Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam passata przebieg 63 tys mil 2009 rok 2.0 tdi 170km

czy sprawdzenie filtra dpf poziomu pipiolu lub sadzy mozna sprawdzic tylko przez podlaczenie do kompa czy sa inne mozliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

organoleptycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapaliła mi się kontrola filtra, zanim wyskoczylem na trasę go wypalic pojawiła się migajaca spirala i kontrola silnika oraz komunikat żeby udać się do serwisu. Samochód jeździ ale jakoś dziwnie przeciąga biegi. Czy ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko komp, inaczej to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic Piaseczna byłby w stanie pomóc i zczytać błędy? Ew. wie gdzie w okolicy można to zrobić?

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam czujnik G450. Mierzy zapchanie dpfa. Miałem to też u siebie, właśnie przeciagal biegi. Spróbuj od tego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś ;) To był czujnik G450. Pojechałem do Mastersa, chłopaki wymienili czujnik, wypalili filtr na hamowni (miał już 63% zapełnienia) i przy okazji sprawdzili moc - 176 KM i 360 Nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogłem. Swoją drogą ładnie ci wypluł na tej hamowni. Ja też muszę teraz sprawdzić ile daje po wymianie wtrysków w ramach akcji serwisowej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych kolegów podpowie w którym bloku jest poziom popiołu i jaka jest graniczna wartość dla silnika cbbb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem do Mastersa, chłopaki wymienili czujnik, wypalili filtr na hamowni (miał już 63% zapełnienia)

 

A wszystko to za ............ PLN ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To był czujnik G450
czy zawór G450. Pytam bo ja wymieniałem właśnie zawór G450 nr fabryczny 076 906 051A(starszy 03G 906 051A) błąd nr P0473, ale objawy miałem całkowicie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z szanownych kolegów podpowie w którym bloku jest poziom popiołu i jaka jest graniczna wartość dla silnika cbbb.

 

108.1 - ilosc popiolow w ml, max z tego co pamietam to 175ml

108.2 - ilosc sadzy w g, wartosc wyliczana przez samochod - ile auto mysli ze jest

108.3 - ilosc sadzy w g, wartosc zmierzona - ile faktycznie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

gdzie w Warszawie można się pozbyć DPFa szybko sprawnie i przy okazji za rozsądne pieniądze?

Mam 73% zapopielenia i niestety zaczynają się klopoty więc jedyne rozwiązanie jakie widze to pozbycie się tego cholerstwa.

 

I pytanie do kolegów po zabiegu - kopci?

 

Ew. ktoś czyścił tym specyfikiem Wurtha http://www.wurth.pl/katalog2/karty/5861014500.pdf i czy to rzeczywiście działa?

 

Pozdrawiam

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO robią taką usługę, że czyszczą chemią, w szczecine a6 z 92 wyczyścili do 0. Koszt ok 500 zl. Widze że ten wurth działa na podobnej zasadzie, bo w ASo też przez otwór po czujnika wsadzają i psikają chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem regenerację dpfa czyli dokładnie rzecz biorąc wyjecie tego cholerstwa i wysłanie do firmy któr. Sie tym zajmuje. Wygląda to tak że oni rozcinaja puszkę z dpfem wyciągają go i do pieca z nim. Wypalanie później płukanie wsadzenie na miejsce zaspawanie puszki i z powrotem do montażu. Później pozostaje tylko skasowanie pamięci sterownika, podanie informacji ze jest założony nowy i to wszystko. Sprawność przywrócona na poziomie 98 %. Koszt około 500 zł plus wyjecie i wsadzenie dpfa w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly tez oferuje tego typu chemie:

 

W tym calym procesie zastanawia mnei tylko jaka wartosc sadzy nalezy ustawic w komputerze po takiej operacji, bo wpisywanie 0g/ml wydaje mi sie zbyt optymistyczne.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam podaje się nie ilość sadzy a ile kilometrów przejechało się po wymianie filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ponawiam pytanie - gdzie w Warszawie można się pozbyć DPFa szybko sprawnie i przy okazji za rozsądne pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam podaje się nie ilość sadzy a ile kilometrów przejechało się po wymianie filtra.

 

No nie do konca:

xmo2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie wpisuje się wartość związaną z ilością przejachanych kilometrów po wymianie filtra. Według tego co podałeś wartość np 63 po przejechaniu 63.000 km. Także najlepiej zaraz po wymianie wyzerować jak najszybciej.

 

Wydaje mi się ze ECU nie mierzy fizycznej wartosci zapchania tylko ja chyba szacuje na podstawie przejechanych km?

Edytowane przez k0b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności