Skocz do zawartości
Pjotrm

Zegarki - opinie porady

Rekomendowane odpowiedzi

:provw: Witam :provw:

 

Nie ma na forum tematu w którym możemy porozmawiać o zegarkach, Zapewne są wśród nas specjaliści, którzy doradzą jaki zegarek kupić żonie, córce czy sobie na urodziny ;) Gdzie i jaki kupić oraz na co uważać przy zakupach :D

Tutaj też możemy pochwalić się swoim nabytkiem i powiedzieć jak sie sprawuje czasomierz :D

 

Poszukuje zegarka dla siebie. Co powiecie o tych ?

http://allegro.pl/zegarek-meski-timex-t2n592-chronograf-i2626470456.html

http://allegro.pl/stalowy-meski-zegarek-rubicon-multidate-ext-rncc60-i2634896231.html

http://allegro.pl/parnis-czarna-tarcza-43mm-i2649819603.html

 

Macie lepsze propozycje ?

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że lubie zegarki :)

Z tych które pokazałes jak dla mnie to wybrałbym dwa :D Parnisa (ładny elegancki zegarek) a drugi to Rubicona ( i do "dzinsów" i do garniaka)

Ja dostałem od żony na pierrwsza rocznice taki :)

http://allegro.pl/zegarek-tommy-hilfiger-1790723-gwar-3-lata-i2514728795.html

2514728795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w prezencie dostałem Armani model AR5869 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz CASIO, używam też FOSSIL i INVICTA sa to amerykańskie firmy mało u nas znane ale z czystym sumieniem mogę polecić sprawują się bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech Twoich propozycji wybrałbym Timexa. Zarówno Rubicon, Parnis jak i chyba wymieniany poniżej Tommy Hilfiger to zegarki chińskie, stylistycznie wzorowane na zegarkach topowych marek np. Rubicon na Breitling'u. Mechanicznie to też kopie światowych liderów. Osobiście mi się marzył zegarek tradycyjny, nakręcany ale są dość drogie, w końcu jakieś pół roku temu wybrałem Timexa, model T2N503 http://timex.pl/produkt.aspx?productID=5567 Od zakupu nie koryguje czasu, dokładny mechanizm kwarcowy, wieczny kalendarz (data, dzień, miesiąc) z uwzględnieniem lat przestępnych, no i podświetlenie Indiglo - wizytówka Timexa. Przy zakupie nie sugeruj się Allegro, jest tam morze chińszczyzny - lepszej lub gorszej ale chińszczyzny. Nie twierdze że są złe, ale będą chodzić do pierwszej awarii, później każdy zegarmistrz Cię spławi. Idź do normalnego salonu jubilerskiego, zobacz jakie marki tam oferują, pooglądaj, przymierz i ewentualnie sprawdź cenę na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klasycznego nakręcanego atlantica i od 15 lat spisuje się znakomicie i ciągle wygląda jak nowy.

A chciałem mieć bo ojciec miał takiego i jedyne co przez 30 lat użytkowania musiał wymienić to pokrętło się wytarło od nakręcania ;)

W tej chwili nie widzę takiego nowego na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Z racji tego, że kolekcjonuje zegarki, polecam forum http://zegarkiclub.pl/forum/

Są tam fanatycy :) Oczywiście tu można dyskutować, ale tam dopiero dowiedziałem się na temat mechanizmów i jak kupowac zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stare baby, 30 lat zegarek i tylko pokretlo wymienil. sorki ale w tym czasei mogl tez wymienic kilka gazet w ktorych zobaczyl by ze zegarek w dzisiejszych czasach nie kosztuje juz takiej fortuny jak 30 lat temu i ze samo posiadanie zegarka nie jest niczym wielkim- wtedy moze by sobie kupil zwykly prosty zegarek za pare stowek i pewnie tez bylby szczesliwy.

 

sorki ze tak na ceibie akurat naskoczylem i twoejgo tate ale chodzi mi o oglol- to wprawdzie forum psujacych si emniej lub bardziej passatow ale temat dotyczy zegarkow a te stanowia mniejsza wartosc i umowmy sie jak sie cos w nich popsuje to stac nas bedzie na ...... zakup nowego.

 

Od dziecka uwielbialem zegarki, zawsze mialem kilka tak jest tez teraz i nie bede sie tutaj chwalil modelami tak jak to chlopaki na poczatku tematu zrobili (gorzej niz kobietki)

Mam zegarki sportowe i tradycyjne. Najbardziej lubie chronografy. Najbardziej podobal mi sie ten tommy hilfigher,. bedzet wprawdzie wiekszy ale ladny zegareczek.

 

Tlumaczenie ze to chinskie zegarki i kopie szwajcarskich wzorow..... to dlatego trzeba brac TIMEXA????

panowie to jest zegarek za 300-400zl a oczekujecie od nich niewiadomo czego.

Timex jest uznana marka ale to co robi teraz w porownaniu do tego co robil 10 lat temu to jest jakis smiech na sali- stylistycznie timex blado wypada przy konkurencji.

A co w zegarku za 300zl jest wazne- abyl ladnei wygladal czy aby pochodzil bez szwanku przez 30 lat???.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w zegarku za 300zl jest wazne- abyl ladnei wygladal czy aby pochodzil bez szwanku przez 30 lat???.......

 

aby pochodzil 30 lat.

 

 

Tobie kolego to chyba wszystko sie psuje co :) nie miales nigdy satysfakcji ze jakis przedmiot wytrzymal X czasu i sie nie zepsul? np wiertarka.... opony o przebiegu 100tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem TAKIEGO dwa lata temu na urodziny od brata. Jak na razie bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2 zegarki. Jeden to Casio http://allegro.pl/zegarek-casio-w-756d-7av-promocja-i2645364808.html i już parę latek go mam i sobie chwalę a drugi mam pół roku taki http://allegro.pl/zegarek-lacoste-kurier-0zl-gwarancja-pl-2010391-i2636231029.html i ładnie się prezentuje na ręku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegarki za nieduże pieniądze, to ja polecam Casio g-shock. Jest tak dużo modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie (no chyba że nie lubi dużych zegarków - wszystkie g-shocki są dość masywne). Ja osobiście już ponad 6 lat używam modelu G701D-2AV i jeszcze nawet nie zmieniałem baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz każdy będzie pokazywał jaki ma zegarek ;) Tak naprawdę najważniejsze jest do czego on ma Ci służyć, ma być na pasku skórzanym czy na bransolecie. Jaki rodzaj mechanizmu. Szkło szafir czy zwykłe. Jest tyle opcji że najprościej będzie jak pójdziesz do salonu z zegarkami i sobie poprzymierzasz. Zobaczysz który najlepiej leży na ręce. Jak szukałem dla siebie zegarka to przeglądałem na necie oferty i upatrzyłem sobie Adriatica. Poszedłem do salonu, przymierzyłem i kupa, nie "leżał" dobrze, a wkońcu wybrałem Atlantica No ale takiego zegarka nie założe jak ide na rower, pograć w piłkę itp Każdy ma jakieś przeznaczenie

Jeżeli już to polecam jakieś fachowe forum skupiające głównie znawców jak nie fanatyków zegarków.

 

Zegarek to dla większości mężczyzn jedyny rodzaj biżuterii więc ma być niezawodny i dobrze się prezentować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z marek polecam zdecydowanie Festinę... Podoba mi się, że mają tam program bezpłatnej wymiany szybki przez 5 lat. Ostatnio po pijaku walnąłem zegarkiem w znak drogowy i... wymienili szybkę nie pytając co się stało :) Tak się buduje zaufanie do marki :D

 

_____________________________

Kompendium - instalacje LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:provw: Wielkie dzięki za odzew i wszelkie porady.

Zegarek to dla większości mężczyzn jedyny rodzaj biżuterii więc ma być niezawodny i dobrze się prezentować

Mądrego to aż miło poczytać ;)

 

P.S

Nadal szukam i jak coś upoluje pochwale się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu posiadam Casio EF-543D-1A i jestem jak najbardziej zadowolony. Jednak dla niektórych może przeszkadzać jego waga ale ja tam wole czuć że jest na ręku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od roku posiadam CITIZEN Eco-Drive i jestem z niego bardzo zadowolony:D

foto własnej produkcji ;)

2012-09-30-1046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz każdy będzie pokazywał jaki ma zegarek ;) Tak naprawdę najważniejsze jest do czego on ma Ci służyć, ma być na pasku skórzanym czy na bransolecie. Jaki rodzaj mechanizmu. Szkło szafir czy zwykłe. Jest tyle opcji że najprościej będzie jak pójdziesz do salonu z zegarkami i sobie poprzymierzasz. Zobaczysz który najlepiej leży na ręce. Jak szukałem dla siebie zegarka to przeglądałem na necie oferty i upatrzyłem sobie Adriatica. Poszedłem do salonu, przymierzyłem i kupa, nie "leżał" dobrze, a wkońcu wybrałem Atlantica No ale takiego zegarka nie założe jak ide na rower, pograć w piłkę itp Każdy ma jakieś przeznaczenie

Jeżeli już to polecam jakieś fachowe forum skupiające głównie znawców jak nie fanatyków zegarków.

 

Zegarek to dla większości mężczyzn jedyny rodzaj biżuterii więc ma być niezawodny i dobrze się prezentować :)

 

O, i po tym poście temat uważam za wyczerpany.

Dalej możemy już tylko pokazać swoje zegarki. Ja np nie lubię elektronicznych ani wielkich busol. A z firm to jakoś najbardziej pasuje mi Seiko i Citizen - jeśli mowa o męskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam za to rosyjską myśl techniczną a więc Vostok, Poljot, Szturmańskie, Aviator czy Buran. Trzeba lubić ich stylistykę ale z całą pewnością są niepowtarzalne i niezbyt często spotykane na rękach ;) Z zegarkami jak z motoryzacją - piękne hobby ale potrafi być niesamowicie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności