Skocz do zawartości
Phil

Demontaż tapicerki foteli B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie widziałem takiego tematu stąd moje pytanie.

Poszycie foteli i kanapy w mym autku nie wygląda już najlepiej. Wymieniłbym, ale komplet foteli z airbagami to parę złociszy, poza tym lubię moje, bo fajnie trzymają.

 

Mam dwie sprawne ręce. Chciałbym ściągnąć z foteli poszycie i wrzucić do pralki. Da radę to zdemontować tak jak w B4? Dużo roboty i od czego zacząć?

 

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zdjecie obszycia z tylnej kanapy(bo tylko tą sciągalem)to kwestia 19 min.ale watpie zebys mogl to wyprac (chyba tylko recznie) poniewaz dookola materialu masz cos ala obszycie z plastyku lub cos w podobie do niego.przodu nie sciagalem ale mysle ze jest podobnie.porzebne ci bedzie srobowkretak.najlepiej ci bedzie najpierw sciagnac kanape(kwestia wybicia jednego klinika)i spookojnie dzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sierpniu zrobiłem taką operację tzn zdjąłem tapicerkę z foteli i wyprałem z pralce

efekt super, mój kremowy welur wygląda jak nowy

roboty dużo ale naprawdę warto

do pralki oczywiście wszystko nie wejdzie więc prałem na raty

w siedziskach foteli jest sporo drutów ale te grubsze można wyciągnąć a pozostałe da radę zwinąć razem z materiałem coby się w bęben pralki zmieściło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na dniach biorę się do roboty, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z matami grzewczymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda sprawa z matami grzewczymi?
Maty grzewcze zostają na gabkach.

Potwierdzam- zdjęcie tapicerki siedzeń możliwe. Zdejmowałem i prałem.

Miło jest usadzić cztery litery na czyste i świeże fotele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o poduchy w fotelach, to chyba nie stanowią problemów? Nie urwę żadnego przewodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jeżeli chodzi o poduchy w fotelach, to chyba nie stanowią problemów? Nie urwę żadnego przewodu? "

wtyczka przewodu od poduchy jest oczywiście pod fotelem, w 3bg jest połaczona z drugą zabezpieczającą

jak zajrzysz pod fotel będziesz wiedział o co biega

i sprawa podstawowa odłaczyć akumulator przed odłaczaniem poduszki

a prać musiałem przez kolegę tomnik bo jego ledy uwidoczniły problem brudnej tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz piorący i Vanish, ja w poprzednim pasku tak prałem i wyszło rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtyczka przewodu od poduchy jest oczywiście pod fotelem, w 3bg jest połaczona z drugą zabezpieczającą

 

To ja wiem, bo już wywalałem całą wykładzinę z podłogi po zakupie :) Chodzi o zdjęcie tapicerki z fotela z poduszką, czy trzeba bardzo uważać.

 

Odkurzacz piorący i Vanish, ja w poprzednim pasku tak prałem i wyszło rewelacja.

 

No niby tak, ale pralka to pralka. Odkurzaczem przecież nie dojdziesz do zakamarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niby tak, ale pralka to pralka. Odkurzaczem przecież nie dojdziesz do zakamarków.

 

Wiadomo że lepiej do pralki wrzucić, tylko dużo roboty z rozbieraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem pierwszą część tapicerki do pralki. Sam materiał jest gruby, podszywany gąbkami i będę musiał prać łącznie na 4 razy.

 

Rozbieranie jest męczące, zajęło mi przeszło 2 godziny, ale najbardziej się boję składania ;) Wracając do rozkładania, to mogę dla potomnych pokrótce opisać sam proces. Siedziska tylnej kanapy demontuje się poprzez zdjęcie osłon zawiasów i wyciągnięcie klinów. Żeby wyciągnąć oparcia kanapy musimy odkręcić śrubę, którą zobaczymy w miejscu gdzie obie części oparcia mają swój zawias - śrubę odkręcamy i wysuwamy oparcie z trzpieni które będą je trzymać od zewnętrznej ich strony. Demontaż foteli zaczynamy od odkręcenia plastikowych listw na szynach po obu stronach. Następnie odsuwamy fotel całkiem do tyłu i odkręcamy dwie śruby 13. Fotel cofnie się kawałek i wypadnie z szyn. Odłączamy kostkę przewodu airbaga i wyciągamy fotel.

Obicie zdejmujemy intuicyjnie, jest ono na krawędziach zaczepiane czymś w rodzaju listewek plastikowych. Po środku materiał trzymają druty, tu jest sporo roboty z rozginaniem.

 

Jeszcze mam zamiar powalczyć z jedną rzeczą. Otóż mój pasek ma chyba 3 miliony km przebiegu i gąbka pod materiałem ma sporo pęknięć. Jutro będę z tym walczył przy pomocy masy poliuretanowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak prac to tylko w pralce tak jak mowicie mam tescia tapicera i nieraz widze ze robi pranie tapicerki "karcherem" gabka sie niszczy i pozniej dziura sie robi a jak dobrze nie wyschnie to plesnieje od srodka a jeszczde gorzej jest jak jezdzil pies to nawet robaki sie legna... Wiec prac tylko w pralce i w niskiej temperaturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiedzcie jak zdjąć tapicerkęz oparcia fotela kierowcy passat b5 1.9.Chce ja naprawic a nie wiem jak ja zdjąć proszę o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności