Skocz do zawartości
zdunvw

Wymiana odmy olejowej 1.8 adr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Zaczęło mi śmierdzieć spalinami w samochodzie podczas postoju w korkach. Po kilku dniach obserwacji i poszukiwania stwierdziłem, że przegnił mi plastikowy przewód odmy olejowej ( oznaczony strzałką na schemacie). Na wolnych obrotach poza olejem wydobywają się z tamtąd opary spalin co jakiś czas.No może nie tak drastycznie ale buchnięcia. W każdym razie nie wiem jak zabrać się do wymiany tego elementu. Odma jest tak usytuowana pod kolektorem ssącym, że nie ma jak tam dobrze zajrzeć a co dopiero wymienić.Szukałem na forum ale instruktażu nie znalazlem.Proszę o wskazówki.:D

 

odma.png

 

odma1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego

spuść płyn z układu chłodzenia, zdejmij górny wąż od chłodnicy,

odkręć górną śrubę alternatora, potem dolną, zdejmij pasek wielorowkowy

proponuje dolną wyciągnąć w stronę wiskozy i przeciąć piłką do metalu raz i potem wyjmiesz resztę śruby w stronę bagnetu, przekręć alternator i odkręć dwa przewody od niego i wtedy wyjmiesz alternator i masz pełen dostęp.

 

dwa razy taką operację robiłem i zakończona była powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty więc jest. :nerwus Powiedz czy próbowałeś może jakoś od dołu na kanale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował wymienić odmę od dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dołu się nie da. Odkręć przepustnicę i wtedy masz wiecej miejsca, żeby rękę włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem od dołu a raczej mój mechanik i to bez odkręcania wszystkich tych rzeczy. Tak więc proponowałbym iść w tą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym ci się upewnić, czy bez odkręcania elementów ci to wymienił :fajny

Wiesz w ogóle, jaki tam jest dostęp z góry i z dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak włściwie to samej odmy nie muszę odkręcać tylko wymienić plastikowy element, który w nią wchodzi.Prawdopodobnie on jest tylko wciskany jeżeli się nie mylę?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym tkwi cały pic, żeby wyjąć zawleczkę zdjąć końcówkę, włożyć nową i zabezpieczyć zawleczką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam ten sam problem i mechanik powiedział, że bez wyciągnięcia kolektora ssącego się nie obejdzie.. udało się komuś wymienić w inny sposób ten wąż do odmy? i czy ten przewód powinien mieć jakąś opaskę zabezpieczającą od strony silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koolego czytaj cały temat. W poście nr.2 napisałem inny sposób wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem bez ściągania kolektora, alternatora, przepustnicy i powiem że była masakra, ale tak czy inaczej da się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś wyjąłem wąż od odmy bo był dziurawy (ten gumowy , który wchodzi do króćca przed przepustnicą), dziurę w króćcu zatkałem.... no i wszystko mi chodzi ładnie z odpiętą odmą. Zaznaczam że cała odma jest , tylko ten gumowy wężyk- końcowy ok. 18cm został usunięty.

Nic mi też nie śmerdzi. Jam myślicie, mogę z tym tak jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już obkukałem bo tez mam do wymiany i uważam że najprościej jest wymontować alternator. Może któryś z kolegów ma lub wie gdzie dostac wąż odmy jeżeli tak prosze na PW. Ja mam ARG ale chyba jest to samo co w każdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat ponieważ w trakcie czyszczenia przepustnicy zobaczyłem sparciałe węże wychodzące od odmy i pękniętą odmę uwaloną olejem.

W jaki sposób najprościej dostać się do odmy i ją wymienić ? Czy trzeba koniecznie demontować kolektor? Ile może policzyć warsztat za taką usługę ? Bo nie wiem czy jest sens bawić się z tym samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem że mój poprzedni właściciel 4 lata temu zapłacił za wymianę odmy 150 zl. Jak miałeś odkręconą przepustnicę to dostęp masz już elegancki i nie potrzeby odkręcać kolektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZyWiecki napisał:

Ja widziałem że mój poprzedni właściciel 4 lata temu zapłacił za wymianę odmy 150 zl. Jak miałeś odkręconą przepustnicę to dostęp masz już elegancki i nie potrzeby odkręcać kolektor.

Dzieki kolego za odpowiedź ;)

Z wykręconą przepustnicą miałem taki dostęp, że widziałem tylko króciec od odmy który de facto pękł i został w wężu idącym do kolanka przed przepustnicą, a cieńszy gumowy wężyk dosłownie kruszył się pod palcami (swoją drogą nawet nie wiem do czego on szedł....).

Więc generalnie muszę wymienić odmę i dwa wężyki idące od kolanka.

Modlę się nad tym tematem już trzeci dzień.. , w 1.9TDI AFN nie miałem takiego problemu z wyciągnieciem turbo jak tutaj z tą odmą i przepustnicą.. :P  Jakbym wiedział że za 150zł ktoś mi to wymieni to z pocałowaniem dłoni bym skorzystał z usługi.. :D 

Kolego, naprawdę dałeś radę zmienić odmę tylko z wyciągniętą przepustnicą? 

Edytowane przez passat4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem odmy od ponad 4 lata bo nie było potrzeby. Wymieniał tylko poprzedni właściciel ale przy wyciągnięciu przepustnicy wydaję mi się że jest sporo miejsca by wsadzić rączkę a nawet 2 jeśli ma ktoś kościste. Możesz też wyciągnąć alternator i też masz sporo miejsca by wymienić. Bo demontować kolektor to musiałbyś wymienić uszczelki i wydaje się żę jest więcej z tym roboty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że konieczne będzie ściągnięcie kolektora ssącego, za samą robociznę powiedział 350zł.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć do czego idzie wężyk z króćca zaznaczonego strzałką? Ten grubszy wiem że idzie do odmy lecz z tym cieńszym mam zagwózdkę..

 

kolanko.jpg

Edytowane przez passat4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk z tego co pamiętam idzie do ezektora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności