Skocz do zawartości
wasermann

Stateczny kąt wtrysku a błąd 01314

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś podłączyłem samochód vw bora,który słabo zapala rano.Świeczki dobre.Na kompie wyszedł błąd,-sterownik silnika brak komunikacji . 01314 - Engine Control Module 49-10 - No Communications - Intermittent. Błąd się kasuje, ale powraca przy zapalaniu silnika. Dziwne bo samochód chodzi i przyspiesza i to całkiem nieźle.Moje obserwacje to w nastawach podstawowych grupa 0 poz. 2 stateczny kąt wtrysku 001-004 tak się zmienia(brak wykresu tylko kropka).Wiem, że tam się tylko patrzy i trzeba przestawić, ale dlaczego w wartościach mierzonych w tej samej pozycji jest 48? Pytam bo u mnie w 1Z te wartości są takie same w tych grupach i pozycjach.Kiedyś miałem taki przypadek w passacie B5 i tam też te wartości były nie równe.Czy to może coś jest uszkodzone? Czy ustawiać kąt patrząc tylko w nastawy i wykres.A może błąd jest przyczyną? proszę o opinie.

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym, że błąd jest przyczyną nieodpalania. Sprawdź napięcie rano w trakcie odpalania, a także styki do kompa. Jeśli będzie ok to będziemy dalej myśleć. Autko może było chipowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno odgrzeje kotleta..

Autko może było chipowane?

błąd 01314 może mieć jakiś związek z ingerencją we wsad sterownika? Wywala mi to non stop w instruments, dodam że auto zachowuje się normalnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam błąd 01314 i 01044 auto nie moze zapalic wczesniej chodzilo ok az pewnego dnia nie odpalilo wyskoczyly te bledy czy mozliwe ze nallezy go zakodowac i zagada czy padl sterownik ecu auto to passat b6 2006r 2.0tdi 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć cały auto-skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności