Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może i pewnie napewno nie w temacie ale mam takie pytanie laika jak Wy wchodzicie w te bajty w VCDS-ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierasz sterownik np 77 telefon potem 07 kodowanie następnie pomocnik kodowania i juz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które wymieniały sterownik: Czy odłączaliście akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do osób które wymieniały sterownik: Czy odłączaliście akumulator?

 

Zastanów się nad odpowiedzią i sam sobie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adaptacja - tak = przejechanie kilkunastu metrów prosto ;)

kodu do radia nie trzeba no chyba że on się zapisuje w bordnetz

 

W liczniku się zapisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moderatora wersja:

3C8 937 049 P (3C8937049P) – 30 Byte – unsure -to wersja Medium

3C8 937 049 Q (3C8937049Q) – 30 Byte – unsure - to wersja Highend

Edytowane przez ARNAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 bitowy w wersji high np AE nie ma funkcji doświetlania zakrętów, co więcej nie ma funkcji świateł dziennych w mijania,

można jedynie uruchomić dzienne jako przeciwmgłowe

ps. wersję borda najłatwiej sprawdzić poprzez podłączenie vcds-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o podświetlenie nóg świecące podczas jazdy. Wiem że można to włączyć w bornetzach 3C9. Ja mam bordnetz 3C0 AJ i mam możliwość włączenia opcji "oświetlenie ambiente realizowane przez podświetlenie przestrzeni na nogi". Oczywiście mam zamontowane lampki zgodnie z instrukcją. Włączyłem tę opcję, sterownik przyjął kodowanie, ale lampki nie świecą. I teraz pytanie. Czy z bornetzach 3C0 ta opcja jest ale jest "martwa", czy tradycyjnie trzeba odłączyć aku żeby bordnetz załapał zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że w 3c0 nie da się tego zrobić, tylko w 3c8, na forum było to pisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie jak ustalić jaki typ bordnetza posiadam bo widzę iż jest kilka a także w , którym miejscu jest schowany w passacie b6 rocznik 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybciej podpiąć kompa i sprawdzić

lub

jeśli masz xenony masz wersję high

 

bordnetz jest nad nogami kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najszybciej podpiąć kompa i sprawdzić

lub

jeśli masz xenony masz wersję high

 

bordnetz jest nad nogami kierowcy

 

nie do końca są bordy 23bit z xenonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam takie pytanie jak ustalić jaki typ bordnetza posiadam bo widzę iż jest kilka a także w , którym miejscu jest schowany w passacie b6 rocznik 2007

Jeżeli wg vinu masz MY07 to 23bit, a MY08 to 30.

Jednak najlepiej bez wróżenia z fusów sprawdzić kompem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema xenon-ów a kabel w przyszłym tygodniu zakupie bo wkońcu reanimowałem laptopa (notabene szewc bez butów chodzi taki los informatyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest możliwość w 30bit ustawić ze zmniejszoną mocą światła długie jako dzienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do długich trzeba dokupić extra nie ori moduł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam bordnetz 3C8 937 049 E (30 Bytew) Touranie '09 trendline i nie mogę przy długim kodowaniu załączyć świateł (byte 0) w tryb skandynawski (bit 3) jak również tryb amerykański (bit 4). Wybieram te bity przez Lcode2, zapisuje z potwierdzeniem, bez błędu. Ale cały czas pozostaje stare kodowanie. Nie wiem co się dzieje, brak doświadczenia. Czy możliwe jest że nie mam dostępnych tych funkcji w mojej wersji Tourana? VCDS mam w wersji 11.11 lub 12.0 Koledzy podzielcie się opiniami, o co biega:) Na forum Tourana jest bez odzewu, wiec piszę gościnnie w familii:) Mieliście coś takiego w pasacie z tym bordnetz'em?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z normalnego długiego kodowania to zrób, nie lcode2. Ja przynajmniej u siebie tak robię ;) jak już zaznaczysz interesujące Cię funkcję, klikasz koniec (jak dobrze pamiętam). Cofa Cię wtedy do poprzedniego menu, gdzie w dolnej linijce pojawia się nowe kodowanie. Klikasz zapisz, i wyskakuje Ci okienko "kodowania przyjęte". Musisz tylko wszystko kolejno zatwierdzić, a nie wychodzić zamykaniem okienek. Spróbuj w ten sposób. Robiłem to samo na Bordnetzie 049F oraz 049AB i łapało bez problemu ;)

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz lubi płatać figle. Pamiętam jak kodowaliśmy z Jankiem ringi w moim pasztecie to nie chciał przyjąć kodowania wyłączającego środkowe żarówki póki auto nie było odpalone. Po odpaleniu przyjął od razu. Być może kodujesz na włączonych światłach a powinno się na wyłączonych, albo odwrotnie. Sprawdź różne kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę post pod postem, ale temat zupełnie różny a dla mnie ciekawy.

 

Kilku kolegom którzy mają auta z 2009 i wyżej funkcja Auto Hold włącza się automatycznie po zapięciu pasów. Tymczasem ja w aucie z 2008 muszę włączyć AH z palca i w bornetzie 3C0 (high) nie mam w ogóle możliwości zakodowania żeby włączał się sam.

 

Pytania.

Czy to kolejna różnica między 3C0 a 3C8, czy to kwestia rocznika?

Czy ktoś się spotkał z samoczynnym włączaniem AH w autach z 2008 i starszych?

A może to się koduje gdzieś indziej? (w komforcie i pompie abs też nie znalazłem)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności