Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, filtr mam tak zaklejony popiołem że postanowiłem go całkowicie usunąć i pozbyć się problemu. Wymontowałem sobie już całego dpfa, mam zamiar rozcinać obudowę i wygrzebywać środek i mam takie oto pytanka:

1)Ten środek jest coś warty, jak będę jechał to sprzedać to mam zabrać w worek tylko to co wykruszę czy obudowę również (do oględzin np.)?

2)Mam wygrzebać wszystko co znajdę we wnętrzu, czy coś tam ma zostać?

3)Ponoć praca auta będzie dużo głośniejsza, dlatego zaleca się żeby coś upchać w środek, gdzieś mi się rzuciło w oczy żeby ugnieść tam drobną siatkę - prawda czy zwykłe klepanie głupot?

4)Czym to spawać? Zwykłe spawanie gazowe będzie oki? Czy mig, tig lub inne ustrojstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3)Ponoć praca auta będzie dużo głośniejsza, dlatego zaleca się żeby coś upchać w środek, gdzieś mi się rzuciło w oczy żeby ugnieść tam drobną siatkę - prawda czy zwykłe klepanie głupot?

Głupoty. Dźwięk się zmieni, ale nie będzie dużo głośniej. U mnie było nieco bardziej słychać gwizd turbinki.

 

A pamiętasz o programowym usunięciu DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dzisiaj u kumpla i sprawdził mi na VCDS filtr DPF ale z racji ze sie na tym nie znał stąd mam pytanie do was. Mozecie mi powiedzieć bo rysunku niżej jak sie on ma u mnie, będę wdziecznyIMG_4976.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupoty. Dźwięk się zmieni, ale nie będzie dużo głośniej. U mnie było nieco bardziej słychać gwizd turbinki.

 

A pamiętasz o programowym usunięciu DPF?

 

Tak, najpierw ciacham mechanicznie i od razu jutro śmigam na wgranie nowej mapy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrafi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to zapełnienie sadzą może sięgnąć do 40% i DPF automatycznie się wypala. Natomiast maksymalne dopuszczalne zapełnienie popiołem może wynieść 60 g. Tak przynajmniej u mnie wyświetla VCDS gdy sprawdzam zapełnienie. W "dymkach" pojawia się informacja o maksymalnych dopuszczalnych zapełnieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrafi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ?

 

Filtr jest zawalony jak w samochodzie z realnym przebiegiem o 250-300tyś km, nadaje się do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukać juz nowego filtru? Czy może lepiej go wyciąć czy może wyczyścić ?? Jak to wychodzi cenowo ?? A znacie kogos w Mazowieckim kto się tym zajmuje ?

I samochod ma rzeczywiscie przejechane 285 tys:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli szukać juz nowego filtru? Czy może lepiej go wyciąć czy może wyczyścić ?? Jak to wychodzi cenowo ?? A znacie kogos w Mazowieckim kto się tym zajmuje ?

I samochod ma rzeczywiscie przejechane 285 tys:)

 

Przeciwko wycinaniu jest to, że DPF-y zaczynają kontrolować na stacjach diagnostycznych na przeglądzie w dużych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzicie zeby wymienić czy na początek spróbować go jakoś chemicznie wypalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muli? Wyraźnie mniejsza moc? Jest z tym problem? Wtedy należy ruszać DPF.

Należy zdawać sobie sprawę, że prezentowany poziom zapełnienia popiołem jest wyliczony a nie rzeczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli radzicie zeby wymienić czy na początek spróbować go jakoś chemicznie wypalić ?

 

My w tych autach albo wymieniamy na fabrycznie nowy albo wywalamy filtr, chemia może go tylko dobić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My w tych autach albo wymieniamy na fabrycznie nowy albo wywalamy filtr, chemia może go tylko dobić ;-)

 

Fabrycznie nowy tzn oryginał czy jakiś zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamula nic sie nie dzieje ale jak widzę właśnie po wskaźnikach na kompie to chyba trzeba sie szykować do wymiany albo wycięcia. Jaki

Jest kompleksowy koszt wycięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie nowy tzn oryginał czy jakiś zamiennik?

 

Albo fabrycznie nowy ori wkład albo dóbry czytaj nie polski zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo fabrycznie nowy ori wkład albo dóbry czytaj nie polski zamiennik

 

 

Jakiś przykład firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie nowy tzn oryginał czy jakiś zamiennik?
Przy wymianie DPF na nowy istnieje tylko jedna opcja - oryginał z ASO.

Niestety oryginał nie jest dostępny po za siecią ASO.

 

albo dóbry czytaj nie polski zamiennik
Niestety, podobno nie ma takich(dobrych).

 

Tu kilka słów ode mnie, o polskim zamienniku http://www.a6klub.pl/-bre-20-140-km-wyciety-filtr-dpf-a-kupno-nowego-vt85854.htm#838326

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie DPF na nowy istnieje tylko jedna opcja - oryginał z ASO.

Niestety oryginał nie jest dostępny po za siecią ASO.

 

Niestety, podobno nie ma takich.

 

Tu kilka słów ode mnie, o polskim zamienniku http://www.a6klub.pl/-bre-20-140-km-wyciety-filtr-dpf-a-kupno-nowego-vt85854.htm#838326

 

Możesz już teraz coś powiedzieć o regeneracji ori filtra? czy warto i jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie DPF na nowy istnieje tylko jedna opcja - oryginał z ASO.

Niestety oryginał nie jest dostępny po za siecią ASO

 

Nie jest dostępny dla zwykłego kowalskiego

My mamy w ofercie do niektórych aut oryginalne wkłady, identyczne jakie idą do puszek na pierwszy montaż. Filtry DPF robi w Europie 5 zakładów, a nie producenci samochodów ;-)

 

Problemem są zajechane auta, prawidłowy montaż, a nie DPFy...

No i druga sprawa...jak ktoś myśli, że do jak wsadzi filtr do samochodu z przelotem 300k czy większym, nie mam tu namyśli wskazania licznika, tylko rzeczywisty przebieg...no niech się nie łudzi, że filtr przeżyje tyle samo co by przeżył, gdyby go włożono do nowego samochodu....

 

Mieliśmy jednego BMRa, w którym DPF był wymieniany 3 razy, najpierw po ok 250tyś km-ów, potem po kolejnych 200k km i trzeci raz ok 180k km...auto serwisowane u nas, stan perfekt, używane tylko na trasie Polska-Niemcy...można? Oczywiście, że tak ale auto musi byc w stanie tip top, a nie że ktoś kupi zajazd z Niemiec, z przekręconym licznikiem i myśli, ze kupi najtańszy DPF na rynku i zrobi na nim kolejne 500k km...

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest dostępny dla zwykłego kowalskiego

My mamy w ofercie do niektórych aut oryginalne wkłady, identyczne jakie idą do puszek na pierwszy montaż. Filtry DPF robi w Europie 5 zakładów, a nie producenci samochodów ;-)

 

Możesz podać czy jest dostępny filtr z ori wkładem do silnika cbbb w passacie? jeśli tak to jaki jest koszt zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności