Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Jade 11 min do pracy (wiadomo że nie wypala od poczatku jak tylko włącze silnik) a na miejscu siedze ok 15 min zanim skończy proces regeneracji. Przygazowaniem tylko sprawdzam czy już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Ale farciarze ;-) Poczekam na Wasze logi ;-)

 

Wysłane z ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi jak wypala? Podeślij procedure to chętnie zrobię dla potomności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wypalanie na postoju. Ja mam inny sterownik i mam inne grupy. Szukaj w zaawansowanych wartościach nagłówków "Particle..." W tych grupach możesz obserwować Dpf.

 

Hmmm... O jakiej procedurze mówisz? Jest tylko jedna - do wypalania serwisowego.

 

 

A zresztą - wypalajcie sobie jak chcecie ;-) możecie nawet filtr w piecu wypalać :-D

Wysłane z ekranu

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logi jak wypala? Podeślij procedure to chętnie zrobię dla potomności :)

 

Jak filtr jest czysty to się nic z nim nie robi

Takie zabawy mogą się skończyć tym że się nadtopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników 2,0 tdi cr 140i170km jakie u was jest ciśnienie jak auto jest nagrzane i stoi na postoju bez włączonych odbiorników? jak ma wypalony filtr i przed wypaleniem filtra, czy jest różnica

u mnie jest 8mbar i 0mbar (ale chyba kiedyś zmieniały się wartości obu kolumnach)

DSC_0404_1.jpg

 

a u wujka w tiguanie 3mbar i -3mbar

tiguan 2.0tdi dpf.jpg

 

z góry dziękuje za dane z waszej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych logow dorzuc jeszcze stopien otwarcia EGRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy i powiecie czy ktoś miał problem z niską temperatura spalin mam już 2 nowy dpf firmy jmj i silnik na wolnych obrotach nie ma więcej niż 300st a na wypadaniu 400max.czujnik g450 nowy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury w trakcie jazdy? Temperaturami na postoju nie ma sie specjalnie sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Przeniosłem tu wątek mojej dyskusji z tematu o klapach, coby nie robić off topu.

 

Odnośnie wywalenia EGR i zostawienia DPF:

 

Nie potrafię odpowiedzieć. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z Aligatorem i powiedział, że takie będą skutki usunięcia EGR-a i że może to nieco skrócić jego żywotność. Ale bez dramatu

 

Planowałem zostawić filtr, coby nie było problemu jak polecę na Zachód.

 

Czy ktoś może wywalał EGR a zostawiał DPF i może podzielić się jak to wychodzi w praniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyjsc roznie, jak DPF jest nowy (w miare pusty) nie powinno miec to negatywnych skutkow, jesli ma juz troche nalatane to regeneracje moga pojawiac sie czesciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 173 tysie, do tej pory glownie trasy.

 

Ja robie 60 km dziennie, polowa s7 a polowa miasto. Plus weekend troche miasto i jakies wypady dalsze. Nie mam teraz dostepu do kompa aby sprawdzic, co tam pokaze z poziomem zapełnienia.

 

Bardziej mnie zastanawia, czy on po prostu nie zdechnie przez brak egr. Bo jednak regeneracja chemiczna ma swoje ograniczenia, rożne opinie słyszałem, że to de facto numer na kilkanaście miesięcy max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie sa rozne bo roznie ludzie usuwaja w sofcie EGR, niektorzy potrafia zrobic ze sie potem DPF normalnie wypala a niektorzy niestety nie potrafia (a mimo to robia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opinie sa rozne bo roznie ludzie usuwaja w sofcie EGR, niektorzy potrafia zrobic ze sie potem DPF normalnie wypala a niektorzy niestety nie potrafia (a mimo to robia).

 

No bo widzisz w niektórych sterownikach jest to tak skomplikowane, że praktycznie niemożliwe do wykonania...

Robiliśmy takie zabiegi w różnych markach i generalnie DPF bez EGR działa bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam az tak duzego doswiadczenia jak Ty ale w relatywnie nie skomplikowanym (jak dla mnie) EDC17CP14 zdarzaja sie przypadki ze ludzie nie potrafia tego dobrze zrobic.

Sam DPF bedzie dzialal poprawnie, chyba ze G450 pokazuje juz duzo, to po wylaczeniu pokaze jeszcze wiecej (chociaz to tez zalezy). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo widzisz w niektórych sterownikach jest to tak skomplikowane, że praktycznie niemożliwe do wykonania...

Robiliśmy takie zabiegi w różnych markach i generalnie DPF bez EGR działa bez problemu

 

To samo powiedział tuner, który ma to wyciąć elektronicznie. Ale z mechanikiem sprawdziłem kod sterownika i powiedział, że w tym przypadku jest ok, robił takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo powiedział tuner, który ma to wyciąć elektronicznie. Ale z mechanikiem sprawdziłem kod sterownika i powiedział, że w tym przypadku jest ok, robił takie tematy.

 

Mechanik zna się na mechanice, a nie na sterownikach i oprogramowaniu :devil

Ja już nie raz widziałem takie auta, gdzie ktoś powiedział "panie, nie ma problemu, zrobi się, będzie pan zadowolony" ... cos tam wywalili z auta, a potem się okazało że jednak akurat tego nie robili ale myśleli, że zrobią :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem, że w sofcie ma grzebać mój mechanik :) On tylko sprawdził sterownik w kompie i skonsultował z tunerem. Mechanik wycina mechanicznie, tuner elektrycznie ofkorz.

Edytowane przez przemekg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie napisałem, że w sofcie ma grzebać mój mechanik :) On tylko sprawdził sterownik w kompie i skonsultował z tunerem. Mechanik wycina mechanicznie, tuner elektrycznie ofkorz.

 

aaaaa ok, źle zrozumiałem :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wypalaniu mam max 350 st przed Dpf a za już mnie. Na turbo wzrasta do 700 st ja kręte go do końca i Dpf 500 st chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności