Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli pojawią mi się jakieś minuty to jest wtedy źle jak rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że właśnie trwa wypalanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co jest nie tak ,od pewnego czasu zauważyłem  że wydech końcowy jest czarny od sadzy ,a kiedyś był czyściutki gdzie szukać problemu ,czy dpf nadaje się  na złom

20211004_151211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby był wycięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210702_181722.thumb.jpg.fea3d2d8fb9867757c1016dd04a855cc.jpgWłaśnie  nie wiem co się stało zauważyłem że są czarne ruły sprawdziłem dpf w grupie 108 pierwsze okienko było 210 ml zalałem dpf środkiem do czyszczenia i wyzerowałem w sterowniku ,ale ostatnio procedura wypalania włączała się jakoś około 300 km obroty ponad 1000 kopcił  jak szalony ?

Edytowane przez SRB 38vx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem i taki odczyt .20211009_065250.thumb.jpg.85b5d32363c2fd669e523848c531b8db.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiego środka używasz do czyszczenia dpfa ?

2. Czy miałeś jakieś sytuacje podczas której rozpoczął się proces wypalania dpf a ty go przerwałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpf ostatnio wypalał się po 530km a i dziś się wypalał po 350km  z autem się nic nie dzieje żadnych błędów kontrolek itp . Tylko tłumik opkopcony od sadzy jest images.jpeg.3aa7c7dda41cc17f6e4c99eb393f3069.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na czas pracy silnika oblicza też trochę z tego parametru bardziej miejska jazda to kilometrów mniej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam passata b8 85 tys najechane wypala mi czasami dpf tylko do 34 % zapełnienia od czego to zależy ?? ponieważ zdarzało sie że wypalało mi poniżej 20%. Średnio wypala mi co ok 300 km ale jak ostatnio wypala do 34% obligatoryjnie zmniejsza sie zasieg do kolejnego wypalania. Co robić w trakcie wypalania żeby zejść jaj najniżej, pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie przy jakiej masie zajętości sadzą rozpoczyna się wypalanie DPF'a ?? Pytanie dot. Passata 2.0 140 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po własnym czyszczeniu filtra. Demontaż zajął mi 5h, postępowałem prawie z godnie z instrukcją serwisową jednakże z racji małego prześwitu nie mogłem obracać rurą jak na podnośniku więc musiałem ściągnąć dodatkowo mocowanie wydechu czyli ten plastik przykręcany do sanek. Właśnie , sanki musiałem opuścić a razem z tym wykręcić śrubę blokującą drążek kierowniczy ukrytą za pedałami. Opuściłem je do aż zawisły na śrubach przy prawie maksymalnym ich wykręceniu.

Klamrę na wydechu oczywiście musiałem rozciąć gumówką nie dało się tego odkręcić normlanie. Dwa górne czujniki Lambda i temperatury wykręciłem od góry jako pierwsze a dolny czujnik mimo dostępu od spodu nie chciał się poddać żadnemu kluczowi i dopiero po wyjęciu DPFa udało się odkręcić wielkim kluczem hydraulicznym.

Osłony termicznej pod autem nie ruszałem jak sugerował manual, półośki także nie odkręciłem. Po wyjęciu filtra zaślepiłem otwory i zalałem od strony wydechu 5L płynu Wynns Off-Car DPF Cleaner. Po 4h zacząłem płukać wodą przez godzinę aż będę zadowolony z czystości wody. Przepłukałem wszystkie otwory i dwa razy przelałem wrzątkiem. Na koniec zabrałem filtr do pracy i przez parę godzin suszyłem go sprężonym powietrzem przez wszystkie otwory. Wyleciało bardzo mało pozostałem piany.

Na drugi dzień zacząłem montować filtr w odwrotnej kolejności, sugerując się instrukcją w jakiej kolejności skręcać śruby aby nie obciążyć zbytniu klamry od turbo. Oczywiście uszczelka do turbo była nowa. Klamrę zamontowałem imbusem do góry tym razem a nie jak oryginalnie  od spodu co nie było łatwym wyzwaniem mimo psikania wd40.

Władałem filtr bez czujników i bez tego plastiku co bardzo ułatwiło zadanie i nie smarowałem niczym gwintów. Wszystko ładnie wyczyściłem wraz z klamrą którą moczyłem 2h w wd40 i przedmuchałem powietrzem. Sondy temperatur przeleciałem delikatnie papierem 2000 aby pozbyć się nalotu. Na koniec pozostało wykasować wartości wyuczone starego filtra i odpalić auto. Nie resetowałem czujników. Zero błędów, zaczął kopcić na biało po 30 min z racji wypalania resztek chemii i trochę piany wyleciało z rury  i potem przejechałem się w miarę szybko aby podnieść temperaturę przed filtrem do ponad 300C i w tedy trochę zostawiałem za sobą białego dymu. Wypaliło się wszystko, ciścnienie na jałowym to 3hPa czyli 3mbar a przy pedale w podłogę na jałowym to tylko 33hPa. Zastanawiało mnie tylko dlaczego w tym modelu filtra w moim silniku CFFB czujnik ciśnienia jest podłączony tylko jedną rurką z DPF a druga jest otwarta w komorze silnika. Czyli mierzy je względem ciśnienia atm?

W razie pytań chętnie odpowiem.

 

 

Edytowane przez jakbli
literówka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar jest względem ciśnienia atmosferycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób otworzyć aplikację VAG DPF na ekranie pokładowym auta? W AA nie wykrywa mi tej apki żeby ją dodać do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 13:38, [email protected] napisał:

Witam mam pytanie mam passata b8 85 tys najechane wypala mi czasami dpf tylko do 34 % zapełnienia od czego to zależy ?? ponieważ zdarzało sie że wypalało mi poniżej 20%. Średnio wypala mi co ok 300 km ale jak ostatnio wypala do 34% obligatoryjnie zmniejsza sie zasieg do kolejnego wypalania. Co robić w trakcie wypalania żeby zejść jaj najniżej, pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Jak najniżej to szybka jazda w trasie. Jazda miejska z częstym gaszeniem silnika to właśnie taki efekt i wypalanie co nawet 200km i zostanie 8-10g sadzy, w trasie to może być i 500-600km i 3g sadzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, zszedłem softem z 9978 (dieselgate cglc) na soft 2023 (przed diesel gate). Pierwsze wypalanie poszło na 100% i 240km, ale wypalił do 5 procent i wartość zmierzona spadła do -1 (na sofcie diesel gate spadała nawet do -6). Jeździłem cały czas z podglądem dpf i fajnie ładnie 220km 50% zapełnienia więc już prawie razy dwa miało być i nagle przy 245km i 54% wypalanie nie wiedzieć czemu, spadło az do 12% (leciałem ekspresówką 130), 

Screenshot_2023-10-21-04-05-02-050_com.applagapp.vagdpf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbował ktoś tego i coś może o tym powiedzieć? Póki co błędów brak i filt się normalnie wypala ale ma już 120% zapełnienia i wypalanie odbywa się co 125km. Jazda tylko po mieście, bardzo krótkie odcinki, często po parę km tylko. Plus termostat główny nie trzyma więc silnik niedogrzany. Ale to poboczny temat chodzi o ten specyfik 🙂

https://www.facebook.com/share/p/qtDa3GnSpWEkC9Uu/

Link do i ich strony 

https://www.normfest-shop.pl/cms/wm?catId=813338&prodId=2897-380

Na stronie w plikach do pobrania mamy:

1.Instrukcja użytkowania

2.Karta charakterystyki produktu

3.Specyfikacja produktu4

4.Instrukcja obsługi

 

Na stronie link do nich na allegro... Koszt około 250zł.

 

 

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności