Skocz do zawartości
Beni0

RNS510 - Tuner DVB-T - co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

ja zamówiłem juz DVB-T pod RNS 510 , kompatybilny z kamera High jak i LOW, no i w pełni obsługiwany przez dotyk , nie żadne piloty IR itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka kwota? i co z antenami? Bo anteny to dość spory problem przy każdym autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny nowe , nie wiem jeszcze jak gabarytowo, ale całość robiona pod auto , więc raczej nie będzie to Satelita na dach

Tuner w DiN1 , wyjście USB w pełni sterowane przez RNS

Cena - ok 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na relację jak się sprawuje to cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według schematu wszystko wpinasz właśnie w to jedno gniazdo. Wiązka idzie od tunera do złącza 54 pinowego (piny 4,5,7,9,11-18) sterownika kamery i od tego samego złącza wychodzi dalej do RNS .

 

To wygląda na to, że w tym poście miałem racje. Są już adaptery umożliwiające podłączenie tunera DVBT do samochodów wyposażonych w oryginalną kamerę cofania i RNS. Tu krótki opis ze strony producenta "Okablowanie do tunera i RNS-510 z fabryczną kamerą cofania ze sterownikiem.

Długość 5,5m, okablowanie przekazuje sygnał z tunera do sterownika kamery cofania pod RNS-510, a stamtąd sygnał trafia do nawigacji."

 

Jeżeli mamy fabryczną kamerę cofania potrzebujemy tunera DVBT http://www.sklep.martos.com.pl/madvb-dedykowany-cyfrowy-tuner-dvbt-bez-okablowania-p-91.html takiego adaptera do sterownika kamery http://www.sklep.martos.com.pl/okablowanie-do-tunera-madvb-rns510-fabryczna-kamera-cofania-wer-ze-sterownikiem-p-102.html oraz dwóch anten.

 

Jeżeli nie mamy fabrycznej kamery potrzebujemy tunera DVBT dedykowanego do RNS 510 http://www.sklep.martos.com.pl/dedykowany-cyfrowy-tuner-dvbt-do-rns510-rns810-columbus-pp-p-88.html i dwóch anten.

 

A tutaj dwa filmiki jak to działa

 

[video=youtube;CkJ0zHPiF-I]

 

Dość poważnie rozważam zakup takiego zestawu.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry2 Dla użytkowników forum w sklepie jak powyżej czekaja kupony rabatowe -10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój już jedzie do mnie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój już jedzie do mnie

 

A ja dzisiaj złożyłem zamówienie

 

Dla użytkowników forum w sklepie jak powyżej czekaja kupony rabatowe -10%

 

Z rabacikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj złożyłem zamówienie

dostałeś

Dla użytkowników forum w sklepie jak powyżej czekaja kupony rabatowe -10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałeś

Cytat Zamieszczone przez zapco Zobacz posta

Dla użytkowników forum w sklepie jak powyżej czekaja kupony rabatowe -10%

 

Dostałem, trochę ponad 100 zł rabatu . W sprawie rabatu kontaktowałem się z kolegą zapco i dostałem kod promocyjny. Po rabacie do samochodów z fabryczną kamerą cofania cały zestaw (tuner, okablowanie i dwie anteny) można mieć za ok. 1100 zł. Miałem u siebie montować wejście media-in, teraz tego robić nie muszę bo tuner ma czytnik USB i kilka dodatkowych wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po rabacie do samochodów z fabryczną kamerą cofania cały zestaw (tuner, okablowanie i dwie anteny) można mieć za ok. 1100 zł.

 

Zamówiłeś kolego tuner ze zwykłym okablowaniem, a wspominasz o kamerze, na pewno jest dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłeś kolego tuner ze zwykłym okablowaniem, a wspominasz o kamerze, na pewno jest dobrze?

 

Wszystk jest dobrze,nie mam kamery i to okablowanie mi wystarczy. A piszę o kamerze dlatego, że do tej pory był problem dla chłopaków którzy mają kamerę fabryczną a chcą mieć tuner DVB-T bo nie było odpowiedniego okablowania o czym można przeczytać w tym temacie na wcześniejszych stronach. Teraz właśnie miałem montować kamerkę ale jak pojawił się ten tuner to zdecydowałem się na niego. Jak kiedyś sobie podłącze kamerę to dokupię adapter i będzie grało.

Zaciekawiło mnie to co napisałeś mi o tych antenach w zderzaku, rozumiem że nie będzie problemu z sygnałem. Mogło to być dobre rozwiązanie bo anteny byłyby niewidoczne. Ja też myślałem o wykorzystaniu fabrycznych anten ;).

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 tunery, jeden pod kamere High drugi pod LOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a gdzie będziesz montował anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner wczoraj dotarł do mnie. Ma dość nieduże wymiary i bez problemu zmieści się w schowku na książki.

Tuner dodatkowo posiada wejście AV do którego można podłączyć np. DVD, wejście na kamerę cofania oraz wyjście AV do którego można podłączyć np. monitory w tylnych zagłówkach. Jest również złącze USB tak więc przy okazji dodatkowo będę miał media-in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złącze USB obsługuje tez DivX wiec lepsze niz MEdiaIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontował już ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontował już ktoś ?

 

Montował, tylko wszyscy zajęci oglądaniem i nie mają czasu odpisać :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował, tylko wszyscy zajęci oglądaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie juz funguje. :)

Z tego co wiem mają zrobic update by byl widoczny w Autoscanie jako TV, bo narazie jest Sporadic communication Error,

ale wazne ze działa ..... po CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności