Skocz do zawartości
jarsyb

Montaż oryginalnych Xenonów (biXenon)

Rekomendowane odpowiedzi

.Jeśli możesz to podaj namiary.

Giełda Poznań, powinieneś coś tam znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to wymienić bornetz i dobrze a dobrze poczytać co i jak musisz zrobić aby mieć bixenon

Dzięki, a z czym jeszcze wiąże się wymiana bornetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, a z czym jeszcze wiąże się wymiana bornetz?

 

Bo kolego w 23bit bordnetz nie ma funkcji xenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo kolego w 23bit bordnetz nie ma funkcji xenonów.

 

Jest ale jak w większości modułów jest wersja LOW, MEDIUM, HIGH.

 

Wymiana bordneza wiąże się z wymianą i zakodowaniem. Przepięcie wtyczek można podciągnąć pod wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak sprawdzić wersję bordnetz? Ciekawi mnie również, że jeździ u nas wiele passatów z bixenonem, a bez przeciwmgielnych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który oferuje na allegro przerabianie lamp, min. do passata b6. Twierdzi, że przerobione przez niego lampy są plug&play nie trzeba nic kodowac i wybieniac bordnetz'a. Dokłada jakiś "układ" w lampie pomiędzy pprzetwornica a instalacją auta, który oszukuje cpu samochodu... Koszt to 1500zł przy oddaniu swoich lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który oferuje na allegro przerabianie lamp, min. do passata b6. Twierdzi, że przerobione przez niego lampy są plug&play nie trzeba nic kodowac i wybieniac bordnetz'a. Dokłada jakiś "układ" w lampie pomiędzy pprzetwornica a instalacją auta, który oszukuje cpu samochodu... Koszt to 1500zł przy oddaniu swoich lamp.

 

Tak dokładnie nazywa się to H.I.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie nazywa się to H.I.D.

 

Nie do końca, za 1500zł dostajemy oryginalne lampy bi-xenon z przerobionymi wtyczkami i dodanym układem oszukującym kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol

 

 

 

Ale za to wszystkie mają ogrzewanie tylnej szyby a mimo wszystko nie widzę tu analogii.

 

Piszesz jakby było pewne że jak ma halogeny to ma dsg. Guzik, ale ma włącznik halogenów (czyt. przeciwmgłowych) i to jest pewnik.

 

Analogia jest taka że bordnetz bez xenonów "generalnie" nie ma też halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca, za 1500zł dostajemy oryginalne lampy bi-xenon z przerobionymi wtyczkami i dodanym układem oszukującym kompa.

 

Chcesz powiedzieć iż średnia cena na alledrogo za parę kompletnych lamp waha się około 1800zł a Ty masz Bolka który nie dość że przystosuje lampy na p&p to jeszcze za pare woła 1500zł.

To absolutna rewelacja!!! Zadaj sobie jedno pytanie po co mu twoje stare lampy? Bo chyba nie jest to materiał wyjściowy do przeróbki.

 

Oryginalny bixenon oprócz zwykłego świecenia ma coś naprawdę fajnego jak kierowanie światła i dodatkową żarówkę do doświetlania.

O ile sterowanie przesłoną (drogowe/mijania) można uzyskać z zasilania drugiej żarówki to już do skręcania czy poziomowania potrzebna jest magistrala CAN.

Pomijam fakt iż wtyczka w reflektorach jest różna.

Bez CAN w reflektorach nie uzyskasz efektu zbliżonego do oczekiwanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykładowo mam lampy pod H7 zamontuje bixenony i będzie działać ? w B5 3BG nie musiałem nic gmerać tylko zmiana lamp i działa to w B6 chyba tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twierdzi, że przerobione przez niego lampy są plug&play nie trzeba nic kodowac i wybieniac bordnetz'a
Ale to i tak nie załatwia sprawy spryskiwaczy i poziomowania. Więc na pierwszym przeglądzie wylecisz z hukiem, o ile wcześniej nie trafisz na dociekliwego policjanta.y
Nie do końca, za 1500zł dostajemy oryginalne lampy bi-xenon z przerobionymi wtyczkami i dodanym układem oszukującym kompa.
Czyli HID za 150, trochę rzeźby i 1500 wpada. Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to i tak nie załatwia sprawy spryskiwaczy i poziomowania.

Spryskiwacze są seryjne, a poziomowanie zawsze mogę dołożyć. Ponadto dowiedziałem się ze auto ma brand w wersji high. Przeglądy w DK trochę różnią się od tych w PL... Mam jeszcze mondeo mk4 z dołożonymi bixenonami, i nigdy nie było problemu z przeglądem. Najważniejsze są dla nich spryskiwacze, poziomowanie wystarcza z kabiny.

Edytowane przez peter_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Auto jest już moje, dlatego lampy zostały również wymienione. Zgram zdjęcia z końcem tygodnia to zobaczycie jak wygląda ta lampa i efekt końcowy. Obudowa lampy jest standardowa, od spodu wklejone są nowe przetwornice Automotive Lighting, żarniki Osram, oraz soczewki Valeo takie jak w Audi A4 B8. Doprogramowane zostało również doświetlanie zakrętów. Lampy nie są skrętne, ale świecą bardzo szeroko i w zasadzie nie jest to potrzebne. Brak tez jakichkolwiek błędów po podłączeniu lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie spojrzę jak to rozwiązałeś, czekam na fotki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez chcialem bi xenony ale po przeczytaniu mi sie odechcialo choc znalazlem lampy na ebayu za 500 funa pare ale to dopiero poczatek.tak wogole to jeszcze nie wiem co kupie moze cc jak sie taki znajdzie albo zwzkly passek a ten co mial te foty wrzucic to chyba zajarzyl ze zostal wyj..ny i dlatego od grudnia ich nie wrzucil ha ha

 

 

.....

czy takie cos podeszloby w czasie wymianay na bixenon w b6 z 2010r

 

 

wiem ze jeszcze inne rzeczy tez musze miec .

czy ktos moglby podac nr bortnez bo chcialbym sobie +- koszty policzyc .

znalazlem passata z 2010r bez xenon i navi.

navi rns510 ori uzywki sa po 400 f ,bixenony z balastem po 500 f.Nie wiem po ile zderzaki i spryski i zbiorniczek i chyba instlacja jak to co wkleilem by nie podeszlo ...

 

 

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze komus sie przyda

 

 

Kolory kabli:

GE- Żółty;  SW- Czarny;  GR- Szary;  RO- Czerwony;  GN- Zielony;  WS- Biały;  BL- Niebieski;  BR- Brązowy;

G76- Czujnik osiowosci pojazdu tylni lewy; G78- czujnik osiowosci pojazdu przedni lewy; G474- Czujnik polozenia reflektora lewego; G475- Czujnik polozenia reflektora prawego;

J343- Jednostka sterujaca zarowki ksenonowej reflektora lewego; J344- Jednostka sterujaca żarowki ksenonowej reflektora prawego; J519- Bordnetz; J533- Interfejs diagnostyki danych bus; J667- Modul intensywnosci swiecenia reflektora lewego;  J668- Modul intensywnosci swiecenia reflektora prawego; J745- Jednostka sterujaca swiatel kierunkowych,

L13- Żarowka ksenonowa reflektora lewego; L14- Żarowka ksenonowa reflektora prawego

M1- Żarowka swiatla pozycyjnego przedniego lewego; M3- Żarowka swiatla pozycyjnego przedniego prawego;

V48- Urzadzenie ustawcze lewe regulacji wysokosci swiatel; V49; Urzadzenie ustawcze prawe regulacji wysokosci swiatel; V294- Silniczek maski reflektora ksenonowego lewego; V295- Silniczek maski reflektora ksenonowego prawego; V318- Silnik swiatla dynamicznego reflektora lewego; V319- Silnik swiatla dynamicznego reflektora prawego

SC5- bezpiecznik w skrzynce po stronie kierowcy; SD5 i SD7- bezpieczniki w skrzynce po stronie pasazera

 

38227473_1119642241522644_1199035322923483136_n.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Szarman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2013 o 17:01, Bimbasz napisał:

Krótko i na temat.

Jak nie masz przeciwmgielnych to bordnetz jest w wersji low i nie ma opcji na bixenon.

Pierwsze co to wymienić bornetz i dobrze a dobrze poczytać co i jak musisz zrobić aby mieć bixenon

Cześć Bimbasz.  Potrzebuje twojej pomocy.  Podaj mi swój numer kom będzie szybciej i łatwiej. 

Passat b6 z przeciwmgnielnymi 

Miałem lampy halogenowe , kupiłem biksenony skrętne Do tego adaptery z zwykłych na biksenony.  Podłączyłem wszystko cacy.  Odpalam furę nie świecą.  Potrzebuje instrukcji co należy zrobić dalej.  Proszę o pomoc.  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2454 Trzeba jeszcze zakodowac gateway i bordnetz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności