Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

przemekg    0

Marek ale grzanie foteli i zimna klima na maxa to grozi przeziębieniem ;)

Skąd wiecie, że Wam dpf wypala, jakaś kontrolka się świeci ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mkpol    0
Marek ale grzanie foteli i zimna klima na maxa to grozi przeziębieniem ;)

Skąd wiecie, że Wam dpf wypala, jakaś kontrolka się świeci ?

he he he. To potem okład z młodych piersi :marecek

Nic się nie zapala. Jak wypala się w czasie jazdy to niech mu będzie na zdrowie. Jak auto stoi to obroty trzymają się tysiąca. A jak się otworzy drzwi albo okno to czuć :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kmink    0
Nie do końca się zgodzę. CO do prędkości ok, ale co do obrotów to takie wysokie nie są potrzebne. Dużo lepszy efekt daje obciążenie silnika wszelkimi możliwymi odbiornikami - grzane szyby, fotele, klima na max chłodzenie itp. ....

Możesz się nie zgadzać ale są to NAJBARDZIEJ optymalne warunki do wypalania filtra DPF

Przetestowane wielokrotnie na setkach samochodów marki VW ;-)

A o tym że trzeba włączyć wszystkie odbiorniki elektryczne w celu zwiększenia obciążenia to pisałem już wielokrotnie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukaszek508    0

Witam, planuje wpuścić piankę do czyszczenia dpf. Czy ma ktoś może jakieś zdjęcie bądź może wytłumaczyć który czujnik trzeba odkręcić żeby ją wpuścić? Może ktoś używał takiej pianki i podzieli się doświadczeniem? Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bbbb    0

Koledzy, ja to Was podziwiam za spostrzegawczość. Ja moim zgrzytem jeżdżę już 7 lat i nigdy nie wiem kiedy mi się wypala DPF. Fakt wypalania stwierdzam dopiero po podłączeniu VCDS. Nigdy też nie zauważyłem jakiegokolwiek zwiększonego kopcenia, jakiegokolwiek smrodu. Jedynie zdarzyło mi się zauważyć wyższe obroty(oscylujące w przedziale 0,8-1,0) latem przy temperaturach otoczenia powyżej 30 st.C, ale nie jestem pewien czy to był efekt wypalania DPF, czy zwiększonego obciążenia klimą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
prezess7    1

Mogę się z Tobą zgodzić - w caddy BLS też nie miałem pojęcia kiedy dpf wypala. W 2.0 jest jednak różnica - inna reakcja na gaz, bardziej basowy dźwięk silnika, no a w CR dochodzą wyraźnie wyższe obroty na postoju i wentylator chłodnicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fury    0
Jakiej sadzy? Chyba popiołu...którego nie dopalisz,bo przecież to pochodna procesu spalania.

Wymień filtr i po problemie, ewentualnie regeneracja ale większość tych filtrów jej nie przechodzi

Po co wymieniać filtr? Przecież on nic nie daje a wręcz dużo szkód może spowodować. Jak jest to już trudno ale nie rozumiem po co kupować nowy. To trochę tak jakby wsadzić koc gaśniczy w kolektor wydechowy i wysikać się do oleju - podobny efekt dla samochodu, a o ile taniej taniej.

Edytowane przez fury

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta