Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry w normie, swiezo po wypalaniu. Zapelnienie masz w 108.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapełnienie sadzą czy popiołem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

108.1 - wyliczone zapelnienie popiolem

108.2 - wyliczone zapelnienie sadza

108.3 - zmierzone zaplenienie sadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zmierzone = aktualne. A określenie "wyliczone" co oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyliczone, czyli wyliczone na podstawie modelu matematycznego, bo jakby nie patrzec w DPFie nie ma wagi wiec tak naprawde nie wiadomo ile tej sadzy tam dokladnie jest. Zmierzone, czyli wyliczone na podstawie objetosci powietrza przeplywajacego przez filtr i roznicy cisnien w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, choć sadząc po jednostkach w bloku 108.1 [ml] to jest to pojemność a nie waga :) W każdym razie wielkie dzięki za pomoc. Dziwi mnie tylko, że DPF jest świeżo po regeneracji, bo przez ostatni tydzień jeździłem po kilka km dziennie po mieście:)

 

Aha a przy jakiej wyliczonej wartości zapełnienia popiołem powinienem zacząć się niepokoić? W szczegółowym opisie bloków pomiarowych widziałem przedział -380 +380 ml. Z lektury forum wynika, że popiół powstaje w wyniku procesu wypalania sadzy i bez ingerencji z zewnątrz nie da się go usunąć.

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko podac konkretne wartosci przy ktorych na pewno bedzie problem - biorac pod uwage ze sa one w jakis sposob wyliczone bedzie tutaj duzy rozjazd. Dopoki DPF nie wypala sie za czesto ani nie odczuwasz problemow z autem to bym sie nie przejmowal ta wartoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie auto jeździe normalnie, normalnie spala... zacząłem się po prostu zastanawiać w jakiej formie jest DPF, bo w sumie przebieg niemały, a Pasek - po pierwszych pięciu latach od zakupu spędzonych w trasie - od 3 lat porusza się niestety głównie po mieście. W dodatku w ciągu niespełna dwóch lat jestem zmuszony po raz drugi wymienić czujnik temperatury spalin znajdujący się za filtrem cząstek stałych i zacząłem się martwić, że może już sam filtr się kończy i dlatego ten czujnik znowu padł (choć sam nie wiem czy jedno z drugim ma większy związek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem gdzies wczesniej w tym watku pojawiła sie informacja o granicznym zapelnieniu popiolem 180 ml, biorac to pod uwagę powoli zbliza sie koniec :-),

 

Wysłane z redmi note 3 pro Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... wyczytałem też tutaj, że ktoś jeździ z wartością chyba ok. 250 ml, a VCDS wskazuje 380 ml.

 

Na marginesie - miałby ktoś działającego dobrze pod Win10 VCDS-a z kablem? Chętnie nabędę :)

 

Obecnie mam pożyczonego i to jeszcze dość starą wersję...

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałby ktoś działającego dobrze pod Win10 VCDS-a z kablem? Chętnie nabędę
handel na forum jest zabroniony :)

http://e-service.info.pl/ - pytaj o vag 009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 007 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co piszę Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pierwszy raz taka sytuacja.

Wczoraj wracam Passatem.. i jak zawsze mnie zaskoczył w garażu patrze, że dopala po obrotach, zapachu i wiatraki chodzą.

 

Zostawiłem auto na luzie po wyjechaniu z garażu.

 

Patrze a tam z obu kominów biały dymek. Czy to normalne ? Chyba wcześniej tego nie było, jedynie zapach był zawsze.

 

Dokończył... wiec auto zamknąłem.

 

Dziś odpalam... jade 5 km do pracy Paskiem,

a pod robotą znowu dopala.... już bez dymu... ale procedura bez zmian.

 

o co chodzi ??? przecież mu dokończyłem wczoraj ?

teraz też pochodził z 10 min i skończył.

 

i dopiero wyłączyłem gdy nawiewy zgasły i obroty spadły tak jak wczoraj.

 

Możliwe, że wczoraj sobie przestał sam z siebie ?

 

Błędów i żadnej kontrolki brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze procedura wypalania sie konczy po kilku minutach postoju nie znaczy ze sie DPF wypalil do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ze procedura wypalania sie konczy po kilku minutach postoju nie znaczy ze sie DPF wypalil do konca.

Czemu tak uwazasz?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ponownie wlaczyla sie procedura wypalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz ponownie wlaczyla sie procedura wypalania.

Czyli co innego moze wskazywac na to ze sie wypalil jesli przestal kopcic i obroty spadly do normalnych ok 800 obrotow?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie w sterowniku poziomu zapelnienia, to jedyna pewna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić "przygazówkę" na postoju gdy będą podniesione obroty (przygotowanie do wypalania) - zobaczysz, że obroty spadną i procedura zostanie przerwana i włączy się przy następnej okazji. Wg mnie na postoju to się nie wypala albo z mizernym skutkiem. Mam loga z wypalania (w mieście w korku) ale niestety nie ma na nim obrotów. Widać, że czasami stoję i sadza się wypala ale pamiętam, że dodawałem gazu na postoju. I zostawianie auta na dopalanie na biegu jałowym IMHO jest bez sensu - ale to musi się każdy na skórze przekonać. Bo będzie efekt jak miał Młody_tm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności