Skocz do zawartości
Beni0

[FAQ] Jak wymienić RCD300 na RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

zeilaspiotr

a dlaczego nie kupować RNS510 serii A i B ??

 

czy coś z tymi symbolami mają jakieś wady ?

 

ja mam na oku wersje 1T0035680AX czy to jest jakiś kicz ?

 

proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z poprawnym uruchmieniem RNS510. Chodzi o to ze na Fisie nie wyswietla sie radio i navi. RNS w wersji H.

Sadze ze kodowanie jest dobrze zrobione, czy jest cos co trzeba zrobic aby to uruchomic? Mam gatewaya w wersji E z softem 0080, jutro sprawdze w jakim stanie bedzie akumulator ale nawet jesli sie rozladuje i trzeba bedzie wsadzic nowsza wersje to i tak problem z wyswietlaniem moze pozostac, macie jakies pomysly?

 

Ponizej screen'y z VAGa:

Bledy:

Zdjęcie0449.jpg

Kodowanie:

Zdjęcie0447.jpg

Zdjęcie0448.jpg

Zdjęcie0446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze nie studiowales dokladnie forum. Twoj problem nie raz sie powtarzal. Zakodowales dobrze navi. Masz BAP wlaczone. Robiles reset navi. Poszukaj troche a bedziesz wiedzial co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset tez robilem zarowno z poziomu menu w navi, klawiszami, jak i poprzez MFA, mimo to dalej jest ten sam problem. Uwiez mi ze szukalem na roznych forach co moze byc przyczyna. Moze jednak ktos mi pomoze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwiez mi ze szukalem na roznych forach co moze byc przyczyna. Moze jednak ktos mi pomoze???

 

Nie mogę w to uwierzyć, bo nie raz opisywałem co zrobić jak ma się taki problem, nie tylko ja Blop tak samo pisał co należy zrobić

 

Chodzi o to ze na Fisie nie wyswietla sie radio i navi.

 

Szukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle masz białe czy czerwone zegary?? te nowe wersje h itp w ogołe działają ze starymi zegarami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle masz białe czy czerwone zegary?? te nowe wersje h itp w ogołe działają ze starymi zegarami??

 

działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie smiga, pokazuje na Fisie strzalkami jak jechac, odleglosci, nr drogi na ktorej jestes, nazwe ulicy jesli w miescie, jak daleko do celu itd. Tak wiec RNS moze byc wlaczony w tryb radio FIS na navi i to w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze rozumuje ale ta antena w sedanach juz jest czy trzeba sobie taką kupić a po prostu jest tam na nią miejsce? I jak te kabelki przeciągnąć?

 

Podepnę się troszeczkę pod stary już temat. Jak to dokładnie jest z tymi sedanami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena to taka płytka montowana z tyłu pod podsufitką, kup kabel ori wraz z anteną zdejmij podsufitkę, poprowadź kabel doczep płytkę, miejsce jest, wszystko opisane w ETCE. Łatwiej niż w kombi, bo jak nie masz rekina to tylko nie ori albo wiercenie.

 

Podsufitki nie zdejmiesz, kładziesz fotele, opuszczasz podsufitkę, kładziesz graty na miejsce i zakładasz. Trochę roboty ale nie jest tak źle.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Czyli do kupienia RNS, ori kabel, płytka (antena) i można dłubać. Widziałem, że niektórzy też kupują antenę nie ori razem z odbiornikiem GPS i kładą ją gdzieś za radiem, chyba na nagrzewnicy. Ciekawe jak to działa - pewnie sygnał łapie pół godziny...

 

dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informację. Czyli do kupienia RNS, ori kabel, płytka (antena) i można dłubać. Widziałem, że niektórzy też kupują antenę nie ori razem z odbiornikiem GPS i kładą ją gdzieś za radiem, chyba na nagrzewnicy. Ciekawe jak to działa - pewnie sygnał łapie pół godziny...

 

dzięki, pozdrawiam.

 

 

Taka antenka działa bardzo dobrze, łapie fixa tak samo jak oryginalna, teraz założyłem oryginalnego rekina to mam porównanie.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Dokupiłem radyjko MFD 2 CD, (ori RCD 300). W trakcie demontażu 300-setki okazało się, że do wiązki z kostką do radia dołączone są dwa kable i zawinięte taśmą izolacyjną. Czy mogą to być kable od anteny GPS? W serwisie powiedziano mi, że mam antenę GSM. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdr.

kable.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kolego wydaje, że to jest wspólna masa, a to nie jest taśma tylko oryginalne zabezpieczenie koszulką termo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informację. Czyli do kupienia RNS, ori kabel, płytka (antena) i można dłubać. Widziałem, że niektórzy też kupują antenę nie ori razem z odbiornikiem GPS i kładą ją gdzieś za radiem, chyba na nagrzewnicy. Ciekawe jak to działa - pewnie sygnał łapie pół godziny...

 

dzięki, pozdrawiam.

 

 

Jak nie ma rekina fabrycznie na dachu to anteny GPS nie ma,GSM raczej też.U mnie anteny radiowe są w bocznych tylnych szybach,po kupnie MFD2 i telefonu premium anteny telefonu i nawigacji powędrowały na prawą stronę deski rozdzielczej obok bezpieczników i sprawują się idealnie a na dachu atrapa rekina bo szkoda dach dziurawić i ciągnąć te kable nad podsufitką.Najlepsze,że każdy myśli że to ori rekin hehehe i jest fajno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie ma rekina fabrycznie na dachu to anteny GPS nie ma,GSM raczej też.U mnie anteny radiowe są w bocznych tylnych szybach,po kupnie MFD2 i telefonu premium anteny telefonu i nawigacji powędrowały na prawą stronę deski rozdzielczej obok bezpieczników i sprawują się idealnie a na dachu atrapa rekina bo szkoda dach dziurawić i ciągnąć te kable nad podsufitką.Najlepsze,że każdy myśli że to ori rekin hehehe i jest fajno.

 

bzdura, brak rekina nie oznacza od razu, że nie ma anteny GPS..

np. taka http://allegro.pl/antena-gps-radiowa-vw-passat-b6-b7-3c5035532n-t-i4053085149.html

z tyłu w podsufitce...

oczywiście piszemy o sedanie....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura, brak rekina nie oznacza od razu, że nie ma anteny GPS..

np. taka http://allegro.pl/antena-gps-radiowa-vw-passat-b6-b7-3c5035532n-t-i4053085149.html

z tyłu w podsufitce...

oczywiście piszemy o sedanie....

 

Chyba jasne,że podaję przykład na swoim aucie czyli kombi ale kolega widzę niezbyt kumaty heh,tak że tłumaczę jeszcze raz Rysiu,jeśli zastosować moje rozwiązanie w sedanie np.kolegi razal to też będzie działać idealnie z tym,że nie potrzeba rekina bo sedan po prostu nie ma rekina,można anteny zamaskować w innym miejscu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jasne,że podaję przykład na swoim aucie czyli kombi ale kolega widzę niezbyt kumaty heh,tak że tłumaczę jeszcze raz Rysiu,jeśli zastosować moje rozwiązanie w sedanie np.kolegi razal to też będzie działać idealnie z tym,że nie potrzeba rekina bo sedan po prostu nie ma rekina,można anteny zamaskować w innym miejscu....

 

Ja tam wyrąbałem dziurę na oryginalnego rekina z b7, jak już robić to ori ;). Teraz mam komplet GPS/GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wyrąbałem dziurę na oryginalnego rekina z b7, jak już robić to ori ;). Teraz mam komplet GPS/GSM.

 

Brawo za odwagę heh,ori to ori i basta choć jakość działania porównywalna a nawet taka sama,mój rekin to styl na "leniwca" hehehe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jasne,że podaję przykład na swoim aucie czyli kombi ale kolega widzę niezbyt kumaty heh,tak że tłumaczę jeszcze raz Rysiu,jeśli zastosować moje rozwiązanie w sedanie np.kolegi razal to też będzie działać idealnie z tym,że nie potrzeba rekina bo sedan po prostu nie ma rekina,można anteny zamaskować w innym miejscu....

 

szkoda słów, kto tu jest niekumaty.... kolega razal pytał wyraźnie o sedana (poczytaj trochę wyżej..), Ty mu wyskakujesz z patentem na kombi....... poza tym Twój tekst, cyt: "Jak nie ma rekina fabrycznie na dachu to anteny GPS nie ma,GSM raczej też..."

a po co mu rekin w sedanie? a może jednak ma antenę bez rekina?? więc jak możesz to nie wprowadzaj w błąd, czy założy zamiennik anteny gdzieś pod dechą, czy ori w podsufitce (montaż o klasę łatwiejszy niż w kombi i bez dziury w dachu..) to jego sprawa ale jak już piszesz to pisz na temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności