Skocz do zawartości
marez

Dywaniki Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj są konkretnie do B6 Variant (3C5)

 

3C5 to sedan, 3C9 to kombi

 

Co potrzeba, bo mam na chacie welury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C5 to sedan, 3C9 to kombi

 

3C2 passat sedan

3C5 passat variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak to jest, bo zawsze części kupowałem 3C9.

Sprawdź dla przykładu choćby haczyki do rolet...

 

A w temacie - mam dywaniki w miarę na wierzchu - mogę sprawdzić numery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem jak to jest, bo zawsze części kupowałem 3C9.

Sprawdź dla przykładu choćby haczyki do rolet...

 

oznaczenie typu handlowego nadwozia to jedno a nr części to drugie, nadwozia są oznaczane tak jak opisałem

Ale koniec OT, bo to nie na temat dywanikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co potrzeba, bo mam na chacie welury...

 

Chodzi o gumowe dywaniki, ale chyba już Bimbasz znalazł rozwiązanie, a te moje numery (041) to pewnie pozostałość magazynowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy(koleżanki), zastanawiam się dlaczego wszyscy uparli się wydawać niemałe pieniądze na znaczek VW na podłogę skoro w pierwszych z brzegu aukcjach znalazłem za 1/4 ceny:

http://moto.allegro.pl/dywaniki-korytka-gumowe-passat-b6-b7-cc-promocja-i3006939143.html

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b6-b7-cc-dywaniki-materialowe-stopery-i2969505085.html

Jedne i drugie dedykowane do B6 i mam cały komplet(x4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie z serii dlaczego ludzie wsadzają RNS510 do B6 zamiast jakiegoś JVC/Kenwooda czy innej aftermarketowej stacji multimedialnej.

 

Co do dywaników, to właśnie zakupiłem 3C1061502A 82V (p) i 3C0061512 82V (t). W warszawskich ASO mieli jeszcze w cenie 140 zł polecane zamienniki z katalogu akcesoriów. Te ori, co kupiłem są bardzo ładne, dostałem je na wieszakach (przydadzą się latem), tylko zauważyłem że trzeba się przyzwyczaić do "wylewania" z nich wody bo wydaje mi się że mają dość płytki rant. Generalnie pasują idealnie w miejsce pod nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbb masz dokładnie te z aukcji ? chodzi mi o te materiałowe :) chce zmienić i zastanawiam się na jakie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm znalazłem na allegro coś takiego: http://allegro.pl/oryginalne-dywaniki-welurowe-passat-b6-b7-cc-aso-i2988261621.html

po nr katalogowym: XAK 240 DYW PB6 PA sprawdziłem cenę u Gajosa - 113,91 PLN (niestety niedostępne)

Ma ktoś może te dywaniki i może coś o nich powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pisałem powyżej w ASO mają "polecane" zamienniki, których nie dostanie się na rynku w innym miejscu, koszt ich jest znacznie niższy niż ori. Za gumowe dywaniki w zamienniku chcieli ok. 130 zł za 4 szt., za ori 235 zł - 4 szt. Podejrzewam, że te są zamiennikiem welurowych. Sklep który to sprzedaje to ASO VW. Jak pytałem sprzedawcy czy dużo się różnią gumowe zamienniki od ori, to powiedział, że ori mają ładniejszy wzorek i guma jest twardsza.

 

Ja natomiast uważam, że ori gumowe, owszem są ładne i idealnie pasują wymiarem, ale guma jest ciągle za miękka i mają za mały rancik, przez co trudno wylać wodę (znaczy łatwo ale wprost na wykładzinę pod dywanikiem a nie na ziemię na zewnątrz auta ;) ). W swojej B3 mam ciągle ori dywany gumowe i są nieporównywalnie praktyczniejsze niż te ori z B6 choć te z B6 są znacznie ładniejsze (delikatniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bbb masz dokładnie te z aukcji ?

Ja mam oryginalne. Po prostu taki kupiłem i były już na pokładzie. A te podałem jako przykład, a takie z Allegro miałem swego czasu w Alfie i były OK(gdy usłyszałem ceny z ASO to zrobiło mi się ciemno przed oczami). Idealnie pasowały, a nawet jakościowo nie były złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam specyficzne pytanie:)

Posiadam oryginalne gumowe dywaniki na zimę. 3c1061501 Są ekstra ale niestety nie dostałem tych kołków do wkręcenia w tapicerke aby można było je wpiąć. Znajomy ma te same dywaniki w SCirocco i ma te zapinki. plusem tego jest to, że dywaniki nie jeżdżą i nie latają.

Pytanie czy można gdzieś dostać takie kołki? albo jak tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil. W jednych tapicerkach kołki są wkręcane, a w drugich montowane na stałe. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Jesteś pewien że masz wkręcane?

 

I drugie pytanie. Otwory w dywanikach gumowych masz okrągłe czy podłużne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na bank okrągłe.

na lato mam takie szmaciane grube dywaniki i te kolki co mam wkrecone do nich sa dedykowane.

ale do zimowych kołków nie dostałem a cały czas lece na gumowych dywanikach i mnie wkurza jak się ślizgają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "kołki" są przytwierdzone do podłogi na stałe, a w dywanikach są otwory pasujące w te kołki :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale "kołki" są przytwierdzone do podłogi na stałe,
Nie. Tak jak pisałem wyżej były wersje wykładziny z przytwierdzonymi i z wkręcanymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że obie wersje są przytwierdzone do podłogi i do nich przyczepiasz dywan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że warto w warunkach miejskich zmieniać oryginalne welury na gumowe?

Jakaś jest wysokość rantu w tych zamiennikach ORY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto. Robiłem tak w poprzednim aucie i w tym też zamierzam kupić gumowe. Wpadną pewnie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności