Skocz do zawartości
Beni0

[FAQ] Jak wymienić RCD300 na RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda słów, kto tu jest niekumaty.... kolega razal pytał wyraźnie o sedana (poczytaj trochę wyżej..), Ty mu wyskakujesz z patentem na kombi....... poza tym Twój tekst, cyt: "Jak nie ma rekina fabrycznie na dachu to anteny GPS nie ma,GSM raczej też..."

a po co mu rekin w sedanie? a może jednak ma antenę bez rekina?? więc jak możesz to nie wprowadzaj w błąd, czy założy zamiennik anteny gdzieś pod dechą, czy ori w podsufitce (montaż o klasę łatwiejszy niż w kombi i bez dziury w dachu..) to jego sprawa ale jak już piszesz to pisz na temat....

 

Nie chcę się spierać o nic,bo to do niczego nie prowadzi.Napisałem o swoim rozwiązaniu a nuż się komuś przyda i czy będzie to w sedanie czy kombi to jego sprawa,chodzi po prostu o podsuwanie pomysłów i pomoc innym .Twoje słowo cyt: BZDURA jest naprawdę nie na miejscu tym bardziej,że są również pasaty kombi........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amerykańcach jest rekin w sedanie i wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W amerykańcach jest rekin w sedanie i wygląda super.

 

W skodzie superb sedanie też jest rekin i wygląda bajlando a przecie to klon paska heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mialem u siebie RNS-315 zalozony jak kupilem auto od nowosci. Nastepnie wlozyl mi znajomy RNS-510 i cos tam musial kodowac. Teraz bede chcial na nowo wstawic swoje "stare" RNS-315. Podobno wszystko powinno smigac od strzala bez potrzeby kodowania (np. bluetooth, ktory jest wbudowany w RNS-315). Rozumiem, ze jesli RNS-315 byl juz skonfigurowany do mojego auta, to wciaz to radio ma zapisane w sobie ustawienia, tak? A wiec proste wykrecenie RNS-510, wstawienie starego RNS-315 i powinno smigac?

 

Sorry za poziom pytania: jestem w tych sprawach totalna noga:)

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapyta tylko o pin do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie..

na pierwszej stronie jest o antenach GPS.. mówię o ori

wiadomo, kombi ma w płetwie, sedan w podsufitce przy tylnej szybie (taka podłużna, foto w 1-ym poście..)

 

ostatnio na znajomym serwisie zauważyłem anteny oferowane jako ori vw wiekości płytki o rozm. ok. 4x4cm z wtykiem fakra (nie mam fotki więc nie pokażę), zauważone oznaczenie to np. 3C5.035.534 F.

od jakiego to vw? podejdzie do passka? a jeżeli jak niektórzy sprzedający na aukcjach piszą że pasuje do passka b6 i b7 to gdzie była montowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie..

na pierwszej stronie jest o antenach GPS.. mówię o ori

wiadomo, kombi ma w płetwie, sedan w podsufitce przy tylnej szybie (taka podłużna, foto w 1-ym poście..)

 

ostatnio na znajomym serwisie zauważyłem anteny oferowane jako ori vw wiekości płytki o rozm. ok. 4x4cm z wtykiem fakra (nie mam fotki więc nie pokażę), zauważone oznaczenie to np. 3C5.035.534 F.

od jakiego to vw? podejdzie do passka? a jeżeli jak niektórzy sprzedający na aukcjach piszą że pasuje do passka b6 i b7 to gdzie była montowana?

 

Moim zdaniem ta z pierwszego postu jest radiowa i może do GSM, ta co podałeś jest od GPS. Obie montowane są za podsufitką sedana na plastikowej listwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ta z pierwszego postu jest radiowa i może do GSM, ta co podałeś jest od GPS. Obie montowane są za podsufitką sedana na plastikowej listwie.

 

ale wg. tego samego A***o ta z pierwszego postu jest i radiowa i GPS do b6

http://allegro.pl/antena-gps-radiowa-vw-passat-b6-b7-3c5035532n-t-i4321499823.html

 

a ja się pytam o taką:

http://allegro.pl/vw-passat-3c-antena-nawigacji-gps-3c5035534f-i4343025392.html

niby też od b6 od 2007..

to jak najpierw zespolona, wspólna, a potem rozdzielili?

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza jest do webasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta pierwsza jest do webasto

a po co antena od webasto w samochodzie, w którym go nie ma? czyli w pierwszym poście mamy błąd w opisie ori anteny?

jakoś nikt tego nie negował,a sporo czasu od jego wpisu minęło, wprost przeciwnie, mam wrażenie, że parę osób pisało, że wg. tego opisu montowało Rns-a z anteną GPS. Zresztą na Allegro wszędzie piszą, że antena z GPS, a nie webasto... tyle osób by się myliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem używane rns510,teraz mam costam310.

Pytanie: z kodowaniem navi myślę że sobie poradzę ale chodzi mi o ustawienia radia. Czy wystarczy że przekopiuję kod ze skanu od starego,tzn.tego 310? Mam na myśli głowne ustawienia tzn,głośniki pasywne,aktywne,ilość itp.

Pozdrawiam

 

Edit. SW 4120 czy to najnowsze?

Edytowane przez Mr.Lova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, kilka tygodni temu odziedziczyłem passata B6 , w którym mam oryginalne radio RCD 300 i bardzo bym chciał je wymienić na RCD 510, które mam juz sprawdzone w B7 od ojca. Przeczytałem post na temat wymiany z tym, ze w poście chodzi o zamianę radia na

RNS do którego jest opisany wyżej troche inny zestaw akcesoriów. Rozumiem, ze w moim przypadku nie bedę potrzebował tych gratów?bo nie chce mieć radia z navi dlatego decyduje sie na RCD 510 sorry, bo moze to być głupie ale jestem początkujący w temacie stąd moje pytanie i poszukiwanie pomocy. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, kilka tygodni temu odziedziczyłem passata B6 , w którym mam oryginalne radio RCD 300 i bardzo bym chciał je wymienić na RCD 510, które mam juz sprawdzone w B7 od ojca. Przeczytałem post na temat wymiany z tym, ze w poście chodzi o zamianę radia na

RNS do którego jest opisany wyżej troche inny zestaw akcesoriów. Rozumiem, ze w moim przypadku nie bedę potrzebował tych gratów?bo nie chce mieć radia z navi dlatego decyduje sie na RCD 510 sorry, bo moze to być głupie ale jestem początkujący w temacie stąd moje pytanie i poszukiwanie pomocy. Z góry dzięki za pomoc :)

 

u Ciebie podstawą będzie wersja Gateway'a.... tzn. czy będzie usypiał RCD500 czy nie, kwestia rozładowywania akumulatora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wymiany tego geatewaya? Bądź aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja posiadam RNS 315 a chcę zamontować RNS 510 co potrzebuję zrobić aby to wszystko fajnie chodziło tylko wymiana radia czy jeszcze jakies przełączki kable itp? Wydaje mi się żę tylko radyjko przekładam i powinno śmigać bo i mam navigację i BT Proszę o poradę chłopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co przy RNS300 potrzebujemy aby wymienić na RNS 510? Potrzebujemy adaptery do anteny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole pytanie z innej beczki...mam RCD310 a chciałbym założyć jednostkę która bedzie duzo ładniej wyglądać w srodku i odświeży środek B6...jestem zielony w temacie VW, wcześniej miałem Audi A4 B6 z 2002 roku i tam wiedziałem większość spraw:) tutaj moje pytanie która jednostka byłaby najlepsza? RNS czy MDF? Navi nie jest dla mnie priorytetem, ktore radio lepiej gra? Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź w Rns'a 510, MDF to przeżytek, a jeżeli nie zależy ci na navi to załóż Rcd-510, będzie tańszy od Rns'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MDF to przeżytek

 

to jakaś płyta meblowa? MFD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności