Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam na fisie opcję dot. AH, czy ma być włączone czy nie (HW: 3C8 937 049 F).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Bordnetz 3C8937049AB, poprzedni miałem z końcówką F i w obydwu, w kodowaniu trzeba było zaznaczyć funkcję AH aby zatrybiła. Jednak AH muszę załączać ręcznie. Trochę dziwne, aby taka funkcja załączała się sama :hmm A tak z ciekawości, kolega samek napisał, że AH może załączać z FIS`u. U mnie tego nie ma..... co trzeba dołożyć do kodowania, aby ów gadżecik się pojawił w menu licznika ???

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to jest kwestia wersji pompy ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po mojemu to jest kwestia wersji pompy ABS.

 

Mam nadzieję że nie, bo pompy zmieniać nie będę.

 

Zamówiłem dzisiaj 3C8 - liczę na AH w zegarach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem dzisiaj 3C8 - liczę na AH w zegarach
AH w segarach to na pewno kwestia pompy. Mnie interesuje automatyczne włączanie AH po zapięciu pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AH w segarach to na pewno kwestia pompy. Mnie interesuje automatyczne włączanie AH po zapięciu pasów.

 

Hmm, to niefajnie.

W takim razie liczę na auto-załączanie.

Mam już nawyk naciskania auto-hold ale chętnie o nim zapomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pietrek piłeś coś dzisiaj?

 

Jeszcze nie, może dlatego bredzę ;), gdybacie, gdybacie ale żadnych konkretów. Pompa abs 3C0614109 z sw. 17, sterownik hamulca 3C8035730 bez litery na końcu lub A, z wyższymi literami może być problem bo VW chyba wycofał się z tego rozwiązania. Bordnetza mam 3C8....E, ale nie sądzę żeby miał cokolwiek do tego. Nie dopisuje się nigdzie AH z zegarów jak jest to samo się pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu chce mieć wczasy na zielonej trawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin tnij równo. No mercy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie, może dlatego bredzę ;), gdybacie, gdybacie ale żadnych konkretów. Pompa abs 3C0614109 z sw. 17, sterownik hamulca 3C8035730 bez litery na końcu lub A, z wyższymi literami może być problem bo VW chyba wycofał się z tego rozwiązania. Bordnetza mam 3C8....E, ale nie sądzę żeby miał cokolwiek do tego. Nie dopisuje się nigdzie AH z zegarów jak jest to samo się pokaże.

poprawka na sw16 tez chodzi AH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bordnetz 3AA obsługuje przednią grzaną szybę ?? Mam 2 bordnetz wersje B i Q w obydwu nie ma tej opcji w kodowaniu, a piny pod przekaźnik są, za parę miesięcy zima, szyba podgrzewana a nie działa :(

 

I jeszcze jedno pytanie, pod jaki pin podłączyć przekaźnik zacisku 50 ?? chodzi mi o bordnetz 3AA, w passatach b6 był on wysterowany przez bordnetz w B7 według schematu elsy jest on wysterowany poprzez sterownik silnika razem z przekaźnikiem J710, wywala mi błąd w bordnetz o przekaźniku zacisku 50, auto odpala bo przekaźnik podłączyłem pod stacyjkę D9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 nie ma bordnetz'a tylko jest BCM :) Z tego co mi wiadomo taki z końcówką E i X obsługuje grzaną przednią szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B7 nie ma bordnetz'a tylko jest BCM :) Z tego co mi wiadomo taki z końcówką E i X obsługuje grzaną przednią szybę.

 

3AA937087B obsługuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 2 bordnetz wersje B i Q w obydwu nie ma tej opcji w kodowaniu
3AA937087B obsługuje

Ciekawe:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe:hmm

 

Może dlatego, że 3AA937087B to BCM a nie Bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian po prostu myli pojęcia, chodzi mu o BCM, bo pisze, że 3AA, a B7 są tylko BCM nie już bordnetz'a. Zapewne kupił BCM z jakiego potestowego egzemplarza gdzie zazwyczaj coś jest grzebane, więc pewnie dlatego w modelu z B nie grzanej szyby, a u ciebie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wersje BCM 3AA....B i nie mam w kodowaniuogrzewanej przedniej szyby,mam również wersje Q z 2013 roku i też lipa, jest tylko tylna szyba i podgrzewane fotele :( Pisałem kiedyś do "romeo" mówił coś o aktualizacji softu w BCM ale jak mam to zrobić ??

 

ps. Zgadza się pomyliłem pojecia, jak dla mnie BCM to nowsza wersja bordnetz i dlatego mi się myli a spełniają praktycznie te same funkcje :)

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sposobu, aby uruchomić oświetlenie nóg podczas jazdy. Znalazłem coś takiego (bit7):

 

Bajt 16________________

3c8937049ac16.jpg

 

Niestety u mnie wygląda to tak:

vcds%252520kod.png

 

Czy to kwestia vcdsa, czy borda, czy ew. opcja do oświetlenia nóg podczas jazdy jest u mnie gdzieś zaszyta...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, BCM 087J jest wszystkomajacy. ja tez mam b bo trafil sie tanio na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bordnetz 3C0937049AJ obsłuży grzaną szybę?

W rozpisce na początku wątku jest opisany jako highend. Z kolei Bart-s w instrukcji montażu grzanej szyby napisał że to jest mid i że nie obsługuje. Wiem że nie wszystkie high obsługują grzane szyby. Pytanie czy błąd jest tutaj, czy pomylił się Bart-s. A jeśli pomylił się raz to czy nie pomylił się dwa razy i ten bordnetz jednak obsługuje grzaną szybę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności