Skocz do zawartości
Gość zibi57kowal

Zbiornik paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zibi57kowal

Błagam pomóżcie mam paska B-4 jak wiadomo posiada to autko zbiornik o poj. 70l a ja mogę zatankować tylko około 30l . Po przyprowadzeniu z zachodu założyłem sobie zabezpieczenia , między innymi odcięcie paliwa. Jak byłem na zachodzie to z tankowaniem było wszystko okey.Czyżby elektryk , który zakładał zabezpieczenie żle się podpiął do obwodu.Mogę napełnić tylko górną część zbiornika , a może jest zapowietrzony. Proszę o radę. chyba że będę musiał jechać na komputer a to mi się nie uśmiecha. Ale jak mus to mus.Ale najpierw poczytam wasze rady za , które z góry dziękuje. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Dosiego Roku 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (i to nie tak dawno) czytałem post z identycznym problemem. Nie był on Twego autorstwa?

Gdyby sie jednak okazało, że nie, to poszukaj w starszych postach. Wydaje mi się, że najwcześniej mógł powstać w połowie listopada.

 

A tak naprawdę, to powinieneś już podać informacje typu:

1.ile paliwa zostaje w zbiorniku, jeśli silnik gaśnie z powodu jego braku.

2.ile wtedy wchodzi paliwa?

3.powinieneś podać, co wskazuje wskaźnik poziomu paliwa w przyp. pkt.1 oraz po zatankowaniu.

Jeśli więcej paliwa już nie wchodzi (a nie jest pełno, to zdemontuj pompę paliwa i sprawdź, ile jeszcze zostało pustej przestrzeni.

W końcu, jeśli z dystrybutora nie da się więcej zatankować, spróbuj zalać zbiornik paliwa wężykiem z kanistra a przekonasz się, czy i ile jeszcze paliwa wejdzie. Być może problemem jest zbyt szybkie wlewanie paliwa...

 

Przyczyn może być dużo, a szczegółów nie podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dziurce, w ktora wlewasz paliwo po lewej stronie jest dzyndzelek musisz go wdusic w strone wlewania paliwa... jest to odpowietrznik i lej do woli... jak go nacisniesz powinno syczec ( wychodzic powietrze)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w dziurce, w ktora wlewasz paliwo po lewej stronie jest dzyndzelek musisz go wdusic w strone wlewania paliwa... jest to odpowietrznik i lej do woli... jak go nacisniesz powinno syczec ( wychodzic powietrze)

 

Nie tak szybko i nie tak od razu!

Po pierwsze do pojemności 70L wlewamy bez konieczności wciskania tego zaworka, bo nie ma tego potrzeby (powietrze wydostaje się przewodem tankowania).

Po drugie usuwanie powietrza (wciśnięciem odpowietrznika) przyspieszamy dopiero wtedy, gdy lustro benzyny sięga górnej krawędzi króćca tankowania w zbiorniku (powietrze nie może się wydostać ze zbiornika naturalną drogą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi57kowal

Dzięki za info jak mi autko gaśnie to zostaje około 5-7l paliwa , spróbuje z tym dzyndzelkiem we wlewie i napiszę czy pomogło. Ajak mi gaśnie to wystarczy że wleje 2litry i mogę jechać dalej. Wskażnik wskazuje w przedziale Full- Połowa zbiornika. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kształt zbiornika od spodu? :D

 

 

=========

No przecież.......... :rotfl:

5 XII godz 20:47 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi57kowal

Zbiornikl jest okey pisałem że na zchodzie wlewałem do niego 60l i wszystko było okey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś jest nie tak.

Może należy przesunąć granicę....

i jeszcze raz sprawdzić poszczególne punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności