Skocz do zawartości
Beni0

Kamera cofania + kamera przód + sterownik

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem RNSka i szukam teraz kamery cofania, znalazłem na alledrogo zestaw z modułem z dwoma kamerami przód i tył, nie jest to kamera asystenta pasa ruchu (taka wąska) tylko płaska szeroka metalowa obudowa.

 

Ma ktoś informację jak ona działa czy to idzie podłączyć i co to robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapodaj linka jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kamera, a raczej 3 w1:

Sterownik R242

Asystent pasa ruchu

Asystent Świateł drogowych

Asystent rozpoznawania znaków drogowych

 

 

Niestety nie kompatybilna ze wspomaganiem poniżej 2010 roku, a co za tym idzie, 2 pozostałe funkcje tez nie.

Rozpoznawanie znaków drogowych tez nie działa rewelacyjnie z racji iz są umieszczane na róznych wysokościach.

Do Asystenta świateł drogowych musisz miec nowy Bordnetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje kamer - wąska i szeroka jedna jest od asystenta pasa ruchu a druga przednia. Ale Major chyba wie co pisze :) Szkoda, że nie można tak sobie tego zamontować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nadajnikiem bezprzewodowym do kamery cofaniahttp://www.autodrive.pl/bezprzewodowy-transmiter-video-camxpro-kamer-cofania-p-1156.html Kamera na normalnym kablu dziala a z nadajnikiem tylko na zgaszonym silniku. Czy silnik moze zaklocac transmisje. Nadajnik jest z tylu radia. Bede wdzieczny za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam silnik nie bo on nie generuje zakłóceń.. Alternator... kiepskiej jakości transmiter kupiłeś. Ewentualnie przetwornic chińskich xenonów tzm HID..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najwazniejsze zmiana przedniej szyby aby kamera działała z przodu musi byc grzana górna cześć szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i najwazniejsze zmiana przedniej szyby aby kamera działała z przodu musi byc grzana górna cześć szyby

 

tzn? ogrzewany jest tylko obszar pracy kamery?

czy chodzi o "zwykłą" podgrzewaną szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn? ogrzewany jest tylko obszar pracy kamery?

 

tylko ten element musi być grzejny obszar pracy kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pinu 6 kamery jest podłączone ogrzewanie szyby zespołu czujników.

 

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ten element musi być grzejny obszar pracy kamery

 

to nieco komplikuje sprawę :P

ale jeżeli dobrze rozumiem da się kamerę podłączyć bez tego ogrzewania tylko trzeba się liczyć z tym, że kamera może przekłamywać z powodu zaparowanej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam podgrzewaną przednią szybę pod czujniki zmierzchu i deszczu, to czy ona będzie pasowała do rozpoznawania znaków, pasów ruchu i asystenta świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mam podgrzewaną przednią szybę pod czujniki zmierzchu i deszczu, to czy ona będzie pasowała do rozpoznawania znaków, pasów ruchu i asystenta świateł?

 

Szyba przednia nie może być podgrzewana jeżeli jest kamera, sama kamera jest zamontowana nad lusterkiem a lusterko jest wtedy niżej i jest nieco inne niż w zwykłej wersji. Podłączenie jest banalnie proste ale jest właśnie problem z szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam podgrzewaną szybę to nie mogę mieć kamery? Jaki jest sens? A jak będę miał kamerę i grzaną szybę to nie będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o te "niteczki" w szybie podgrzewanej, które mogą zakłócić pracę kamery. Jak nie masz oryginalnej szyby pod kamerkę to możesz ją zamontować jedynie pod lusterkiem a nie wiem czy to nie będzie za nisko i kamerę trzeba będzie kalibrować a nie jest to tanie. Aby uniknąć kalibracji kamery trzeba poszukać takiej, która była montowana w takim samym pojeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nosze sie z zamiarem założenia kamery w przedniej szybie w passacie cc przed liftem i nie moge znalezc nigdzie wiazki do niej ,sanych kamer na necie do sprzedania jest mnóstwo a nikt nie ma wiazki jaki jest numer katalogowy takiej wiązki ?albo jak wygląda schemat podłaczenia takiej kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden gość na ale drogo co ma kamerki , ma też  wiązki do nich . A co z uchwytem na szybę , jak to chcesz zamocować ?

 

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś orientuje się może gdzie znajduje się sterownik kamery cofania w Passacie Variant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku za boczkiem po stronie pasażera .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego goro79 podrzuc namiary na tego gościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności