Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przepatrzałem całe forum i mam dalej problem z klaksonem nie działa czynności jakie przeprowadziłem to sprawdzenie przekaźnika pod schowkiem z lewej strony po doprowadzeniu napięcia klakson ożył spostrzeżenia moje to jak zaczynał sie psuć to jak obróciłem kierownice to działał ale teraz umarł na dobre mam pytanko czy to może byc przełącznik w kierownicy wiem że są tam dwie blaszki ale nie wiem w którą stronę je odginać aby zdjąć poduszkę miał ktoś taki problem????:dupablada:dupablada:dupablada:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze tasma Ci się przetarła, musisz zwalić poduszkę i kiere aby się do tego dostać,

czas zdjęcia poduszki i kierownicy to 45 sekund

opis masz w wątku o kierownicy multifunkcyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to ze tasma Ci się przetarła, musisz zwalić poduszkę i kiere aby się do tego dostać,

czas zdjęcia poduszki i kierownicy to 45 sekund

opis masz w wątku o kierownicy multifunkcyjnej

 

Jeszcze jedno male pytanko jak na 100 sprawdzic jak to zdejme wszystko czy to tasma bo nowa sprawdzalem to 500 zl pozdro i dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij poduche sciąg kierownice zdemontuj osłone przełaczników u samego spodu pod taśmą masz torx 8 odkrecasz go zdejmujesz moduł sciągasz tasmę ustawiasz miernik na przewodnośc przewodów (piszczenie) i sprawdzasz piny 8 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tak wogóle to w którym miejscu zamontowany jest sam klakson w B6???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 2 klaksony. nisko i wysoko tonowy. sąone zamontowane za przednią lewą i prawą kratką halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek. Już doczytałem co i jak z tem klaksonem.

Ewidentnie padł mi niskotowowy i mój Pasek nie trąbi tylko piszczy ja dziewica Wanda co niechciała Niemca...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli na przeglądzie w ASO że nie działa niskotonowy ale mi to ryba bo i tak nieużywam klaksonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.

 

Mi nagle padł zupełnie, tzn. po naciśnięciu kiery słyszę tylko cyknięcie i cisza. Dziwne żeby padły dwie syreny naraz, to aż niemożliwe.

 

Przekaźnik cyka, więc zakładam że jest dobry, bezpieczniki w puszce przy kierowcy są git, czy jest gdzieś inny odpowiedzialny tylko za klakson ale np. przy aku?

 

Ktoś miał podobny problem i jak sobie poradzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze VCDS nic nie znalazł... Hilfe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się pod temat.

 

Mi nagle padł zupełnie, tzn. po naciśnięciu kiery słyszę tylko cyknięcie i cisza. Dziwne żeby padły dwie syreny naraz, to aż niemożliwe.

 

Przekaźnik cyka, więc zakładam że jest dobry, bezpieczniki w puszce przy kierowcy są git, czy jest gdzieś inny odpowiedzialny tylko za klakson ale np. przy aku?

 

Ktoś miał podobny problem i jak sobie poradzil?

 

 

u mnie przy takiej sytuacji oba klaksony byly spalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padły oba w tym samym czasie? jak to stwierdziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/97323-Klakson-VW-Passat-B6?highlight=klakson

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/80550-Jak-odpi%B1%E6-zasilanie-syreny-klaksonu-w-B6-%28

 

Może te tematy Ci pomogą.

Znajdziesz tam jak wymontować klakson oraz spróbować naprawić. Też jestem przed wymianą niskotonowego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem dzisiaj jeden ten od strony kierowcy, troche jazdy z wtyczką, ale udało się.

Potraktowałem sprężonym powietrzem, kombinowałem ze śrubką pod gumową nakrętką, ale cisza.

 

W końcu po naciśnieciu klaksona sprawdzilem miernikiem czy podaje napiecie na kostke - 11 volt - czy to może byc za mało by syrenka zawyła czy też definitywnie padła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zasilanie masz na wtyczce to pewnie padly sygnały. Mialem to samo z miesiac temu, w weekend sprawdziłem napiecia i były ok. Kupilem dwa, niski i wysoki ton, lacznie czas wymiany moze gora z pol godziny i oba trabia i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli zasilanie masz na wtyczce to pewnie padly sygnały. Mialem to samo z miesiac temu, w weekend sprawdziłem napiecia i były ok. Kupilem dwa, niski i wysoki ton, lacznie czas wymiany moze gora z pol godziny i oba trabia i po problemie.

 

Dzieki, a jakie wybrales? Pasuja od B5 moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci sklepow mozesz dostac takie sygnaly nisko i wysoko tonowe, pytaj sie tylko aby byly z wtyczka typowa od VW. Za dwa zaplacilem 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

 

Pasuja do B6 klaksony od golfa V i VI oraz nowego caddy. Za komplet nowych SRS line na alledrogo dalem 52zl z wysylka, wszystko dziala i trabi. Lkka roznica jest tylko w montazu, gdzie trzeba sie dokrecic do juz istniejacej blachy lub wykrecic ja i zamontowac te blaszke z zestawu bezposrednio w miejsce starego mocowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem w passacie B5 z klaksonem problem wygląda tak jak mam wyciągniętą poduszkę lecz nie wypięta klakson działa prawidłowo , a gdy tylko włożę air-bag'a na swoje miejsce mam ciągły sygnał klasonu bez nacisku .

Proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności