 50%. Do tego obecnie są włożone lampy LED zamiast żarówek W5W. Teoretyczna jasność ich to 400 lumen ale nie mam jak tego teraz sprawdzić ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radekrp90 napisał:

że nie da się zakodować w B6 świateł pozycyjnych jako DRL

Do tego potrzeby jest bord 3c8, czy na 3c0 też da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 3C8. Nie mam 3C0 pod ręką, a przykłady z neta jakie odnalazłem mówiły o 3C8_E czyli 30byte-High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Czyli w B6 nadal nie da się tego ustawić. Trzeba go najpierw "przerobić" na CC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności