Skocz do zawartości
lwsniczybob

zamienione końcówki drążków kierowniczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik dziś wymieniał mi drążki kierownicze wraz z końcówkami w moim aucie. Okazało się że jego pomagier pomylił drążek na lewą stronę z drążkiem na prawą stronę. W efekcie przy maksymalnym skręcie końcówka ociera o felgę. Mam pytanie czy po zamianie końcówek trzeba będzie jeszcze raz ustawiać zbieżność? Mechanik twierdzi, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik twierdzi, że nie.

 

To szanowny kolego tylko w teorii nie trzeba będzie ustawić zbieżności ale w praktyce na 90 % ustawianie cię czeka znowu. Tacy są mechanicy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie chcesz za niedlugo zmieniac opon to musisz ustawic zbieznosc. Ogolnie jest tak ze jakakolwiek ingerencja w uklad kierowniczy powinna sie zakonczyc ustawieniem geometrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ingerencja w uklad kierowniczy powinna sie zakonczyc ustawieniem geometrii.

Każda ingerencja w zawieszenie/układ kierowniczy powinna zakończyć się sprawdzeniem geometrii, a jeżeli zajdzie potrzeba, ustawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik dziś wymieniał mi drążki kierownicze wraz z końcówkami w moim aucie. Okazało się że jego pomagier pomylił drążek na lewą stronę z drążkiem na prawą stronę. W efekcie przy maksymalnym skręcie końcówka ociera o felgę. Mam pytanie czy po zamianie końcówek trzeba będzie jeszcze raz ustawiać zbieżność? Mechanik twierdzi, że nie.

zmień mechanika x2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he no własnie zmień mechanika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byś przełożył oba drążki w całości, to są ustawione na różną długość i taki manewr nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak wyżej czyli konieczna jest poprawa zbieżności ( geometrii nie bo kąty się nie zmienią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności