Skocz do zawartości
marcin007

Vr6-szarpie na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegos czasu borykam sie z małym problemem,otoż rano,badz po dłuższym postoju silnikiem strasznie szarpie przez chwile nieda sie nawet ruszyc samochodem,jak juz chwile pochodzi to zaczyna chodzic prawie normalnie,cewka nowa,kable podmieniałem,świece bkr5eku nowe,choc na starych oryginałach troche mniej szarpało,jeszcze mysle zmienic swiece na jakies jednoelektrodowe(http://moto.allegro.pl/swieca-denso-k20 ... 73561.html),do głowy mi przyszedł jeszcze przepływomierz i sonda ,ale błedów na kompie niema wcale.

Moze miał ktos podobny przypadek badz wie w czym tkwi problem,byłbym wdzieczny za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się objawia dokładniej to szarpanie? Latają obroty albo wypadają zapłony?

Odłącz wtyczkę z niebieskiego czujnika (4-pin) przy termostacie.

 

Co do sondy, to ponoć nie musi się wcale pojawiać błąd na VAGu jeżeli jest dziabnięta. Więc dobrze byłoby ją sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał dalej na układ zapłonowy

 

co tam dokładnie wsadziłeś? vr6 nie lubi słabych jakościowo części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głownie rano objawia sie jakby zplony wypadywały badz go przylewało,sonda pracuje bo mam podlaczana do niej kontrolke i mam podglad na nia,jeszcz sprawdze z tym czujnikiem ale nieawno był wymieniany na oryginał

cewke kupiłem od kolegi kumana oryginał bosch,swiece bkr5eku,choc powiem ze na starych oryginałach lepiej odrobine chodził,choc czkawka tez była rano,kable bremi,podmienione na tutele polecana na fgorum golfa i odrobine mu sie poprawilo,ale rano dalej czkawka

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli masz gaz w aucie to sprawdź czy na gazie jest to samo. Jeśli mówisz, że nie ma błędów to raczej nie przepływka - ja jak miałem rozwalony przepływomierz to na benzynie nie było wolnych obrotów wcale(musiałem trzymać gaz żeby silnik nie zgasł) przy zimnym silniku ; na ciepłym już jakoś pracował ledwo ale nie gasł. Po kolei sprawdź paliwo, filtr paliwa wymień jak nie był dawno ruszany, na listwie wtryskowej wykręć ta śrubkę po lewej stronie i zobacz jak paliwo sika. A tak to rzeczywiście układ zapłonowy musi być lux bo VR6 nie lubi bałaganu w elektryce. Pisz co jeszcze sprawdziłeś i na pewno coś z tego wyjdzie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam gaz i na gazie jest troche lepiej,cisnienie benzyny sprawdzałem manometrem jest ok,co ciekawe na starych gratach(cewka kable)chodził podobnie,jeszcze wymienie filtr paliwa bo niebył długo wymieniany,jeszcze ta przepływka nie daje mi spokoju bo po odłaczeniu wtyczki niema żadnej reakcji ze strony silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przepływki to multimetr w rączkę i jedziemy z koksem:) Nie wiem czy jest to podobnie rozwiązane jak w 2E ale radziłbym popatrzeć czy wszystko się otwiera tak jak trzeba czy nie ma jakiś tam zacięć i tym podobnych bo na VAG-u nie koniecznie pokaże że jakiś jest błąd bo może sygnał wysyłać ale jak to się mówi totalne głupoty a sonda ładnie oscyluje?? Sprawdzałeś to?? bo wskazania powinny się zmieniać od ubogiej do bogatej i tak cały czas. A palec i kopułkę zmieniałeś może tam coś go boli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inna przepływka bez klapki,i niemam aparatu zapłonowego tylko moduł,co do sondy to ładnie pracuje w całym przedziale mam podpieta kontrolke pod nia i widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się gdzieś głupieje ale pytanie gdzie? A jak z czujnikiem temp silnika tak ja pisał kolega wyżej?? Może padł i głupoty podaje do sterownika i temu szarpie na zimnym. Jak się nagrzeje szarpanie ustaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie problem jest tylko przy rannym odpalanu lub po dłuzszym postoju jak chwile pochodzi jest ok,spalanie w normie,jutro podmienie czujnk i wymenie filtr paliwa i zobacze jak sie zachowuje przy bezposrednim odpaleniu na gazie bo dzisiaj to jest juz ciepły silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być jednak problem właśnie z czujnikiem temp... A jak z samym uruchomieniem silnika?? Są problemy czy pali od strzała?? Jeżeli są to problem tkwi w "ssaniu" i temu na zimnym się zachowuje tak jak się zachowuje sprawdź czujniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik pali od strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temp a jak nie to może TPS coś nie tak pracuje jak jest zimny i też może wariować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był dalszy ciag walki z problemem,podmiana czujnika nic nie pomogła,po wymianie filtra paliwa(choc niebyło łatwo)nastapiła niewielka poprawa w pracy na benzynie,teraz pozostaje znowu poczekac do rana az ostygnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadnej poprawy w pracy na benzynie,nadal go szarpie,o dziwo na gazie chodzi o wiele lepiej takze na zimnym,brak mi juz pomysłów,wszelkie sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś związanego z zapieczonymi wtryskami od benzyny(nie wiem czy takie zjawisko może wystąpić jak jeździ się na gazie cały czas)? Ja osobiście miałem taką sytuacje w swoim VR6 : kiedyś silnik na benzynie zaczął mi nierówno pracować i okazało się, że przewody od wtryskiwaczy chyba na dwóch cylindrach były przetarte i robiły zwarcie, i miałem też wtedy zwarcie na głównej wiązce idącej do silnika z tyłu zbiornika na płyn do spryskiwaczy(mam zbiornik 8,5l) i tam też przewody były przetarte. Szukaj dalej i próbuj.Mierzyłeś kompresje na cylindrach?? Pozdrawiam

 

PS

Pewnego razu też nie mogłem doszukać się co jest nie tak na benzynie i okazało się, że wskaźnik poziomu paliwa zaczął zawyżać wskazanie o jakieś 15 litrów i po prostu nie było już prawie benzyny.

 

A i jeszcze jedno resetowałeś kompa?? Jak nie to odłącz akumulator na jakiś czas koło godziny może i wtedy zobacz.A jakość paliwa? Jesteś pewny że jest ok?

Edytowane przez Chemiczny Ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem filtr paliwa to zatankowałem 10 l benzyny i nic dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem.Nie moge znalesc nigdzie w internecie np ksiazki calego silnika 2.8 vr6.Szukałem i nigdzie nie moge znalesc:(:(Ma moze ktos własnie paska z takim silnikiem i by mogł mi pomoc.Bo kurcze wydaje mi sie ze bede musiał zrobic remoncik mały bo za duzo oleju birze:(:(1l na 850 km.Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Wszystkich odświeżę trochę temat z szarpaniem na wolnych obrotach silnika VR6 , zakupiłem ostatnio passata B3 Gt VR6 ben+LPG , LPG jest I wszej generacji zwykły parownik rok prod auta 93 , auto po odpalniu trochę pochodzi na benzynie wchodzi na ssanie a po chwili zaczyna trząść silnikiem aż zapala się kontrolka akumulatora i tak se kula , po przełączeniu na LPG jest dużo lepiej ale też kuleje słychać że ma problem z równą pracą , teraz tak jak jest na benzynie i wypne mu wtyczkę od przepustnicy auto wchodzi na wyższe obroty i chodzi ale w dalszym ciągu kuleję po podpięciu wtyczki od przepustnicy auto znowu wariuję mocniej , odpinałem też przepływkę ale na to wogle nie ma reakcji i na benz. jak i na lpg silnik pracuję bez zmian , wymienione kable + świece + pompa paliwa bo podejrzenia padły na nią bez skutku przeczyszczony był krokowy + reset kompa przez odpięcie kabla było lepiej na chwile kumpel który czyscił ten krowowy twierdzi że dział bo podłaczał go na krutko i teraz pytanie czy to może byc ta przepustnica ? Bo jak ją odłączam to jest ok a jak podłacza to znowu prawie gaśnie , jeszcze jest jeden dziwny objaw ostatnio chciałem sprawdzić jak jedzie na benz. i 1,2,3,but i teraz myk właczam 4 but i auto spada z obrotów dusi się niechce jechać na 5 po odpuszczeniu i wdępnięci pedału w podłogę to samo auto spada wręcz z obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj gdzieś na forum zakres pracy czujnika TPS i multimetr w rączkę i pomierz co on pokazuje podczas uchylania przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności