Skocz do zawartości
Beni0

RNS510 - Tuner DVB-T - co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

A w komplecie z adapterem multimedialnym co być powinno, wiązka do podłączenia kamery cofania i wiązka (specjalna czy uniwerslalna?) do podłączenia adaptera z navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam jak taki adapter powinien wygladac. Bo tak: z RNS idzie wiazka (kostka taka jak do oryginalnej kamery) do adaptera. I adapter musi miec tez takie wejscie zeby podlaczyc oryginalna kamere oraz wejscia video dla tunera DVB-T i wejscie do sterowania tym tunerem z poziomu Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w komplecie z adapterem multimedialnym co być powinno, wiązka do podłączenia kamery cofania i wiązka (specjalna czy uniwerslalna?) do podłączenia adaptera z navi?

Na pewno jest wiązka pod konkretny model radia. Mam taki adapter w B5, kiedy go kupowałem podawałem model radia (w moim przypadku MFD) aby wybrać odpowiednią wiązkę. Pod adapter mam podłączony odtwarzacz DVD , którym steruję klawiszami z fabrycznej nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak wygląda połączenie dvd do adaptera - są kable video i audio (rca) i jeszcze jakaś wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisałeś. Od adaptera do DVD bądź tunera DVB-T idą kable RCA (video i audio) oraz kabel od sterowania, który podłączamy do DVD bądż tunera DVB-T do wyjścia IR. Z adaptera z kolei wychodzi kabel, który podłączamy do oryginalnej nawigacji (specjalny kabel pod konkretną nawigację).

Tak to mniej więcej wygląda adapter.pdf

Kabel do podłączenia sterowania również nie jest uniwersalny i trzeba go dobrać pod konkretny model tunera. Oto dwa przykłady: do Tunera DVBTD50 potrzebujemy http://martos.com.pl/oferta.php?pageNum_produkty=3&totalRows_produkty=23&kat=Kab&tryb_wysw=zdjecia&id=44 natomiast do tunera DVBT2008 http://martos.com.pl/oferta.php?pageNum_produkty=2&totalRows_produkty=23&kat=Kab&tryb_wysw=zdjecia&id=42

 

Tak więc z tego co wywnioskowałem

potrzebujemy:

- odpowiedniego tunera DVB-T: DVBT2008, DTR1203EU, DVBTD50, MDVT-0201, TVT2-DVB-0202, DVBT0101,

- adaptera multimedialnego: np. http://martos.com.pl/oferta.php?pageNum_produkty=0&totalRows_produkty=15&kat=Admulti&tryb_wysw=tekst&id=1

- odpowiedniej wiązki pod konkretny tuner do podłączenia sterowania: np. do Tunera DVBT2008 kabla o symbolu KB03 http://martos.com.pl/oferta.php?pageNum_produkty=2&totalRows_produkty=23&kat=Kab&tryb_wysw=tekst&id=42 (lub innego w zależności od modelu Tunera, które również są dostępne w tym sklepie)

- odpowiedniej wiązki do podłączenia adaptera pod konkretny model fabrycznej nawigacji (w naszym przypadku pod RNS 510): http://martos.com.pl/oferta.php?pageNum_produkty=2&totalRows_produkty=23&kat=Kab&tryb_wysw=tekst&id=63

 

A ile dobrze pamiętam ten adapter multimedialny trzeba również zaprogramować pod konkretny tuner wprowadzając odpowiedni kod (np. trzymając się już tunera DVB-T2008 jest to numer kodu 8).

 

Zainteresował mnie ten temat i może jak uzbieram trochę kaski to też pomyślę o tunerze DVB-T do swojej B7.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślę że Twój post rozwiał wszelkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca bo jak teraz podłączyć oryginalna kamerę??? W tym schemacie adaptera nie ma miejsca na oryginalną kamerę więc albo tuner DVB-T albo oryginalna kamera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat pokazuje co z kamerą - 12v, CAN bus, other cables - te inne kable to jest to co we wszystkich adapterach multimedialnych + kabel CAN i 12v. W skład innych kabli wchodzi pewnie RCA video do kamery i kabel 12v z sygnałem od lampki wstecznego biegu, wyzwalający obraz w navi:

http://naviservice.com.pl/goods/id216_res6_n1_v1300275144-naviservice.jpg

 

schemat jest do b5 zapewne do MFD i może nie przewidywać kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter umożliwia podpięcie nieoryginalnej kamery cofania. Z oryginalną rzeczywiście może być problem . Według schematów elektrycznych jeżeli mamy oryginalną kamerę cofania i oryginalny tuner wiązka idzie od tunera do sterownika kamery cofania i dopiero do RNS. Tak więc z tego co wnioskuje nawet oryginalny tuner nie do końca załatwia sprawę bo potrzebna by była jeszcze nowa wiązka przewodów. Myślę, że najlepiej zadzwonić do sprzedawcy tych adapterów i zapytać co z oryginalną kamerą bo skoro można podłączyć nieoryginalną kamerę to moża da się podłączyć również oryginalną.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podoba mi się że temat takich bajerów rozgryzacie :)

 

Według schematów elektrycznych jeżeli mamy oryginalną kamerę cofania i oryginalny tuner wiązka idzie od tunera do sterownika kamery cofania i dopiero do

RNS

 

a w które miejsce wpinasz tą instalację z tunera w sterownik kamery jak w sterowniku jest tylko jedno gniazdo wyjsciowe do navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według schematu wszystko wpinasz właśnie w to jedno gniazdo. Wiązka idzie od tunera do złącza 54 pinowego (piny 4,5,7,9,11-18) sterownika kamery i od tego samego złącza wychodzi dalej do RNS . Tak można wywnioskować ze schematu. Oto schemat podłączenia tunera tv w passacie B7 wyposażonym w oryginalną kamerę cofania tuner.pdf . W przypadku B6 schemat wygląda niemal identycznie.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w sterowniku do kamery jest tylko jedno wejscie na taka kostke i nie ma wyjscia

 

Moim zdaniem aby podlaczyc oryginalna kamere pod RNS 510 musi byc specjalny adapter, ktory bedzie podlaczony z navi taka wtyczka jak z oryginalnej kamery i posiadal rowniez takie wejscie dla oryginalnej kamery a dodatkowo wejscie pod DVB-T

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem aby podlaczyc oryginalna kamere pod RNS 510 musi byc specjalny adapter, ktory bedzie podlaczony z navi taka wtyczka jak z oryginalnej kamery i posiadal rowniez takie wejscie dla oryginalnej kamery a dodatkowo wejscie pod DVB-T

 

tak to powinno raczej wyglądać

 

z tego co wiem to VW nie ma jeszcze modułu przeznaczonego do passata DVBT, a np w Audi są już takie, ale transmisja idzie światłowodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że w sterowniku do kamery jest tylko jedno wejscie na taka kostke i nie ma wyjscia

Przeczytałeś dokładnie co napisałem. Jeżeli jest oryginalny tuner i oryginalna kamera cofania zamontowana w fabryce to wg schematów :

 

Wiązka idzie od tunera do złącza 54 pinowego (piny 4,5,7,9,11-18) sterownika kamery i od tego samego złącza wychodzi dalej do RNS
.

 

W przypadku jeżeli mamy oryginalną kamerę cofania i chcemy podłączyć adapter multimedialny i nieoryginalny tuner DVB-T pojawia się rzeczywiście problem bo w miejsce gdzie mamy wpiąć kostkę od adaptera multimedialnego jest już wpięte złącze od kamery cofania . W takim przypadku rzeczywiście tak jak napisałeś konieczny będzie dodatkowy adapter dzięki któremu podepniemy oba urządzenia pod jedno gniazdo w RNS. Ja tego problemu nie będę miał bo nie mam oryginalnej kamery i zastanawiam się nad takim adapterem i tunerem DVB-T. U was skoro macie kamery oryginalne w swoich samochodach możecie mieć pewien problem ale myślę, że jest on do rozwiązania np. ta firma wykonuje wiązki do vw http://naviservice.com.pl/?item=183&t=1347802568 i może by coś wykombinowali aby połączyć do RNS oba urządzenia, bo fajnie by było mieć taki tuner w autku.

Jeszcze kilka słów o tym adapterze. Oprócz wiązki, którą wpinamy w RNS, wiązki w którą wpinamy sterowanie od tunera i wejść RCA jest jeszcze pięć przewodów:

- czerwony - + 12 V

- czarny - masa

- niebieski - wyłącznik obrazu, umożliwia on np. pogląd z kamery cofania

- biały - CAN HIGH

- brązowy - CAN LOW

Te dwa ostatnie przewody dają nam możliwość sterowania tunerem DVB-T bądź DVD za pomocą oryginalnej nawigacji RNS.

 

---------- Dodano o 13:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:13 ----------

 

VW nie ma jeszcze modułu przeznaczonego do passata DVBT

Jeżeli chodzi ci o tunery DVB-T to z tego co wiem to VW ma takie tunery np. wspomniany już w tym wątku tuner o numerze 7L6919148A jest właśnie tunerem DVB-T i od 2009 roku był montowany np. w Passacie CC a od 2011 jest montowany w B7.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem w trakcie rozwiązania lepszego niz to co wy macie!!!! i mysle ze to bedzie najlepsze rozwiąznanie nawet neta mozna miec na navi hihihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi ci o tunery DVB-T to z tego co wiem to VW ma takie tunery np. wspomniany już w tym wątku tuner o numerze 7L6919148A jest właśnie tunerem DVB-T i od 2009 roku był montowany np. w Passacie CC a od 2011 jest montowany w B7.

 

No jak ktoś mieszka blisko granicy gdzie jest MPEG2 to smiało moze kupowac. w Pl niestety jest MPEG4 i ten tuner nie działa, malo tego, Ci co je sprzedają na necie wiedzą o tym a mimo wszystko cena jest nadal zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Pl niestety jest MPEG4 i ten tuner nie działa

Wiem że nie działa (chodziło mi o to, że VW ma w ofercie tunery DVB-T) i to jest kolejny powód dla którego lepiej kupić tuner nieoryginalny. Ciekawy jest ten Tuner z filmiku z firmy Martos działające w mpeg2 i mpeg4 sterowany po Can . Wysłałem do nich maila z zapytaniem ale się nie doczekałem odpowiedzi.

 

a ja jestem w trakcie rozwiązania lepszego niz to co wy macie!!!! i mysle ze to bedzie najlepsze rozwiąznanie nawet neta mozna miec na navi hihihihi

Wojtku a czy będziesz miał możliwość sterowania DVB-T z poziomu RNS bo jeżeli tak to czekam z niecierpliwością :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku ze sterowanie gorsza sprawa ale jest do tego pilot dwustrony pełna obsługa tunera DVBT pełna obsługa internetu filmów w róznych formatach oraz ma to system android 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Ciekawy jest ten Tuner z filmiku z firmy Martos działające w mpeg2 i mpeg4 sterowany po Can . Wysłałem do nich maila z zapytaniem ale się nie doczekałem odpowiedzi.

 

 

a to dziwne bo ja dziś do nich dzwoniłem i dowiedziałem się ze:

Koszt 1500zł

ale to co dali na film to prototyp, szukają inwestora który pomoże im rozwinąć skrzydłą w tym zakresie.

Film imponujący, nareszcie coś co działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomku ze sterowanie gorsza sprawa

No właśnie chciałbym aby wszystko działało jak w oryginale.

 

a to dziwne bo ja dziś do nich dzwoniłem i dowiedziałem się ze:

Koszt 1500zł

ale to co dali na film to prototyp, szukają inwestora który pomoże im rozwinąć skrzydłą w tym zakresie.

Film imponujący, nareszcie coś co działa jak trzeba.

Ja wysłałem do nich maila nie dzwoniłem. Marcin czyli tego tunera z filmu jeszcze nie mają w ofercie ? Bo tak jak napisałeś działa jak trzeba i wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności