Skocz do zawartości
nakonr

[INSTRUKCJA] B5 WYMIANA PRZEGUBU osłony gumy PORADNIK

Rekomendowane odpowiedzi

opis rewelacyjny! Piwko za niego, a ja zamawiam nowy przegub i do roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam pytanie odnośnie osłony przegubu.zakupiłem osłonkę lobro i w zestawie oprócz pierścienia i plastikowego odbojnika (mają jednakową średnicę wewnętrzną)znajduje się jeszcze jeden pierścień o większej średnicy, którego nie ma na załączonych fotkach.zestaw identyczny jak ten z aukcji:

http://moto.allegro.pl/oslona-przegubu-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-lobro-i2737731272.html

zapewne jest on gdzieś potrzebny tylko gdzie? może tylko w niektórych wersjach silnika się go montuje?proszę o jakiekolwiek wskazówki.

a tak przy okazji to super opis. szkoda że nie miałem go wcześniej, bo przez wymianę osłony i przegubu przechodziłem już kilka razy i zawsze u mechaniora. należy się wielkie piwko.

pozdrawiam

 

Poszperałem i znalazłem ją tutaj. zrobiłem screen z etki

 

przegubf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - z takim opisem to moja żona stwierdziła że wymienia tą osłonę ( bo właśnie mi jedna pękła )

Wspaniały opis, jak jeszcze będziesz coś działał przy swoim autku to zachęcam do stworzenia podobnej dokumentacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis i zdjęcia doskonałej jakości na których wszystko dokładnie widać. brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuper poradnik.

 

Wielkie dzięki za fotorelacje bo własnie muszę się zabrać za wymianę przegubu.

Teraz będzie zdecydowanie łatwiej .

 

Szacuneczek i pozdrowionka :)

 

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis. Wymieniłem w 40 min. Wielkie dzieki NAKONR. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla twórcy tak przystępnego opisu! Mi, laikowi z zakresu mechaniki, wymiana osłony po zapoznaniu się z tym opisem zajęła 1 godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje kolego, świetny instruktaż !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lux :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,fajny opis widze ze prawa strone robiles, probowales lewj strony w ten sposob?Musza byc opaski zaciskowe na gumy,czy skrecane moga byc?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem lewą i prawą stronę problemów nie było , co do opasek lepsze te zaciskane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakonr, wymieniłem przegub wg Twojej instrukcji. Szybko i sprawnie poszło. Dzięki za poradnik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,fajny opis widze ze prawa strone robiles, probowales lewj strony w ten sposob?Musza byc opaski zaciskowe na gumy,czy skrecane moga byc?pozd.

 

skrecane ci pozrywa. Chociaz nie wiem czemu ale kiedys klienta wypuscilismy na sztrapsach (nie pytajcie czemu...) i przejechal okolo 3-4 miesiecy tylko zlekkim "zapoceniem" spod gumy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,fajny opis widze ze prawa strone robiles, probowales lewj strony w ten sposob?Musza byc opaski zaciskowe na gumy,czy skrecane moga byc?pozd.

Prawa i lewa strona wymieniamy tak samo. skręcane lepiej nie. kiedyś zamontowałem skręcaną to łeb od śruby mi dziurę zrobił w gumie. Przy skręceniu koła śruba obcierała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W czasie jazdy wypiela mi sie polos z przegubu. Auto musialem holowac okolo 8km. Zapadla decyzja o wymianie przegubu gdyz juz strzelal, a jako ze w garazu mialem prawie nowy (demontowany z osi innej skrzyni ktora poszla na handel, krotko po wymianie przegubów) to wymienilem.

 

Niestety po wymianie przegubu auto wpada w okropne wibracje juz przy 60km/h. Wibracje i takie buczenie we wnetrzu auta jest nie do zniesienia i im szybciej jade tym gorzej. Dodam ze wczesniej zanim ta polos wyskoczyla nie bylo tego problemu. Czy moze sie polos skrzywic w chwili wypiecia(jechalem okolo 80km/h), lub holowania(30-40km/h)?

 

I jeszcze jedno pytanie - do czego słuzy ta wypukla podkładka miedzy tym platikowym odbojnikiem a zawleczka na osi?

Tej niestety nie mialem bo jedna zgubila sie gdy sie przegub wypial, a ta z tego nowego przegubu byla zniszczona. Wiec zlozylem to bez tej podkładki. Czy jej brak moze powodowac az tak wielkie wibracje? A moze to problem z przegubem wewnetrznym.

Juz mnie wkur.... ten samochod bo ciagle cos sie z nim dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tej podkładki przegub będzie latał na półosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez tej podkładki przegub będzie latał na półosi

 

Sprawdzilem sobie i faktycznie polos ma delikatny luz wzdłużny, ale dosłownie kilka mm. Ale czy te kilka mm moze byc przyczyną tak duzych wibracji? Na postoju przy uruchomionym silniku az opona sie trzesie. Natomiast jak skręce kola na maxsa to drgania ustają.

Przy okazji zerknalem na przegub wewnetrzny i nie ma on żadnego luzu poprzecznego. Mniemam ze to dobrze.

 

Chyba bede musial jednak załozyc te podkładke. Nie jest to duzo roboty.

 

Inna sprawa jest czy dostane te podkładke osobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super opis i fotki,nawet laicy zrozumieja.Prawda tez ze mozna zdemontowac przegub bez podnoszenia zwrotnicy,wystarczy kogos za kierownice zeby na chwilke przytrzymal na maxa skret i przy wkladaniu tak samo.Oczywiscie wszystko na zgaszonym silniku.Tak robie u siebie.Ta sruba ktora mozna wkrecic w przegub zeby go zdjac, to nawet ta oryginalna mozemy wkrecic i napewno gwintu nie uszkodzimy,jest to sruba utwardzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nakorn - dzięki Twojej instrukcji sam dziś wymieniłem osłonę przegubu (tyle, że od strony kierowcy). W kieszeni zostało 50 PLN - niby niewiele, ale satysfakcja po skończonej pracy - bezcenna ;).

Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem, jakie nabyłem podczas wymiany osłony. Otóż na etapie ściągania przegubu, skorzystałem z rady niekrótych z Was - wkręciłem śrubę w przegub licząc na to, że sam zeskoczy z półosi. Niestety, tak się nie stało. Gdy próbowałem ją wykręcić z powrotem, pojawił się problem - śruba wykręcała się BARDZO ciężko, aż dałem sobie spokój. Postanowiłem więc użyć młotka. Po zdjęciu przegegubu, musiałem uporać się jeszcze z zakleszczoną śrubą. Na szczęście udało mi się ją wkręcić (tak - wkręcić, a nie wykręcić), dzięki czemu mogłem bez problemu wykręcić ją drugą stroną, oczywiście po uprzednim ucięciu łba śruby. Dalej to już wg instrukcji kolegi.

 

Pozdrawiam

Łukasz

P.S.

Nakorn - chciałbym Ci dać "pomógł", ale nie widzę tej opcji. Tak, czy inaczej WIELKIE dziękuję!!!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Edytowane przez quki2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Nakorn - dzięki Twojej instrukcji sam dziś wymieniłem osłonę przegubu (tyle, że od strony kierowcy). W kieszeni zostało 50 PLN - niby niewiele, ale satysfakcja po skończonej pracy - bezcenna ;).

Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem, jakie nabyłem podczas wymiany osłony. Otóż na etapie ściągania przegubu, skorzystałem z rady niekrótych z Was - wkręciłem śrubę w przegub licząc na to, że sam zeskoczy z półosi. Niestety, tak się nie stało. Gdy próbowałem ją wykręcić z powrotem, pojawił się problem - śruba wykręcała się BARDZO ciężko, aż dałem sobie spokój. Postanowiłem więc użyć młotka. Po zdjęciu przegegubu, musiałem uporać się jeszcze z zakleszczoną śrubą. Na szczęście udało mi się ją wkręcić (tak - wkręcić, a nie wykręcić), dzięki czemu mogłem bez problemu wykręcić ją drugą stroną, oczywiście po uprzednim ucięciu łba śruby. Dalej to już wg instrukcji kolegi.

 

Pozdrawiam

Łukasz

P.S.

Nakorn - chciałbym Ci dać "pomógł", ale nie widzę tej opcji. Tak, czy inaczej WIELKIE dziękuję!!!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

 

MÓJ POST pod zdjęciami nr 3

 

Lepiej nie wkręcać starej śruby tej na imbus 14 bo jak się na gwincie trochę rozjedzie to będzie problem z jej wykręceniem. Osobiście kiedyś tego doświadczyłem.

 

Ostrzegałem :)

 

pozdrawiam

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności