Skocz do zawartości
zdunvw

Wymiana odmy olejowej 1.8 adr

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień mechanika .. 350 zł ? To za 400 zł mam zmianę pierścieni w aucie i przy okazji zmianę rozrządu i odmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ZyWiecki napisał:

Zmień mechanika .. 350 zł ? To za 400 zł mam zmianę pierścieni w aucie i przy okazji zmianę rozrządu i odmy :)

Niestety nie mam w czym wybierać w moim mieście.. najchętniej oddałbym to komuś z forum kto ma narzędzia i chce trochę dorobić  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2012 o 18:27, zdunvw napisał:

Witam. Mam mały problem. Zaczęło mi śmierdzieć spalinami w samochodzie podczas postoju w korkach. Po kilku dniach obserwacji i poszukiwania stwierdziłem, że przegnił mi plastikowy przewód odmy olejowej ( oznaczony strzałką na schemacie). Na wolnych obrotach poza olejem wydobywają się z tamtąd opary spalin co jakiś czas.No może nie tak drastycznie ale buchnięcia. W każdym razie nie wiem jak zabrać się do wymiany tego elementu. Odma jest tak usytuowana pod kolektorem ssącym, że nie ma jak tam dobrze zajrzeć a co dopiero wymienić.Szukałem na forum ale instruktażu nie znalazlem.Proszę o wskazówki.:D

 

odma.png

 

 

Witam.

Ostatnimi dniami wymieniając króciec od układu chłodzenia który łączy głowicę z nagrzewnicą , zobaczyłem że mam pęknięty , rozerwany element nr 2 na rys oraz za trójnikiem nr 5 na rys nie ma żadnych przewodów jak na rysunku. U mnie jest silnik 1.8T ANB , z ETKI wynika że jest to samo z tym odpowietrzeniem. Skoro u mnie za trójnikiem w stronę zaworu nr 6 na rys(licząc od niego właśnie) nic już nie idzie to gdzie przewód nr 10 powinien wejść ,gdzie ma być jego koniec? Efekty tego są takie same jak u kolegi, czuć spaliny w kabinie.Chciałbym to zrobić jak trzeba ale nie potrafię znaleźć odpowiednich informacji czy jakiegoś poglądowego zdjęcia czy rysunku.

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności