Skocz do zawartości
Corvis

Wymiana wiązki od czujnika ciśnienia doładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z tym, że od jakiegoś czasu auto mi wchodzi w tryb awaryjny przed błąd:

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18000/P1592/005522

 

Postanowiłem zająć sie tym tematem:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/120708-Gdzie-w-B6-1-9-tdi-jest-zawor-N75?p=1757623#post1757623

 

Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś z was wymieniał kawałek wiązki ?? Nie bardzo wiem jak za to się zabrać. Chodzi o wtyczkę z wiązką od czujnika ciśnienia doładowania. Sprawdziłem już wszystkie możliwe wtyczki, punkty masowe. Pozostało mi już tylko ją wymienić - możliwe, że gdzieś jest uszkodzony kabelek.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oje pytanie jest następujące. Czy ktoś z was wymieniał kawałek wiązki ??

Wymienić?

to znaczy wyjąć stare kable i w miejsce ich założyć nowe? - nie wykonalne, chyba że chcesz rozkopać całe auto i zdemontować dechę, rozciąć główną wiązkę itp

Najsensowniej, to zrobić nową wiązkę tylko to tego czujnika, położyć od nowa i podpiąć w odpowiednie miejsca a starą odłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wyjęciu kabli i włożeniu nowych. Ale faktycznie może lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego tak jak napisałeś.

 

Ale chodzi ci, że wpinasz się bezpośrednio do wtyczki ECU ?? bo z tego co zauważyłem to wiązka z czujnika idzie do 1 z 3 wtyczek zaznaczonych przeze mnie:

 

dscf4526x.th.jpg

 

Najprawdopodobniej jest to ta duża wtyczka - na szybko kolory sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ten pasztet daje ci popalić :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No daje daje, ale co zrobić ? Najłatwiej oddać auto do żyda :) jednak ja mam trochę zaparcia w sobie i dojdę powoli co i jak. Wczoraj wyczyściłem wszystkie zaznaczone wtyczki. Zobaczymy co będzie, jak dalej rzuci ten błąd robię nową wiązkę tak jak bimbasz napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No daje daje, ale co zrobić ? Najłatwiej oddać auto do żyda jednak ja mam trochę zaparcia w sobie i dojdę powoli co i jak. Wczoraj wyczyściłem wszystkie zaznaczone wtyczki. Zobaczymy co będzie, jak dalej rzuci ten błąd robię nową wiązkę tak jak bimbasz napisał.

 

No tak jak piszesz najłatwiej sprzedać, ale jak już tyle w niego wsadziłeś to była by tylko duża strata kasiory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chodzi ci, że wpinasz się bezpośrednio do wtyczki ECU

 

miałem na myśli że ucinasz starą wtyczkę z pinami, lutujesz do niej nowe przewody i ucinasz piny z drugiej strony wiązki tam gdzie idą i lutujesz przewody. Albo kupujesz nowe piny i robisz nową całkowicie wiązkę, z czego jedne piny do wtyczki a drugie zamieniasz z tamtymi na drugim końcu (nie wiem gdzie idą, do ECU czy w inne miejsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wskazówki. Jak dojdzie do wymiany zrobię instrukcję krok po kroku dla potomnych, bo nie powiem problem jest wk..... mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel miał wymienianą wiązkę od czujnika doładowania na gwarancji. Przy czujniku są teraz dwie wtyczki - jedna nowa podpięta, a druga sobie dynda. Może jest taka gotowa do kupienia w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe jutro w ASO zapytam :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagra passat cc 2.0 tdi 170 km mial ostnio przygode z betonowym koszem zostala urwana wtyczka od cisnienia doladowania ale nie od strony czujnika tylko ta przy lewej podluznicy (od kierowcy) ktora laczy sie ze skrzynka bezpiecznikow pod maska. Nie wiem jaka jest kolejnosc kolorow kabelkow damskiej i zenskiej wtyczki. Wtyczka jest 4 pinowa. Prosze o pomoc bo na internecie nigdzie nie moge tego znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki silnik i z którego roku.

Zakładając, że CBBB...

Złącze 4 stykowe:

od strony czujnika:

1 - brązowy - masa

2 - żółty - wyjście z czujnika temperatury

3 - szaro-czarny

4 - liliowy

od strony sterownika silnika:

1 - brązowo-szary

2 - czerwono-szary

3 - szaro-czarny

4 - liliowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem jest w tym ze to silnik CFGB auto rocznik 2011 i tam nie ma czerwonego koloru jak teraz sobie przypominam to jedna strona miala pelne cztery kolory a druga dwie polowki i dwa pelne byl kolor fioletowy brazowy zolty itp.. jak masz dostep do prosze podpowiedz bo mamy to teraz zle podlaczone i swieci sie kontrolka swiec ...

Edytowane przez malczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wszystko dziala dzieki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności