Skocz do zawartości
mlodykulka

Wymiana silnika z BMP/BMM na BKD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zmuszony wymienić silnik BMP. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wsadzić zamiast niego BKD czy jest tyle roboty że to wogóle nieopłacalne?

Silnik ten jest znacznie tańszy i zależałoby mi na tym

 

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem zmuszony wymienić silnik BMP

dlaczego jesteś zmuszony wymienić? co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zatarł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zobaczyłem po rozebraniu silnika, nie ołaca sie go naprawiać, a BKD jednak tanszy i sam go włoże ale czy podłącze..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem zmuszony wymienić silnik BMP. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wsadzić zamiast niego BKD czy jest tyle roboty że to wogóle nieopłacalne?

Silnik ten jest znacznie tańszy i zależałoby mi na tym

 

Pozdrawiam Adam

 

Kolego czy znalazłeś rozwiązanie swojego pytania ? u mnie w pasku pękł wał i pobił dosłownie wszystko naprawa nie opłacalna ...

mam do kupienia w dobrej cenie silniki z oznaczeniem BLB AZY tylko czy one podejdą bez dużej rzeźby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się pod temat. Motor BMP 2.0 pękł wał , pękła stopa . Chciałbym wymienić dół silnika na 1.9. Pytanie : czy jest to możliwe a jeżeli tak (podsłuchałem) to jakiego motoru (symbol) szukać dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podłączam się pod temat. Motor BMP 2.0 pękł wał , pękła stopa . Chciałbym wymienić dół silnika na 1.9. Pytanie : czy jest to możliwe a jeżeli tak (podsłuchałem) to jakiego motoru (symbol) szukać dół ?

 

Teoretycznie BMP to prawie ten sam silnik co 1.9TDI, najlepiej spytaj u chłopaków w http://badcar.pl/warsztat/wymiana-silnikow/ albo http://www.wymianasilnikow.pl/ bo u handlarzy, na allegro czy coś, nie polecam weryfikować widzy;)

 

Jaki miałeś przebieg w swoim jak Ci ten wał pękł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam pytanko odnoście różnic w silniku 2.0 TDI BMA a BMP - czy to ten sam silnik o zmniejszonej mocy?

Czy jeżeli w moim samochodzie obecnie znajduje się silnik BMA, który uległ uszkodzeniu mogę zmienić go na silnik BMP?

Czy wszystko będzie współgrało?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.I mnie dopadł problem wymiany silnika(pęknięty blok).Lekki szok ale trzeba to jakoś ogarnąć.

 

http://allegro.pl/showitem/description/6827650260.html

 

Robił ktoś u nich,wydają się wiarygodną firmą.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

 

http://allegro.pl/silnik-bmp-2-0-tdi-passat-b6-gwarancja-top-i6805742786.html

 

Jakieś rady przed wymianą.

 

Edit:

 

Zdecydowałem się na ten pierwszy.5000 zł 6 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów.Nikt nie zaproponował mi takich warunków gwarancji. Drążąc dalej temat w aucie nastąpił zanik ciśnienia(Niemcy) wymieniony sam zabierak,nowe Turbo

Być może wtedy doszło do jakiegoś uszkodzenia samej tulei cylindra.Było mikropęknięcie ,auto zaczęło robić dłuższe trasy i wyszły problemy.Przebieg 246000.

Edytowane przez stary_nowyTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności