Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach ciekawostki... W służbowym Rapidzie 1.6 TDI 2014 po równych 100 tys. km jest niby 24,8 g popiołu.

Większość kilometrów auto porusza się w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do tematu mam passata b6 z silnikiem BMP  kupiłem go jakies dwa lata temu przebieg 230 tys km z tego co mi wiadomo przebieg orginał bo kupiony od osoby która sama sobie go sprowadziła z niemiec. z tego co sie dowiedziałem od sprzedajacego filtr dpf był wymieniany badz regenerowany . po kupnie auta zaopatrzyłem sie w taki małe urzadzenie diagnostyczne od viaken vag mini  sprawdzałem grupe 68 trzy  wartosci jakie tam mam podane i pierwsza chyba stopien zapełnienia sadza wachała sie od 0 do 40 procent druga wartosc 1.0 trzecia 0.0 z tego co zauwazyłem w tamtym czasie wartosc pierwsza rosła i wypalanie odbywało sie co około 500km nie było zadnych objawow tego  w postaci kontrolki na desce zwiekszonych obrotów jedyne co czułem w tym momencie ze auto w tym momencie miało wiekszego buta.  i jak właczałem to urzadzenie diagnostyczne widziałem po temperaturze przed wiltrem i za fitrem ze sa wieksze znacznie niz noramlnie. dzis po około 1,5 roku zapełnienie popiołem wynosci 3  lecz martwi mnie jedna rzecz ze pierwsza wartosc stoi  cały czas na 0 czyli zapełnienie sadza nie rosnie jak wczesniej w takim tempie  na dzis dzien grupa 68 wyglada tak 0.0%  3.0  0.0% błedów zadnych komp nie wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mechanik sprawdził  mi  dpf

Silnik puma2.2 hdi boxer peugeot

135 tyś przebieg

Wymiana oleju co 15 tyś km

 

Dodatek do paliwa ligui moly do wypalania dpf co 5 tyś km

Dodatki do paliwa  non stop dolewane

Stopień wypełnienia sądzą 1proc

Wypalanie co 200 km

Czy to źle?

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.345 grama  na litr  sadzy

 

Kompletnie   nie wiem co to znaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, galux20 napisał:

Dziś mechanik sprawdził  mi  dpf

Silnik puma2.2 hdi boxer peugeot

135 tyś przebieg

Wymiana oleju co 15 tDodattee

 

 

 

Dodatek do paliwa ligui miały do wypalania dpf co 5 tyś km

Dodatki do paliwa  non 

Stopień wypełnienia sądzą 1proc

Wypalanie co 200 km

Czy to źle?

Sam sobie odpowiedziałeś:

7 minut temu, galux20 napisał:

 

Kompletnie   nie wiem co to znaczy

...albo spróbuj napisać po naszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za wyczerpującą i meryteryczną odpowiedz

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktoś pomoże? Jestem po wypalaniu dpfa w piecu. Po zamontowaniu dpfa mam takie wartości w grupie 108. Czy to są dobre wartości? Kurczę dpf mi się wypala po dwa trzy razy chyba coś nie tak  w między czasie padła sonda lambda wymieniłem na nową boscha. Ktoś pomoże ? 

20180418_131049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 razie wypalania wkoncu przestał się wypalac i mam takie wskazania...

20180418_152445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, kuebk said:

Normalne.

To czemu wypalanie mi się załącza po 4 razy. Nigdy tak nie miałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapelnienie (ktore pokazales wyzej) nie jest jedynym kryterium na podstawie ktorego sterownik stwierdza ze nalezy wypalic DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, kuebk said:

Zapelnienie (ktore pokazales wyzej) nie jest jedynym kryterium na podstawie ktorego sterownik stwierdza ze nalezy wypalic DPF.

Kolego czy jeszcze mogę sprawdzić jakieś grupy żeby sprawdzić że w 100% dpf jest sprawny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok pomiarowy 100 temperatury

106 i 108 dawają duży obraz co się dzieje z dpf  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczne czyszczenie.

I teraz tak - tak wyglądało po wypalaniu serwisowym dwukrotnym półtora roku temu (styczen 2017) i jakies 60/70 tys km temu

4P9Wbcfh.jpg

tak wyglądało teraz przed czyszczeniem

5IrENnmh.jpg

a tak po czyszczeniu

FeRD1sBh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie serwisowe konieczne jest tylko, gdy pojawi się kontrolka czy można je przeprowadzić nawet gdy filtr będzie zapełniony, a na desce brak błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie serwisowe to ostateczność. Jeśli nie musisz to się w to nie baw. Każde wypalanie na postoju to jest morderstwo dla silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam Paska od niedawna i zauważyłem , że DPF wypala się co 200-250km. Poczytałem różne fora i widzę wpisy co 600-800km.  Auto ma przejechane 175000km i nie mam z nim problemów, ale zastanawia mnie to częste wypalanie. Zauważyłem też, że czasem różnica ciśnienia na dpf przy zgaszonym silniku delikatnie się zmienia:  0,00  0,08  ;  0,17 . Tak było po ostatnim wypaleniu.

Log-WVWZZZ3CZEE032881-174821.txt

Obliczona masa sadzy 21km po wypaleniu i już jest 5g ?

Zawartość popiołu w oleju rośnie na bieżąco w trakcie pracy silnika na biegu jałowym ? U mnie tak jest.

Może jest ktoś w stanie pomóc.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego w twoim logu nie ma. Poziom popiołu 41g to jeszcze sporo do limitu 70g, przy czym opis w wersji polskiej sugeruje, że jest to popiół w oleju, a chodzi raczej o popiół w filtrze DPF.

Nie napisałeś jaki jest twój styl jazdy i warunki eksploatacji? Jeśli jeździsz dużo po mieście i masz silnik po akcji serwisowej to przebiegi 200..250km chyba nie dziwią.

Co do parametru obliczonej sadzy to też normalne. U mnie zaraz po wypaleniu wynosi on ~3..4g

I jeszcze jedno - skąd pewność, że właśnie wypala się twój DPF? Pytam z ciekawości jak to rozpoznajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Jazda raczej spokojna, głównie miasto, dojazd do pracy 2x15km obwodnicą , weekend trochę trasy przez A4 , S1. Auto rzeczywiście jest po akcji serwisowej dieselgate.

Co do wypalania  zauważyłem wentylatory chodzące na max. jak zgasiłem silnik pod domem , w trasie nie mam pojęcia kiedy się wypala, jak podepnę vcds patrzę ile kilometrów minęło od ostatniej  regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory po zgaszeniu silnika to najczęściej znak, że wypalanie zostało przerwane - w takiej sytuacji następna regeneracja odbędzie się wcześniej, niż po całkowitym wypaleniu. Nowy soft po akcji serwisowej też częściej lubi wypalać - tak ludzie piszą.

Na koniec pozostaje przytoczyć starą maksymę mechaników: "...jeździć, obserwować..."  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności