Skocz do zawartości
nakonr

[INSTRUKCJA] B5 WYMIANA PRZEGUBU osłony gumy PORADNIK

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ja niestety nie mam nikogo do pomocy ;/ muszę radzić sobie samemu. Może ktoś jeszcze się wypowie na temat tego ściągacza xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć te 6 śrub przy przegubie wewn., wkręć półośke w imadło i wtedy o niebo lepiej robota idzie. Nawet kilogramowym młotkiem sobie poradzisz

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ponownie zdjęcia do tematu bo uciekły z hostingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się papralem z wahaczem i nie mogłem go wybic, a tu sie okazuje ze idzie bez tego, dzięki za poradnik jutro zabieram sie za wymianę całego przegubu :) super poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis-osłona wymieniona małe problemy z wyjęciem przegubu ze zwrotnicy-trochę ciasno ale poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się bawiłem w wymianę przegubu - próbowałem po wyjęciu z piast zbić młotkiem - nie szło. Potem próbowałem z wkręcaniem śruby - ale też nie dało rady, śruba wkręcała się nie dochodząc do półosi i blokowała się. Pomogło oszlifowanie śruby M12 żeby pozbyć się gwintu na niej i ucięcie na długość ok. 3 cm. Tak ucięta śruba w otwór w przegubie w który wkręca się śrubę M14 mocującą przegub w piaście i wkręcanie tejże śruby żeby wypchnąć półoś z przegubu. Przegub zeszedł bezproblemowo. Okazało się, że w gwintowanym otworze przegubu gwint nie był do końca i wkręcając samą śrubę nie dało się wypchnąć półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem gumę na prawym przegubie i po ruszeniu świeci kontrolka ABS i ASR zaznaczam że koronka była na przegubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie młotkiem dobij czujnik abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności