Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jak, po wymianie filtra wpisujesz 0, po wymianie ECU wpisujesz na podstawie przebiegu.

 

Interesuje mnie to na ile takie czyszczenei chemia oczyszcza DPF, bo skoro troche sadzy wymylismy to pasowaloby ta wartosc tez stosownie zmniejszyc, pytanie tylko o ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może tak jest nie upieram si, jedno jest pewne po wymianie należy wyzerowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie - gdzie w Warszawie można się pozbyć DPFa szybko sprawnie i przy okazji za rozsądne pieniądze?

A co DPF się krzaczy??

można wyczyścić:) chemia do podług i jazda

Ja trafiłem Auto z DPF-em zapalał i natychmiast gasł-komp pokazał zapchanie i filtr do wymiany

zalaliśmy filtr chemią do czyszczenia posadzek warsztatowych i gorącą wodą i tak pare razy. odłeżało swoje i po założeniu regeneracja wymuszona jest ok

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce się go pozbyć i mieć z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja chce się go pozbyć i mieć z głowy.

 

Pozbycie się filtru DPF to zaiste kusząca propozycja, ale co jak przepisy ci się zmienią i zaczną na przeglądach sprawdzać ci filtr cząstek stałych skoro wynika z papierów, że takowy być w twojej gablocie powinien???

znowu do serwisu i znowu tysiaka tyle, że tym razem za założenie będziesz becalował???

wymontuj go, kup najlepiej płyn do czyszczenia sadzy kominkowej, zalej, przez noc niech postoi i rano masz filtr jak nowy :fajny

 

Poza tym pilnujemy na bieżąco ile sadzy jest w naszym filtrze VCDSem, i wypalamy jak się trafi okazja jakiejś trasy, a jak się nie trafi okazja to i tak jedziemy sobie gdzieś i przez godzinę niech pochodzi z 3000 obrotów na jakiejś szybkiej drodze. Bo jak już jest grubo zapchany, to w ten sposób już go tak łatwo nie przeczyścisz i trzeba bawić się w rozbieranie całego ustrojstwa.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pilnujemy na bieżąco ile sadzy jest w naszym filtrze VCDSem, i wypalamy jak się trafi okazja jakiejś trasy, a jak się nie trafi okazja to i tak jedziemy sobie gdzieś i przez godzinę niech pochodzi z 3000 obrotów na jakiejś szybkiej drodze. Bo jak już jest grubo zapchany, to w ten sposób już go tak łatwo nie przeczyścisz i trzeba bawić się w rozbieranie całego ustrojstwa.

No właśnie, Panowie! Napiszcie proszę, przy jakich tzn. optymalnych warunkach wypla się DPF, prędkość obrotowa i czas. Czytałem gdzieś, że obroty 2500obr/min. przez jakieś 20-30min. Czy to prawda? Kolega pisze, że 3000obr. Jeżdżę do pracy 50km. w jedną stronę, prędkość 100-120km/h, co ok.2 tygodnie autostrada 50km. 170km/h, czyli 3000obr/min. i nigdy DPF mi się nie odezwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy DPF mi się nie odezwał.

To się nie masz czym przejmować... Kto ma dzisiaj czas na:

jedziemy sobie gdzieś i przez godzinę niech pochodzi z 3000 obrotów na jakiejś szybkiej drodze

Nie ma co panikować i podporządkowywać się autu :lol

Jedno auto z dpf'em mam prawie od nowości, dzisiaj ma przebiegu ~180kkm i filtr nigdy nie dał znać o sobie - tak jakby go nie było, a jeździ praktycznie "wokół komina" gaszone i odpalane po naście razy dziennie - czyli teoretycznie warunki niesprzyjające filtrowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, Panowie! Napiszcie proszę, przy jakich tzn. optymalnych warunkach wypla się DPF, prędkość obrotowa i czas. Czytałem gdzieś, że obroty 2500obr/min. przez jakieś 20-30min. Czy to prawda? Kolega pisze, że 3000obr. Jeżdżę do pracy 50km. w jedną stronę, prędkość 100-120km/h, co ok.2 tygodnie autostrada 50km. 170km/h, czyli 3000obr/min. i nigdy DPF mi się nie odezwał.

 

Przy takiej jezdzie raczej nie masz sie co przejmowac na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nie masz czym przejmować... Kto ma dzisiaj czas na: "jedziemy sobie gdzieś i przez godzinę niech pochodzi z 3000 obrotów na jakiejś szybkiej drodze"

 

Nie ma co panikować i podporządkowywać się autu :lol

Jedno auto z dpf'em mam prawie od nowości, dzisiaj ma przebiegu ~180kkm i filtr nigdy nie dał znać o sobie - tak jakby go nie było, a jeździ praktycznie "wokół komina" gaszone i odpalane po naście razy dziennie - czyli teoretycznie warunki niesprzyjające filtrowi...

 

Godzina takiej jazdy raz na pół roku to chyba żadne poświęcenie. Koszta takiego wypadu są o niebo niższe niż ewentualne koszty rewitalizacji lub wymiany filtra cząstek stałych. O DPF najzwyczajniej w świecie trzeba dbać. Nie powiem nic nowego, przypominając, że jazda miejska na krótkich odcinkach jest najbardziej zabójcza dla DPFa.

 

I jest to problem mieszczuchów dojeżdżających kilka kilometrów do pracy w korkach.

A Piotrek może jeździć "wokół komina" ale nie mówi, że wali raz na dwa miesiące w trasę z 500 km i czyści sobie w ten sposób DPFa, samemu, lub w trybie wymuszonym przez komputer. A jak nie to kiedyś będzie płakał, to jest pewne jak amen w pacierzu.

 

Więc jak ktoś, jak kolega Maciek dojeżdża codziennie do pracy 50 km i jeszcze w miesiącu jakąś autostradę robi, to zakładam, że filtr ma w świetnym stanie. I mógł by nawet sprawdzić jego zapchanie na komputerze i podać tutaj, żebyśmy wiedzieli jak taka jazda jak jego wpływa na filtr i jego zużycie.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście B6 2.0 TDI PD nie wiem dokładnie który kod silnika BKP czy BMP rocznik 2007 zakupiony z przebiegiem około 140 tys. przeznaczenie taxi sprzedany jakiś czas temu kolejnej osobie z tej samej korporacji przebieg około 350 tys. ten sam filtr DPF :) i dalej kręci na taxi choć już mniej. Zabierak był wymieniany ale czy coś jeszcze to już nie powiem. Ten co mam w sygnaturce też jeździ na taxi ma około 170 tys. dam znać jak to będzie z DPF przy CR. Przejechał 20 tys. na razie nie było problemu -> odpukać bo tego się obawiam.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Może zadam głupie pytanie ale czym objawia się samoczynne wypalanie DPFa?

Zaczynam 4 rok jazdy pasatem i nigdy nie doświadczyłem większego spalania, mulenia czy innych dolegliwości związanych z DPFem:)

Przebieg oryginalny 149k km (z czego ja zrobiłem 15 tys).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

Może zadam głupie pytanie ale czym objawia się samoczynne wypalanie DPFa?

Zaczynam 4 rok jazdy pasatem i nigdy nie doświadczyłem większego spalania, mulenia czy innych dolegliwości związanych z DPFem:)

Przebieg oryginalny 149k km (z czego ja zrobiłem 15 tys).

Pozdr.

 

 

15 tysiaków w trzy lata z kawałkiem???? Na dziewczyny tylko nim jeździsz? ;p

 

Przy wypalaniu dpf- a rosną obroty, zwiększa się zużycie paliwa (podobno nawet 4 krotnie większa dawka na wtrysku) i włączają się wentylatory żeby chłodzić wszystko poza filtrem. Generalnie silnik inaczej pracuje co słychać zresztą wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 tysiaków w trzy lata z kawałkiem???? Na dziewczyny tylko nim jeździsz? ;p

 

Przy wypalaniu dpf- a rosną obroty, zwiększa się zużycie paliwa (podobno nawet 4 krotnie większa dawka na wtrysku) i włączają się wentylatory żeby chłodzić wszystko poza filtrem. Generalnie silnik inaczej pracuje co słychać zresztą wyraźnie.

 

Dzięki za odp.

Wychodzi na to, że mój DPF jest jeszcze w dobrej kondycji:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy silniku BMP niezauważalne wypalanie, a przy BMR wyraźnie wzrost obrotów głośniejsza praca itd. podobne przebiegi w obydwu autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kontrolka DPF wyskakuje co jakiś czas, niedawno wyjmowali mi filtr czyścili jakimś chemicznym środkiem poskutkowało ale na 2 miesiące, teraz znowu kontrolka wyskakuje ale podłączając kompa nie widzi żadnego błędu. Silnik łapie dziwne obroty jak jest zimny przez jaką chwile łapie nawet do 1000 obr. później spada do 900 obr. i za chwilę do prawidłowych 800obr. Po chemicznej kastracji DPF-a silnik trząsł się, komp pokazał że uszkodzony czujnik położenia wału więc wymieniłem, już tak nie trzęsie ale według mnie i tak nie pracuje idealnie równo...Nie wiem co robić bo gdyby był DPF zawalony to by wyskoczył jakiś błąd i ewentulnie wszedł by w tryb awaryjny a tu nic. Przyspieszenie ma zdrowe silnik 170km BMR 2006r przebieg 215tyś. Ma ktoś jakiś pomysł co teraz posprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje namiary do firmy ktora regeneruje filtr DPF najlepiej jakies sprawdzona firma z polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim ledwo 15 tys wyciągam rocznie lecz DPF sie nie odzywa. Lecz nie ma to i tak większego znaczenia gdyż zamierzam sie pozbyć Passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, potrzebuje namiary do firmy ktora regeneruje filtr DPF najlepiej jakies sprawdzona firma z polecenia.

 

Po rozmowie z tą firmą http://eurovat.info.pl/ wysyłam im filtr do regeneracji koszt to 500zł, do tej pory banda amatorów próbowała mi "wyczyścić" filtr oczywiście bez skutków. Problemem w tych filtrach jest to że po wypalaniu sadzy zostaje popiół i to on zapycha filtr. Ta firma rozcina fizycznie filtr czyszczą go z tego syfu, potem spawają i filtr jak nowy.

Edytowane przez czarny122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Po rozmowie z tą firmą http://eurovat.info.pl/ wysyłam im filtr do regeneracji koszt to 500zł, do tej pory banda amatorów próbowała mi "wyczyścić" filtr oczywiście bez skutków. Problemem w tych filtrach jest to że po wypalaniu sadzy zostaje popiół i to on zapycha filtr. Ta firma rozcina fizycznie filtr czyszczą go z tego syfu, potem spawają i filtr jak nowy.

 

a co z ustawieniami w komputerze? maja jakiś myk na "odległość" ?? po wyczyszczeniu filtru przecież trzeba jeszcze zresetować ustawienia VAG-em ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z ustawieniami w komputerze? maja jakiś myk na "odległość" ?? po wyczyszczeniu filtru przecież trzeba jeszcze zresetować ustawienia VAG-em ???

 

:) no nie telepatycznie Ci tego nie ustawią, trzeba pojechać do kogoś na komputer aby usunął błędy i wszystko powinno latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności