Skocz do zawartości
jarsyb

Bład 000772

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Co to może być przyczyna tego Błędu? Dzisiaj autem po odpaleniu zaczęło trząść, tak jakby nie chodził na wszystkich cylindrach... i pojawił się ten bład:(

 

Adres 01: Silnik Plik etykiet: 03G-906-016-BKC.lbl

Oznaczenie elementu: 03G 906 021 LR HW: 03G 906 021 AN

Komponent i/lub wersja: R4 1,9L EDC G000SG 9248

Kodowanie: 0000071

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

VCID: 7AF061784C59

Znaleziono 1 błąd:

 

000772 - Cylinder 4: rozpoznane wypadanie zapłonów

P0304 - 000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01110000

Priorytet błędu: 0

Częstość błędu: 1

Przebieg: 226481 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2000.00.00

Czas: 20:02:31

 

Ramka zamrożona:

Obroty silnika: 798 /min

Prędkość: 0.0 km/h

Obciążenie: 0.0 %

Napięcie: 14.21 V

Dawka paliwa: 2.19 mg/suw

Temperatura: 44.1*C

(bez jednostek): 0.0

 

 

Kody gotowości: 0 0 0 0 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później autko zaczęło działać normalnie czy cały czas kulał? Jeśli przez chwilę po odpaleniu to możliwe, że świeca na czwartym cylindrze pada i nie dogrzewa. Może coś z pompką się dzieje albo, np. poluzowany konektorek na pompce. To tak na szybko co do głowy przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej cały czas się dzieje tak. tzn później mniej. teraz jak robiłem skan to miał ok 70 *C na zegarach to nie był do końca zimny.

[ATTACH=CONFIG]89316[/ATTACH]

 

tu jest screen z bloków pompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, świeca i poluzowany konektorek :)

czwarty pompowtryskiwacz nie podaje paliwa - ot cała prawda - wymienisz to odczujesz poprawę. Nie ma błędów cewki tego pompowtryskiwacza więc dlaczego się upierasz że to wina okablowania lub samego elektrozaworu pompowtrysku ? Błąd mówi konkretnie - brak zapłonu na 4 cylindrze - czyli brak paliwa na ten gar z tej pompki. Kolega podmieni pompowtrysk i silnik pójdzie jak burza, zalożymy się ?

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za szybką diagnozę i pomoc. Jutro udam się do Lekarza z moim paszczakiem, gdyż sam się tego nie podejmę. Będzie bolało:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, no może trochę ;) - koszt jednego pompowtrysku (ale takiego samego jak pozostałe)

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pompki wszystko wróciło do normy. Pompowtryskiwacz kupiłem używany (brak floty na nowy narazie) jego przebieg to ok. 100 kkm ( tak twierdzi sprzedawca) cena 400 PLN zobaczymy ile wytrzyma. Swój popsuty mam zamiar oddać do regeneracie, macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie regenerują takie rzeczy gdzieś w okolicy Warszawy? A dla Sztomel'a serdeczne podziękowania jeszcze raz za diagnozę i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy blad 000772, moze powstac w wyniku wytracenia parafiny w ropie? Mam chyba lipne paliwo odpalilem paska pochodzil chwile nierowno i zgasl, zapalic juz nie chce..jestem w gorach i w nocy bylo -20C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko na ilu garach pokazał się błąd wypadania zapłonów. Nawet jeśli dwa nie podadzą paliwa to silnik powinien odpalić (ale chodzić będzie jak traktor) więc dobrze byłoby odczytać co tam sterownik silnika zanotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz, silnik odpalil, chodzil jak traktor i zgasl, krecilem go i odpalic juz nie chcial. Blad pokazal sie tylko na 4tym cylindrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik zdiagnozowal pompe paliwa, jestem lzejszy o 835zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności