Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

@konrad.p To przeczytaj jeszcze raz post, który Ci podałem.

Ustawiając w VCDS kodowania jak tam podałem, masz wyjścia dla DRL jak w Passacie CC (czyt. nie dla LED, a dla żarówki P21W). Wtedy w zależności od tego co masz w aucie:

a) masz ksenon to wyjście dla świateł drogowych halogenowych jest jako DRL,
b) masz halogeny to wyjście dla przesłony świateł drogowych bi-xenon jest jako DRL.

Nie ma tu znaczenia czy masz to jako halogeny czy jako "paseczek" - musisz tylko to wejście obciążyć przynajmniej 16W-21W mocy lub zmienić rezystor w Bordnetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A toś mnie Radek zaskoczył. Rzuciłem okiem na schemat od CC i w wersji z Xenonem widzę DRL podłączone do świateł drogowych. Nie widzę jednak tej drugiej wersji "low". Były takie wersje CC, bo B6 to pewnie nie? Czy wszystkie wersje Bordnetza obsługują taki trik? 

@konrad.p chyba cię wpuściłem w maliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek

 Wszystkie 3C8 high to obsługują. Czy inne też tego nie wiem. Jak wspomniałem jedyna wada to konieczność dodatkowych akcji przy chęci wykorzystania LED zamiast P21W.

Dodatkowo jako potwierdzenie działania (nie robiłem zdjęć żarówki ale gdzieś mam filmik na dysku):

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp90 Dziękuję, miałem cichą nadzieję że jakieś wyjście jest.

Ale sprecyzuję:

mam halogeny i reflektory na żarówki H7.

Piszesz "b) masz halogeny to wyjście dla przesłony świateł drogowych bi-xenon jest jako DRL."

Podpowiesz które to wyjście (kostka, piny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konrad.p napisał:

Podpowiesz które to wyjście (kostka, piny)

A5 - prawa przysłona
D6 - lewa przysłona

Poniżej opcje kodowania tych wyjść znaleziona w plikach etykiet do Bordnetz'a 30bit Highline.

obraz.png.41f93242e9241c404f762f647c0e6397.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek Tak przy okazji, orientujesz się może co w pliku Label dla 3C0/3C8 oznaczają opcje?
LC,23,1,CAN Data Exchange Format active
i
LC,26,5~6,00,old high beam
LC,26,5~6,20,new high beam
LC,26,5~6,60,new high beam/high beam assist

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze - nie mam pojęcia. To drugie, jeśli miałbym zgadywać, może być związane ze zmianą manetki od świateł drogowych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

LC,26,5~6,60,new high beam/high beam assist

A ten to asystent świateł, którego i tak się nie uruchomi, kilka stron temu razem z jakimś grekiem kombinowaliśmy na bordzie 3c8937049AC czyli najnowszym, ale nie udało się uruchomić. Bez dodatkowego modułu od Thomasa(bronkena) nie da rady uruchomić, a nigdzie nie można znaleźć żadnego schematu ani go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "bronkenem" to już taka legenda, że nie wiadomo nawet o co gościowi w tym module chodziło ;) Pisałem w temacie na "de" i do niego chciałem PW ale niestety ma zablokowane więc można by powiedzieć, że pewnie taniej i szybciej przejść na BCM :D

A z tym "Data exchange"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś z was miękką manetke (momentary switch) zmiany długich przy bi xenonie? Potrzebował bym waszego kodowania. 

W passsacie bez bi xenon na taki samym bordnetz manetka działa. W kodowaniu ruznica która znalazłem jest w bajt 20 u mnie jest 32 a tam 5C.

Na moim 5C nic nie zmienia. 

Jakieś pomysły? 

Pozdrawiam 

sketch-1546038255089.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz moduł elektroniki kierownicy? Może tam coś? Manetki są do niego podłączone fizycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pokaż kodowanie modułu pod kierą, pewnie już masz zintegrowane, zobacz bajt 4 bit 1.

A bajt 20 w bordzie to ściemnianie świateł w ciągu dnia, nie ma nic wspólnego z miękką manetką ;)

Edytowane przez Wolfe
Dod info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

A jaki masz moduł elektroniki kierownicy? Może tam coś? Manetki są do niego podłączone fizycznie. 

U mnie nic wspólnego z manetka tam nie widzę. 

Godzinę temu, Wolfe napisał:

Dokładnie, pokaż kodowanie modułu pod kierą, pewnie już masz zintegrowane, zobacz bajt 4 bit 1.

A bajt 20 w bordzie to ściemnianie świateł w ciągu dnia, nie ma nic wspólnego z miękką manetką ;)

Po ręcznej zmianie z 0 na 1 nie przyjmuje kodowania (poza zakresem) 

sketch-1546270905363.png

sketch-1546270778736.png

sketch-1546270856416.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś modyfikacje robiłeś, że ci przestała manetka działać?

Wrzuć zdjęcie manetki od świateł.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zwykła manetke w której zmieniłem plastik, aby była momentary switch. 

Sugerowalem sie drugim passatem w którym jest manetka z momentary switch i ma taki sam bordnetz. 

A wcześniej to tylko licznik na kolor i kierownica z b7, domykane szyb podczas deszczu, składanie lusterek z pilota i to chyba tyle. 

Edytowane przez Palbi
Jeszcze dzienne w halogenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz moduł pod kierownica w drugim passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd :sciana  nowego typu

No to długich w tym roku nie będzie 

Czyli tylko wymiana modułu pod kierą rozwiązuje problem. Czy może jakiś nowszy bordnetz da rady zakodowac? 

Robi może ktoś przejściówki z bordenz na BCM? 

Pozdrawiam szczęśliwego nowego roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze jakie masz kodowanie w Byte 25 w Bordnetz. Tam też jest niby możliwość kodowania tego ustrojstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 23 nie mam już żadnych opcji do kodowania. Jedyna opcja jaka mi została to chyba tylko przedłużyć kable, zmienić wtyczki i nowy moduł pod kierownice. Miało być pięknie a wyszło jak zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakodowałem sobie światła amerykańskie, lecz nie jestem pewny czy wszystko działa u mnie prawidłowo.
Więc tak: przełącznik cały czas w trybie AUTO (czujnik zmierzchu)
- Gdy jest jasno i mam zaciągnięty ręczny nie świeci się nic, po wyłączeniu ręcznego zapalają mi się światła mijania (OK)
- Gdy jest ciemno światła mijania i pozycyjne świecą się cały czas, nawet na zaciągniętym ręcznym

I tu moje pytanie czy da się tak zakodować żeby po zmroku na zaciągniętym ręcznym światła się nie świeciły?
Głownie chodzi mi o to żeby przy odpalaniu nie świeciły mi się światła, a że zawsze zaciągam ręczny (taki nawyk) i odpuszczam dopiero jak silnik odpalony. Wtedy światła załączały by się już na uruchomionym silniku ;) Mam założone Hid'y i spadek napięcia przy odpalaniu odcina mi przetwornice, i muszę wachlować pokrętłem żeby ponownie je rozpalić 

Czy da sie jakos to zakodować? Moj boardnetz 3C8 937 049 AB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności