Skocz do zawartości
qweluke

Zmiana podświetlania zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

zmieniał ktoś podświetlanie zegarów w pasku z niebieskiego na białe?

jest to w ogole możlie i czy duzo grzebania przy tym? jakie efekty?

 

chcialbym takie jak jest w Audi :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na niebiesko-czerwono dużo lepiej podświetlają zegary od białego:)

Ja osobiście bym się nigdy w życiu nie zamienił, radzę nie kombinować.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego na niebiesko-czerwono dużo lepiej podświetlają zegary od białego:)

Ja osobiście bym się nigdy w życiu nie zamienił, radzę nie kombinować.

 

PozdraVWiam

 

to jego sprawa pytał czy ktoś zmieniał ano zmieniali chłopaki z zielonego w pierwszych modelach B5 na niebieskie wystarczy poszukać tematu wszystko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego na niebiesko-czerwono dużo lepiej podświetlają zegary od białego:)

Ja osobiście bym się nigdy w życiu nie zamienił, radzę nie kombinować.

 

PozdraVWiam

 

Nie zgodziłbym się. Niebieskie fajnie wygląda na pierwszy rzut oka. Zrub pare razy trese po kilkaset kilometrów przez noc to zrozumiesz o czym wówie:D Białe jest bardzo przejrzyste i nie męczy oczu po zmroku. Ciekawe tylko jak nasze liczniki przewodzą białą barwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego na niebiesko-czerwono dużo lepiej podświetlają zegary od białego

Kwestia gustu, jak dla mnie biały jest dużo ładniejszy

http://i.imgur.com/1Y0tp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam ,że biały dużo lepiej wygląda niż niebieski. Zmiana podświetlenia przez VW z zielonego na niebieski to moim zdaniem największa porażka jaką mogli zrobić.

U mnie po zmianie wygląda tak :

 

attachment.php?attachmentid=39553&d=1288940559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak to zrobiłeś? tym sposobem?

http://forum.vw-passat.pl/threads/41435-Zmiana-podswietlenia-zegarow/page12?highlight=licznik+dioda

 

Dużo z tym roboty?

Jakie diody zastosowałeś? Co zrobić żeby tak mocno nie świeciły (po za przyciemnieniem na ściemniaczu)

Jaki koszt takie operacji?

 

Zmieniałeś podświetlanie wa radiu żeby się"licowało"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam zmienione na białe (kolega już podał kilka postów wcześniej link do fotki mojego efektu) i uważam, że jest bardziej przyjazne i czytelne, niż niebieskie. U mnie niebieskie nie dość, że świeciło dosyć słabo, to męczyło wzrok i trzeba było go jednak na chwilę skupić na liczniku żeby odczytać wszystko. Teraz nawet jednym okiem wystarczy spojrzeć ;):zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jak to zrobiłeś? tym sposobem?

http://forum.vw-passat.pl/threads/41...=licznik+dioda

 

Dużo z tym roboty?

Jakie diody zastosowałeś? Co zrobić żeby tak mocno nie świeciły (po za przyciemnieniem na ściemniaczu)

Jaki koszt takie operacji?

 

Zmieniałeś podświetlanie wa radiu żeby się"licowało"?

 

Niestety ze mnie żaden elektronik więc robił mi to ktoś kto się na tym bardzo dobrze zna. Jak chcesz to dam Ci namiary do niego na PW. Tylko że gość jest ze Szczecina. Zastosowane diody białe są ori od audi ,a zielone od starszych vw. Koszt operacji zmiany podświetlenia licznika i climatronica dokładnie nie pamiętam ,ale było to około 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł? Ja to mogę zrobić za połowę tej ceny :) Do wyboru są kolory: biały ciepły, biały zimny (taki jak jest w moim paszteciaku), czerwony, zielony, niebieski i żółty. Ewentualnie mogę poszukać bardziej wyszukanych kolorów. Do tego mogę zrobić negatyw wyświetlacza, wszystko do ustalenia, jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przypuszczam że cena @Mariobros jest wyższa bo ma diody z audi a te jednak lepiej świecą niż u ciebie (bez urazy oczywiście) gdyż jako ori nie biją tak po oczach (nie świecą tak mocno i nie trzeba użyć ściemniacza).

I jeszcze jedno pytanie, czy próbowaliście dać białe podświetlanie na wyświetlacz? tzn, na godzine, kilometry i klimatronik?

Jak to wygląda, nie jest za jasne?

 

I prośba @DjBouncer, możesz wrzucić jeszcze raz fotkę ale lepszej jakości?

Bo ja bym się skusił, tylko wtedy klimatronik trzeba by zmienć i radio na białe...

 

Taką mam fajntazję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem różnie z kolorami, białe podświetlenie jest kiepskie do wyświetlaczy, od razu mogę Ci powiedzieć, a negatyw wygląda jeszcze gorzej. Zrobię wieczorkiem nowe fotki to wrzucę :) A co do jasności diód to myślę, że wymiana rezystorów na większe załatwia sprawę :) I na pewno nie razi w oczy nawet jak masz na maksa włączone oświetlenie. Kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjBouncer, to prośba. Pstryknij fotkę gdy świecą maksymalnie oraz tak jak jeź codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

tn2cz.jpg

tn1a.jpg

 

Nawet moja lustrzanka nie jest w stanie dobrze oddać efektu, ale nie jest zbyt jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no, nie moge sie zdecydowac, szkoda ze tak daleko mieszkamy od siebie ;]

 

A powiedz mi, czy podczas jazdy kontroli tez tak przebijaja jak tu na zdjęciu? przy predkosciomierzu widać wszystkie kontroli, w sumie przy obrotomiezu tez :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności