Skocz do zawartości
slipek15

problem z elektryką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przestały mi działać kierunkowskazy(awaryjne działają) ,światła mijania (postoje i długie są), światła stopu ,wycieraczki oraz nadmuch powietrza.Panel od klimatronika mruga i wyświetla wszystko co możliwe naraz.Bezpieczniki są dobre.pomocy niewiem co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik sprawdzone od kierunków ?? przekaźniki (przerywacz) ?? A co do panelu climatronika to miga z powodu bardzo małej ilości czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test klimy, spisz błędy jakie się wyswietlą i będziesz wiedział co ją boli.

A co do kierunków to jak już wspomniano wcześniej: sprawdź bezpiecznik nr 2 - taki mały nad tymi pełnowymiarowymi bezpiecznikami.

podmień na próbę przerywacz z innego auta (czyli włącznik awaryjnych).

Psiknij z boku w manetkę Contact Sprayem - może syf tam jest i coś nie łączy. Jak to wszystko nie pomoże, to manetka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunki i klima to jedno, a co z pozostałymi usterkami? Dwie usterki mogą się nałożyć w jednym czasie, ale cztery to już mało realne. Padło raczej coś "głównego".

 

@slipek15 - mógłbyś trochę przejrzyściej wypunktować bolączki, oraz dokładniej je opisać t.j. czy wszystkie problemy powstały jednocześnie, w jakich okolicznościach itp.

 

PS. manetkę kierunkowskazów można wyeliminować włączając oświetlenie prawej/lewej strony postojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy powstały jednocześnie z panelem klimy rano przy przekręceniu kluczyka zaczoł mruga klimatronik i wystąpiła reszta objawów.Własnie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są sprawne odpięcie klimatronika też nic nie dało(myslalem że może on powoduje te objawy)Postojówki palą sie przy manetce kierunków lewo prawo.Awaryjne też działają.Niema świateł mijania kierunkowskazów,nawiewu niedziałają wyieraczki.Stop już działa(niewiem jakim cudem)proszę o odpowiedzi.pozdrawiam

Edytowane przez slipek15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może to być przekaźnik jak tu : http://forum.vw-passat.pl/threads/8316-Elektronika-Takich-cudow-jeszcze-nie-bylo!!!

 

PS. Macieju, piszcie trochę spokojniej, bo trzeba się nagłowić, żeby was zrozumieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmostkowaniu przekażnika 213 ustąpiły wszystkie objawy poza światłami mijania jeśli macie jakiś pomysł to dziękuje z góry za odpowiedzi.(bezpieczniki dobre,żarówki też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert32

Witam mam podobny problem jak slipek 15 z ty że u mnie przepalają się bezpieczniki od kierunków i awaryjek równocześnie. Wymieniłem włącznik od awaryjnych i to samo o co chodzi pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o odpowiedzi

 

Po odpaleniu silnika, cofnij lekko, tak żeby silnik nie zgasł (przekręć z powrotem) kluczyk w stacyjce. Kostka stacyjki do wymiany :fajny

No i usuń ten mostek z przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a który przekaznik i gdzie jest umiejscowiony odpowiada za otwieranie i zamykanie szyb ?? , bo ja mam problem ale z szybami ;/ nie otwieraja sie i nie zamykaja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a który przekaznik i gdzie jest umiejscowiony odpowiada za otwieranie i zamykanie szyb ??
Nie ma takiego przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;/, kurde bo mam problem z szybami i nie moge dojsc za cholere co jest ;/, macie jakie sa glowne tego przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby maja osobny bezpiecznik umieszczony miedzy przekaźnikami taki zielony cały metalowy jak w golfie 3 i działa on jak termistor ze jak jest duży pobór pradu lub zwarcie to sie nagrzewa i rozłancza przepływ pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki jasny zielony metalowy to wiem który ;p jest wsadzony tam w bespieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też mam problem, z przednim oświetleniem. W aucie zrobione były "us indicators", czyli świecące non-stop kierunki. Niestety, zlecając w warsztacie założenie lamp nie dogadałem się z mechanikiem i było to zrobione bez mojej wiedzy (niemiecki warsztat, a mój niemiecki niebardzo). Teraz mam jakąś manianę z okablowaniem, co dziś objawiło się tym, że:

 

Prawa strona świało mijania się tylko żarzy, po włączeniu długich prawa strona gaśnie zupełnie poza świecącym kierunkiem. Dodatkowo od czasu montażu tych lamp nie działają mi spryski lamp przednich - czy wtyczka przedstawiona na zdjęciu to właśnie od tych sprysków? Po obu stronach są takie luźne.

 

 

zdj663.th.jpg

Światła mijania

 

zdj664b.th.jpg

Światła drogowe

 

zdj665.th.jpg

zdj666.th.jpg

zdj667.th.jpg

Burdel w okablowaniu + luźna wtyczka (nie widziałem miejsca na podłączenie)

 

zdj668.th.jpg

Edytowane przez Wiscoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja sie podepnę pod temat. U mnie nie działa prawy kierunkowskaz strona pasażera tylko przód. Bok oraz tył działa normalnie. Żarówka sprawna. Czasami sie załączy po czym po kilku godzinach znowu szybkie miganie kierunków i dalej nic. Co sprawdzić. Jak to ugryźć? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz styki w oprawce żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Około tygodnia temu nie mogłem otworzyć Passata z pilota, mrygały kierunkowskazy ale centralny nie działał. Z kluczyka też się nie otworzył więc zrobiłem "włam" przez bagażnik. Drzwi były zaryglowane. Szczerze nie wiem co zrobiłem ale po kilku minutach drzwi kierowcy się rozlyglowały, sprawdziłem bezpieczniki był jeden spalony, wymieniłem i problem minął. Podłączyłem vaga z ciekawości, wybrałem moduł komfortu i było "milion" błędów. Wykasowałem je i pojechałem. Wszystko było ok cały dzień. Trzy dni temu sytuacja się powtórzyła, tym razem jeszcze rozładowany akumulator, więc powtórzyłem czynności ale bezpiecznik już nie był spalony ani ten ani żaden inny, okazało się też, że nie działają lusterka, szyby, mikrostyki nie pokazują otwartych drzwi, jedynie otwarcie maski silnika, niema podświetlania w drzwaich ani oświetlenia wnętrza, wszystkie drzwi da się otworzyć z klamki od środka oprócz drzwi za kierowca, temperatura wyświetla się tylko na zegarach. Nadal zaryglowane.

Vag pokazuje bład 01336 - Data Bus for Comort System 37-00 - Faulty

20170219_131317.jpg

Wygrzebałem moduł komfortu, ogólnie wygląda bardzo dobrze, styki na kostach czyste, nie widać grama wilgoci ani rdzy. Wiązka która szła w progu jednak już troszkę wilgotna. Rozerwałem kilka cm izolacji ale nie dojrzałem nic niepokojącego. Zamknąłem auto i lekko poddenerwowany poszedłem do domu.

Po ok godziny wróciłem przeglądać wiązkę dalej. Aku znowu padło. Znowu włam, podpiąłem boostera, odpaliłem i dojrzałem że mam włączone podgrzewanie tylnej szyby. Niestety nie da się go wyłączyć, wyjęcie przełącznika a nawet bezpiecznika nic nie dało, podgrzewanie nadal działa i czyści aku do zera. Przez chwile pojawiło się sterowanie szybami ale tylko w przełącznikiem w danych drzwiach, z panelu kierowcy mogłem tylko szybę kierowcy ruszyć. Działały może z 10 minut.

Macie jakiś pomysł co to może być, jak i gdzie szukać problemu?

Wcześniej miałem problem z mikrostykiem w klapie bagażnika bo zalało go płynem od spryskiwacza ale po wyschnięciu wszystko wróciło do normy.

Wszystko by wskazywało na moduł, ale co z tą tylną szybą która ewidentnie ma jakieś zwarcie. Miał ktoś może podobną sytuację?

 

 

Edit:

Mój post przeniósł tu admin więc chyba to dla niego podobne problemy. Sprawdzę w wolnej chwili. Może faktycznie u mnie też to problem z kierunkami.

Edytowane przez Kajtek82
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności