Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba musisz Marek kupic nowy bord. Bo z tego co pamietam to Barts mial rozpiske odemnie tych modeli wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc cza będzie zainwestować 50 zeta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...więc cza będzie zainwestować 50 zeta :)

Jest jakieś promo w biedronce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej :)

na alledrogo pęta się klika high w takiej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bynajmniej :)

na alledrogo pęta się klika high w takiej cenie :)

 

eeee raczej 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy high obsługuje grzaną szybkę :D, Więc tak jak pisze Piotrek raczej 250pln,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c0.... G jest high i obsługuje i znalazłem 2 po 50 zeta. Ale chyba nie kupię bo za drogo. Uwierzcie że można taniej, tylko trzeba wiedzieć do kogo na allegro uderzać, albo zwyczajnie przeorać kilkudziesięciu handlarzy i zawsze gdzieś coś się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, byłem pewny Marek że będziesz kupował 3C8, bo pisałeś parę stron temu że chcesz w czasie jazdy patrzeć czy laczki masz czyste :D Oczywiście zawsze można znaleźć taniej, ale czy jest sens czatować żeby oszczędzić 10-20pln, w te wakacje kilkanaście sterowników które kupiłem w dobrych pieniądzach okazały się kupą, a ile było pier... ze zwrotem tego tym złamasom:dodupy

A nie lepiej BCM od razu zapodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiele wyjaśnił Twój post. Skoro sepisz na module 50 zl i chcesz modowac paszczura to kup sobie seinceto albo trabanta bo tam za taką kasę pół auta zmodzisz i respekt na dzielni zyskasz. Passat to nie są tanie rzeczy Panie. Nam każe dawać za darmo a jak spalilem 2 lub 3 moduły każdy po 250 zł to trudno ty byś kupił taniej (kup taniej moduł pod kierownicę AH AK Aj) lub Gatewaya n lub q (takie też upalilem). Poza tym po co Ci schemat manetek jak to kosztuje min 300 zł plus wtyczki i piny? Za 50 nie kupisz. Sorry ale nie wytrzymałem. Czepiasz się innych to i inni też mogą. Na allegro pełno czarnych lampek rączek itp a Ty malujemy swoje farba Ci zlazi i guziczki białe zostały. Sorry ale My tak nie robimy. Przy Twoich zdolnościach poplakal byś się w ASO jak byś miał zapłacić za kodowanie zerowe.

 

Wracając do tematu który CCM ma obsługę asystentów w 26 bit? 3c8 30 bit ale który?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde Coś ci się w głowę stało Piotrek? Jakie klamki? Jaki schemat?

 

Ma nadzieję że to powyżej to nie do mnie bo większych bredni już dawno nie czytałem. A jeśli do mnie to widzę że nie zrozumiałeś z tego co napisałem kompletnie nic. To ja ci napiszę jeszcze raz, może teraz dotrze. Są jeszcze ludzie którzy sprzedają części w normalnych cenach, tylko trzeba chcieć i umieć do nich dotrzeć. Nie wiem co przez ciebie przemawia czy pazerność czy frustracja, że kupujesz złom za 250 zł.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek(Beni0) chętnie zobaczę te twoje mody, nie potrzebuję instrukcji :) wystarczą mi zdjęcia w temacie, bo póki co poza rzucaniem/obrażaniem innych nic nie wnosisz :D

Ps.Co to jest CCM, bo nie znam? Czasami warto podejść do czegoś z uśmiechem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest CCM
beszóstkowy odpowiednik BCM-a :)

 

We wtorek będę miał 3C8....AC i teraz pytanie, czy na tym bordnetzie da się uruchomić Light Assist, Line Assist, Sign Assist, czy jeszcze coś trzeba wymienić pod te systemy (nie pytam o to co trzeba dodać :) ). Mam bramkę M i przekładnię 1k1 albo 1k0 (nie pamiętam) i nie mam czujników parkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beszóstkowy odpowiednik BCM-a

A to nie jest BORDNETZ?

Na gratach z b6 da się uruchomić tylko lane assist.

Do light i sign assist jest potrzebny gateway 7N0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCM = Bordnetz = BCM ale CCM<>BCM jasne?

TheStig, zdjęcia były i wybacz ale o każdej nowej dupereli nie będę pisał, a tym bardziej o rzeczach, które zrobiliśmy bo zaraz mi zarzuci administracja reklamę usług komercyjnych, nie mam zamiaru się jak inni chwalić nową śrubką w kole lub nakrętką na wentyle. Mam poważniejsze rzeczy na głowie (takie jak elementy systemów B8 w B6/B7). Mody w moim aucie to pikuś w porównaniu z tymi, które zrobiłem u innych ale jak to się mówi szewc w dziurawych butach chodzi. Moje auto to poligon doświadczalny co nie zmienia faktu, że większość rzeczy jest ;)

 

Wracając do tematu, Light i Lane Assist w zależoności od wersji kamery działają na innym CANie i to było opisywane, wiele modów wymaga BCM'a lub wysokiego (ostatniego 3c8) CCM. HighBeam Assist działa na CCM i Gateway 3c0 ale trzeba znać kodowanie, w przypadku BCM jest instrukcja na forum.

 

Lane Assist wymaga przede wszystkim przekładni kierowniczej. Park Assist do 1,5 wymaga przekładni i odpowiedniej pompy lub jej softowania ale może być 3c0 do PLA 2.0 wymagana pompa 3AA. CCM w większości przypadków do niczego nie jest potrzebny :)

 

Zresztą ja nic nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to jak będziesz miał czas to wrzuć na jakiś serwis i daj link'a chętnie przy piwku zobaczę co tam zmodziłeś z czystej ciekawości, czy rzeczywiście jesteś dalej niż szkopy i ruskie :D

Kodowanie light dla borda jest na http://www.motor-talk.de tylko trzeba poszukać.

Zresztą ja nic nie wiem

To daj na sygnaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem skany mojego starego bordnetza 3C0 937 049 AJ przed wymianą więc jakby ktoś potrzebował sprawdzić jakie ma opcje to można pobrać pdf-a

 

A dzisiaj nowy zakup - bord 3c8...AC. Jutro montaż i w wolnej chwili też zrobię screeny. Może komuś się przyda

11059882_952343861491681_3246522235818786206_n.jpg?oh=9f7043a43bf2279ec8b712daa30e1df1&oe=56BB7511

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Znalazłem info o 3C0937049AJ (taki mam fabryczny)że nie obsłuży grzania przedniej szyby. Wyskakuje błąd 01593 -Ogrzewana szyba przednia: zwarcie do masy) czyli tak jak opisał Bart-S .Wszystko fajnie, zamienniki też przedstawił. Ale chciałbym wiedzieć jaki konkretnie model zastosować żeby obsłużył grzanie przedniej szyby i również te wszystkie funkcje, które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my jesteśmy oczywiście wróżbitami i wiemy jakie masz funkcje .....

3C0937049AL, albo ten ze zdjęcia powyżej, albo 3c8.....F, AB

 

--------------------------

EDIT:

Po zmianie bordnetza na 3c8....AC dzieje mi się tak że tylne lampy świecą cały czas niezależnie czy z przodu świecą DRL-e, czy xenony.

Co popieprzyłem w kodowaniu?

Czy jest możliwe, że dzieje się to przez ustawienie niestandardowej wartości czułości czujnika światła?

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś opisać do czego służą Bajty od 24 do 29? co tam można ustawiać Bitami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy na 3c8 ... F da się uruchomić oświetlenie nóg podczas jazdy.

 

W bordzie z końcówką AC jest coś takiego (bit7):

Bajt 16________________

3c8937049ac16.jpg

 

Niestety u mnie wygląda to tak:

vcds%252520kod.png

 

Czy to kwestia vcdsa, czy borda, czy ew. opcja do oświetlenia nóg podczas jazdy jest u mnie gdzieś zaszyta...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności