Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy zdarzyło mi się zgasić auto prawdopodobnie podczas dopalania (wyższe obroty. wyższe spalanie, wentylatory na maxa) niestety nie zawsze jest możliwość odczekania tych kilku minut czy zrobienia dodatkowej rundki aż się zakończy proces :(
Pytanie
jak mogę sprawdzić stan przepełnienia DPFu? Nic się nie dzieje ale z racji jady w 90% po mieście chciałbym sprawdzić stan przepełnienia. 

PS. Czy jest możliwe sprawdzenie samodzielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiś "kabelek" diagnostyczny np. VCDS i zrobić odczyt kilku parametrów ze sterownika silnika. A właściwie wystarczy jeden "oil ash volume", który określa ile popiołu zalega w filtrze. Limit to 70g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien to ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. Jestem na etapie podniesienia mocy i padło pytanie czy wawalamy od razu dpf i egr? z autem nic się nie dzieje ale po sprawdzeniu vcds pokazało zapełnienie 168ml czyli teoretycznie blisko granicy która vw podaje jako 175 i filtr do wymiany. Na liczniku 290tyś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił. Miałem podobny dylemat i egr wymieniłem na nowy bo stary już sypał błędami, dpf został i nic się z nie dzieje, wypala się normalnie. Myślę, że jak nic się nie dzieje to nie ma co ruszać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam vcds i chcę sprawdzić zapełnienie tak jak na tym filmie i nie mam dostępu do tego. Ktoś może pomóc jak to inaczej sprawdzić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w przypadku CR sprawdzasz inne grupy, m.in. 108.

Przejrzyj sobie kilka ostatnich stron tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, turek napisał:

Ja bym zostawił. Miałem podobny dylemat i egr wymieniłem na nowy bo stary już sypał błędami, dpf został i nic się z nie dzieje, wypala się normalnie. Myślę, że jak nic się nie dzieje to nie ma co ruszać.

 

Tak właśnie zrobiłem. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po tych wartościach możecie powiedzieć coś o moim dpf?

15358950338332939513327665152661.jpg

15358951297935141676543932191882.jpg

Edytowane przez matiaskozlowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl wymieniony, albo zapelnienie calkiem niedawno zostalo wyzerowane. Jak na odcinek 30km to sadza na poziomie kosmicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kuebk napisał:

Byl wymieniony, albo zapelnienie calkiem niedawno zostalo wyzerowane. Jak na odcinek 30km to sadza na poziomie kosmicznym.

a która wartość pokazuje ilość sadzy ? owszem, był wyzerowany z miesiąc temu ale od tego czasu było przejechane okolo 1500km a nie 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wypalania zrobiłeś 30km a już masz zapełnienie sądzą na bardzo dużym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kuebk napisał:

Od ostatniego wypalania zrobiłeś 30km a już masz zapełnienie sądzą na bardzo dużym poziomie.

czyli z tego co wyczytałem mam 23.7 zapełnienia ? kurdę coś czuję że skończy się na usunięciu tego dziadostwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie o to chodzi, żeby go wyzerować, ale wyczyścić.

Powoli zmieniają się czasy, niedlugo za usuniecie dpf będzie można mieć kłopot. Ja bym go dał do czyszczenia, a nie usuwałbym go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krawcol82 napisał:

Bo to nie o to chodzi, żeby go wyzerować, ale wyczyścić.

Powoli zmieniają się czasy, niedlugo za usuniecie dpf będzie można mieć kłopot. Ja bym go dał do czyszczenia, a nie usuwałbym go.

Bo to było wyzerowane na próbe przez gościa bo było 136g według wskazań jego komputera. I boję się że jest już tak zapchany że go nie wyczyszczą. Chociaż kontrolka dpf jeszcze ani razu się nie pokazała. Ale bład odnośnie czujnika położenia nastawnika ciśnienia doładowania juz tak i mechanik podejrzewa ze to od filtra w co wierzyc mi sie do konca w to nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypal go dobrze na drodze  3 lub 4 bieg 3000obr. silnika, jazda 10-15 km ciągłym tempem bez szaleństw. i wtedy sprawdzisz za jaki czas się zapełni ile litrów wypali paliwa i jakie zapełnienie ma, 

ja u siebie musze co tydzień wypalać 200-260 km jazda po miescie krótke odcinki 5 -10km robi swoje trasa to już 350-460 km filtr po czyszczeniu i po akcji serwisowej nox.  bo przed akcją było 1200trasa, miasto 500km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się po akcji jest lepiej czy gorzej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matek--1 napisał:

ja u siebie musze co tydzień wypalać 200-260 km jazda po miescie krótke odcinki 5 -10km robi swoje trasa to już 350-460 km filtr po czyszczeniu i po akcji serwisowej nox.  bo przed akcją było 1200trasa, miasto 500km.

 

7 minut temu, MucikV napisał:

Znaczy się po akcji jest lepiej czy gorzej ?

 

MucikV, czego tutaj nie rozumiesz???

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wszystkiego nie rozumiem patrząc na składnie zdania i brak znaków interpunkcyjnych. Nie możesz napisać lepiej/gorzej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności