Skocz do zawartości
klexiuZST

Brak oświetlenia bagażnika w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj temat od początku i na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Dokładnie to w 9 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć czy nie działająca lampka bagażnika(prawdopodobnie mikrostyk)ma wpływ na nie ryglowanie drzwi czyli zapalenie się diody w drzwiach kierowcy,pytam bo w dalszym ciągu po zamknięciu drzwi kierowcy czy to pilotem czy kluczem wszystkie drzwi się zamykają zapala się dioda i za kilka sekund odryglowują się i dioda się już nie pali.A dzisiaj grzebiąc właśnie przy zamku bagażnika zauważyłem że ta mała kostka z trzema przewodami co dochodzi do zamka była trochę zaśniedziała po wyjęciu jej okazało się że pin męski z zamka został w części żeńskiej kostki domniemywam że to również może mieć wpływ na nie działającą lampkę bagażnika,pokombinuję tak żeby podłączyć ten kabel na krótko do tego zamka,prosiłbym was o odpowiedż czy ma to wpływ na ryglowanie i diodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to wpływ ale prosto sam sobie sprawdzisz , jak lampka nie świeci to sterownik widzi jako zamknięte, zatem wątpliwe że ma to wpływ. Prędzej podłącz vag i sprawdź błędy z drzwi bo na 99,9% obstawiam któryś mikrostyk w zamku z drzwi jak np. u mnie było. Wszystko działało tylko po zamknięciu przyciskiem w drzwiach od środka ryglowało ( zamykało) drzwi i zaraz otwierało te od kierowcy, z pilota, zamka działało wszystko dobrze. Po rozebraniu zamka przeczyszczeniu mikrostyków + prze-lutowaniu lutów ( zapobiegawczo nawet) działa poprawnie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety vaga nie mam,ale u mnie wygląda to tak że czy z zewnątrz czy od środka zamknę to za chwile się odryglują,zamek kiedyś już rozbierałem i nawet pomogło ale pomogło na tyle że wrócił brzęczyk i oświetlenie dolne drzwi a ryglowanie bez zmian tzn dioda pojawia się na chwilę i zaraz słychac odryglowanie i dioda gaśnie.Generalnie nie przeszkadza mi to ale jest to o tyle uciążliwe z resztą pisałem już o tym kiedyś że jak diody nie ma to pożera mi 0,5 ampera co wiąże się z rozładowywaniem aku a to nic przyjemnego.Kiedyś również zamówiłem nowy zamek (zamiennik) i po jego zamontowaniu o dziwo było gorzej niż na starym tzn raz zamykało raz nie,więc oddałem zamek w ramach gwarancji,teraz znów chcę wrócić do tematu bo do zimy nie wiele i tak myślę czy jest takie prawdopodobieństwo(tzn mój pech) że zamek ten nowy był fabrycznie zepsuty,nie wiem sam co z tym zrobić zaryzykować i kupić drugi zamiennik,a może inny zamek jest uszkodzony a ten kierowcy odbija bo jest zamkiem głównym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrać drzwi tak co kable będą z zamka na wierzchu i na szrot, poprosić o zamek postawić piwo i sprawdzić co za problem ... niż kupować nowy a może nie działać, btw. laptopa pewnie jakiegoś posiadasz albo znajomy kabelek z neta ~45 zł jedna diagnoza u mechanika ( podłączenie vag) ~50. Więcej chyba pisać nie trzeba by życie stało się prostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje i laptop by się znalazł ale sam kabel z neta nie podoła bo trzeba mieć vag -a,na torentach widziałem jakiegoś vaga do ściągnięcia ale czy podołam jego obsłudze,co do pomysłu podmianki zamka to dobra myśl będę musiał wytropić gdzie taki mogę nabyć i podjadę pogadać czy jest szansa na podmiankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik nie ma nic do ryglowania. Uszkodzone mikrostyki nie mają prawa być powodem pobierania prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego polonez15,dlaczego twierdzisz że mikro styki nie mają prawa być powodem poboru prądu skoro tak jak pisałem we wcześniejszym poście jak dioda się nie zapala w drzwiach to pobór jest 0,5 A jak nieraz go najdzie ale to rzadko i dioda się pali to pobór wynosi 0,03A więc norma,może to nie mikro styk ale na pewno zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zostawisz auto nie zamknięte na kilka dni to też ma prawo żreć prąd? Zamknij auto kluczykiem podwójnie go przekręcając i wtedy zobacz, jaki masz pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamknięte auto to inna bajka bo drzwi są otwarte,a my mówimy o uszkodzonym zamku,czyli auto jest zamknięte ale nie do ryglowane na dwa razy,w momencie jak auto zamknę obojętnie czy z pilota czy z kluczyka to dioda zapala się na kilka sekund po czym drzwi odbijają (dalej są zamknięte)i dioda już nie pali się a pobór jest 0,5 A.Dzisiaj kolega z forum Seweryn udostępnił vag za co gorąco dziękuje,po z czytaniu błędów wyszło na uszkodzony zamek lewy pasażera,coś z lusterkami najprawdopodobniej maty grzewcze bo lusterka nie grzeją ale ten błąd jest już od kupna paska,i jakiś błąd w komforcie.Dziwie się że nie pokazał zamku kierowcy bo nie mam ani brzęczyka ani podświetlenia pod drzwiami kierowcy,zapomniałbym o najważniejszym kolega Seweryn wykasował błędy i przez dwie godziny było ok,czyli dioda pulsowała w drzwiach i nie odryglowały się drzwi,teraz wszystko wróciło do normy czyli pobór 0,5A

Edytowane przez wojtyna51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli idź za wskazaniem vag, dioda w drzwiach to krańcówka w zamku ale nie ta w centralnym tylko mikrostyk przymocowany do zamka idą do niego 2 kabelki od centralnego ( nie da się przegapić :> ) jak naprawisz to co wskazał vag to potem reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, zapomniałem jeszcze sprawdzić jakie są stany zamków (mikrostyków) w momencie wyłączenia/załączenia - może nie wyświetlić błędu ale któryś może nie działać i się nie otwierać/zamykać - przy okazji się zdzwonimy i sprawdzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dev14 najrozsądniej będzie zrobić tak jak piszesz,co do mikro styku odpowiadającego za diode to wiem który to bo rozbierałem ten zamek już dwa razy ale mnie dziwi to że jak odłączyłem całe drzwi tylne lewe tzn powypinałem wszystkie kostki zasilające to sytuacja się nie zmieniła czyli było tak jak jest w tej chwili,(dobrze że pasztet odwdzięcza się małym spalaniem bo w innym wypadku byłby atrakcją dla płetwonurków na jakimś akwenie :wsciekly) kolego Seweryn jeżeli vag ma taką możliwość sprawdzenia to ja jestem za numer mam także jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy zamek tylnej klapy pasuje od 3bg do 3b bo mój ma uszkodzony jeden pin a nie mam oświetlenia z tyłu i pewnie to jest przyczyną.Dodam że mam wyjście na 3 piny i zastanawia mnie jedna rzecz bo 3bg ma pełen fis i gdzieś kiedyś czytałem że jeden z trzech pinów z wersji 3bg odpowiada za info na liczniku o otwartej klapie jak to się ma jakbym taki zamontował u mnie ???a druga rzecz w 3b zamki też występowały z 2 pinami czy taki też wchodzi w rachubę jeśli mam trzy piny? wiadomo wolał bym od 3bg świeższy rocznik większe prawdopodobieństwo że mikro sprawny

Edytowane przez wojtyna51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktos podesłac jak wyciagnac caly zamek z klapy ?? bo juz podchodzilem do temtu dwa razy i nic nie wykombinowalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o sam zamek przy ryglu czy o tą całą część przy wkładce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponaglam moje pytanie co do zamka klapy bagażnika; Ktoś się orientuje czy zamek tylnej klapy pasuje od 3bg do 3b bo mój ma uszkodzony jeden pin a nie mam oświetlenia z tyłu i pewnie to jest przyczyną.Dodam że mam wyjście na 3 piny i zastanawia mnie jedna rzecz bo 3bg ma pełen fis i gdzieś kiedyś czytałem że jeden z trzech pinów z wersji 3bg odpowiada za info na liczniku o otwartej klapie jak to się ma jakbym taki zamontował u mnie ???a druga rzecz w 3b zamki też występowały z 2 pinami czy taki też wchodzi w rachubę jeśli mam trzy piny? wiadomo wolał bym od 3bg świeższy rocznik większe prawdopodobieństwo że mikro sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zabrałem się za demontaż zamka klapy bagażnika. Przyczyna oczywista komp nie pokazuje otwartej klapy (brak FIS) oraz brak oświetlenia. Moim oczom ukazała się kostka 3pinowa z urwanym jednym kabelkiem, natomiast wejście w zamku ma tylko 2 piny, czyżbym miał zamek z 3B ?

http://zapodaj.net/ca3139a975a88.jpg.html

http://zapodaj.net/0a1d12abfa7c9.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim oczom ukazała się kostka 3pinowa z urwanym jednym kabelkiem, natomiast wejście w zamku ma tylko 2 piny, czyżbym miał zamek z 3B ?
Trzeci pin(konektor) prawdopodobnie został we wnętrzu damskiego jego odpowiednika w kostce z "przegnitym"/urwanym przewodem.

Masz w klapie "problem wodny". Zaśniedziałe połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeci pin(konektor) prawdopodobnie został we wnętrzu damskiego jego odpowiednika w kostce z "przegnitym"/urwanym przewodem.

Masz w klapie "problem wodny". Zaśniedziałe połączenia.

 

Dzięki za info, tak wiem to przez ten cholerny spryskiwacz :(. Czy to może być ew. przyczyna nie działającego oświetlenia oraz informacji na komputerze ? Czy raczej wina tego wadliwego mikrostyku/mikroczipa.

Chyba utnę tą kostkę oraz wyjmę zamek i polutuje trochę w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności