Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim, może ktoś mi powiedzieć proces resetowania reset of bornetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Bornetz dziś zmieniłem z 3C0937049J na 3C8937049F i nie świeci mi podczas jazdy footwell tylko przy otwieraniu drzwi. i do czego służą te funkcje w kodowaniu bo na starym tego nie było

20170624_222715.jpg

 

Pytanie odnośnie Bornetz dziś zmieniłem z 3C0937049J na 3C8937049F do czego służą te funkcje w kodowaniu bo na starym tego nie było 20170714_160620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam taka ciekawą sytuacje ze swoim Bordnetzem ze po analizie dlaczego nie działają halogeny okzało się ze spaliło się to ale reszta Bordnetza działa (narazie działa). Mój Bordnetz ma oznaczenie 3C8 937 049 F (3C8937049F) - 30 Byte - Highend i teraz moje pytanie jest takie jak przeczytałem cały ten temat na jaki mam wymienic Bordnetz aby nie stracić przynajmniej żadnych z funkcji jakie ma wersja F ? Jaki bordnetz będzie najlepiej odpowiadał temu ?

Edytowane przez ziko1tczew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle tego co widzę, Twój ma obsługiwać podgrzewanie szyby przedniej.

Odpowiedniki to kolejno (w/g ETKA):

3C8937049F > 3C8937049S > 3C8937049AB > 3C8937049AC. Według listy powinien jeszcze pasować 3C8937049Q choć nie wiem czym on się jeszcze różni od F/S/AB/AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam taka ciekawą sytuacje ze swoim Bordnetzem ze po analizie dlaczego nie działają halogeny okzało się ze spaliło się to ale reszta Bordnetza działa (narazie działa). Mój Bordnetz ma oznaczenie 3C8 937 049 F (3C8937049F) - 30 Byte - Highend i teraz moje pytanie jest takie jak przeczytałem cały ten temat na jaki mam wymienic Bordnetz aby nie stracić przynajmniej żadnych z funkcji jakie ma wersja F ? Jaki bordnetz będzie najlepiej odpowiadał temu ?

 

A może wystarczy wymienić sam przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp90 dzieki za informacje. zapomniałem sobie o etce ze tam przeciez moze byc wyjasnienie jakie sa tez inne odpowiedniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam wyjaśnienia wprost. Wersja "F" jest wycofana, a kolejne literki to kolejne (wycofane już) wersje. Ostatnia, aktualnie będąca w sprzedaży jako część zamienna, to AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja "F" jest wycofana, a kolejne literki to kolejne (wycofane już) wersje. Ostatnia, aktualnie będąca w sprzedaży jako część zamienna, to AC.

Ale starsze wersje na alledrogo będą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem bordnetz z 3C0937049AD na 3C8937049E ale w moim jest przekażnik 53 a w tym 3C8.... jest 373

tak jak na zdjęciu .Proszę o porade ktory wpiąć i za co on odpowiadaDSC_26310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem bordnetz z 3C0937049AD na 3C8937049E ale w moim jest przekażnik 53 a w tym 3C8.... jest 373

tak jak na zdjęciu .Proszę o porade ktory wpiąć i za co on odpowiada[ATTACH]155136[/ATTACH]

 

Za to samo, możliwe ze ktoś zamontował zły. Przełóż ze starego do nowego w te same miejsca. ja tak tez zrobiłem po zmianie na 3c8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

montuje u siebie podgrzewaną szybę, w tej chwili mam bord 3c8 ...E jako że ten nie obsługuje podgrzewanej szyby muszę go wymienić. 3c8 są strasznie drogie więc chyba zamontuje 3c0.

Jeśli dobrze rozumiem stracę tylko światełka nóg podczas jazdy ale w sumie i tak mnie to denerwuje więc żadna strata.

Czy ktoś znalazł jeszcze jakieś różnice między 3c0 a 3c8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie potrzebował bym waszej pomocy a mnianowicie czy byli byście tak mili i powoedzieli mi co ma ten bord 

3C8937049AB bo mogę za parę groszy kupić a nie wiem czy obsłuży grzana szybę i tak z ciekawości co jeszcze ma ciekawego. 

Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez walada1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy zmiana mojego 3C0937049L na 3C8937049AB dużo zmieni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktos jakie konektory wchodza do wtyczki B i C? Jesli tak mozna prosic o oznaczenie musze zakupic pare sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat od początku, były wzmianki o DRL, wiem że można użyć świateł mijania jak i halogenów ale...

mam bord 3c8...F i mam pytanie:

Czy są piny sterujące dedykowanym światłami do jazdy dziennej?

bajt 8 bit 1, 7; bajt 15 bit 7;  sugerują istnienie świateł DRL pytanie czy to tylko funkcja włączana w światłach mijania czy też zakładano w przyszłości dołożenie lampy i jest wyjście fizyczne na żarówki DRL.

Pytam bo dołożyłem lampy DRL i wykonałem instalację analogową a jak jest możliwość sterowania ori ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tym?

Jeśli tak to musisz:
- dać LED obciążające jak żarówka 21W (czyli z rezystorem) na stronę,
- dać LED z indywidualnym sterownikiem na każdą ze stron oraz zmienić rezystor wewnątrz Bordnetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, radekrp90 napisał:

Piszesz o tym?

Jeśli tak to musisz:
- dać LED obciążające jak żarówka 21W (czyli z rezystorem) na stronę,
- dać LED z indywidualnym sterownikiem na każdą ze stron oraz zmienić rezystor wewnątrz Bordnetz.

Dzięki za odpowiedź, ale nie o to chodziło.

To co podrzuciłeś to założenie lamp DRL w miejsce halogenów, ja halogeny mam i w kratce obok dołożyłem płaskie DRL z funkcją kierunku.

Szukam wyjścia z Bordnetz (dwóch pinów) na prawy i lewy DRL. Wydaje mi się że w B7 w reflektorach ma ori DRL`y, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, konrad.p napisał:

Wydaje mi się że w B7 w reflektorach ma ori DRL`y, ale mogę się mylić

Nie mylisz się co do B7. Prawda jest taka, że w B6 centralną elektryką steruje Bordnetz, a w B7 moduł BCM, a różnica jest taka, że Bordnetz nie posiada specjalnych wyjść do świateł DRL, a BCM je ma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności